Jump to content

Ruch AI


Recommended Posts

Zanim zacznę temat dziękuję moderatorowi arusf2011 [PL/EN] za usunięcie poprzedniej dyskusji za brak tych śmiesznych punktów (choć formatowanie zostało zastosowanie). Poniżej kopia dyskusji. A więc:

 

Nazwa Sugestii Wprowadzenie ruchu AI

 

Opis Sugestii

1 serwer z ruchem AI generującym się przy liczbie użytkowników poniżej powiedzmy 15 (noo testy by wykazały przy ilu użytkownikach robiłby się z nimi bałagan) dodałby realizmu rozgrywce oraz w jakimś stopniu utrudniłoby grę (pozytywnie dla wymagających oczywiście).

 

Przykładowe obrazki Brak

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna

Może ciekawym wyjściem byłoby wprowadzenie niedużego ruchu AI na serwerach, wiem miejsca tłoczne odpadają, wiem że generuje to sporo roboty i zarazem problemów ale może i dałoby to pewne urozmaicenie na pustkowiach serwerów. Moim zdaniem latanie po totalnie pustej Skandynawii czy tylko miejscami ruchliwymi miejscami w Polsce jest wręcz straszne. Ktoś powie to idź na SP ale jak, skoro chciałbym jechać z kimś np. we trójkę.  Z doświadczenia wiem że jak jest pusto to rodzi się głupota w głowie itd. Propozycja pewnie się nie obroni lecz może jakimś cudem za jakiś czas ... Chętnie odpowiem na wszelkie komentarze bo być może o czymś nie napisałem

 

Quote

H&V I bazyliszek [PL]  Takie sugestie już były i zostaly odrzucone. Będą straszne lagi. Chcesz Ai to idź na sp

 

 

Quote

[PL]TJWW_Ogon  Jadąc na SP komputer generuje AI tylko w obrębie powiedzmy 1km od Ciebie, dzięki temu komputer nie wybucha, ale jeśli miałby generować na całej mapie, to myślę, że serwer by wybuchł, nawet 1 AI na 1km drogi. Taki ruch drogowy nie mógł by być tylko generowany w pobliżu gracza, ale cały czas na całej mapie. 

Na SP znikając Ci z widoku AI znika, na serwerze to raczej nie do przejścia, bo podjeżdżasz do jakiegoś gracza z AI niedaleko i nagle znika bo wyszedł z jego zasięgu, tak samo z AI w twoim pobliżu. Dlatego musiały by być generowane na całej mapie

Dodatkowo generuje to olbrzymie problemy z synchronizacją, nie wiem czy można by wykorzystać AI, które jest na SP czy nie trzeba by napisać nowego.

Myślę, że to są problemy nie do przejścia w najbliższym czasie, potrzeba olbrzymie ilości mocy obliczeniowej.

 

Quote

Drayber [PL] 

H&V I bazyliszek [PL] said:

Takie sugestie już były i zostaly odrzucone. Będą straszne lagi. Chcesz Ai to idź na sp

No przecież już o tym pisałem ...

  [PL]TJWW_Ogon said:

Jadąc na SP komputer generuje AI tylko w obrębie powiedzmy 1km od Ciebie, dzięki temu komputer nie wybucha, ale jeśli miałby generować na całej mapie, to myślę, że serwer by wybuchł, nawet 1 AI na 1km drogi. Taki ruch drogowy nie mógł by być tylko generowany w pobliżu gracza, ale cały czas na całej mapie. 

Na SP znikając Ci z widoku AI znika, na serwerze to raczej nie do przejścia, bo podjeżdżasz do jakiegoś gracza z AI niedaleko i nagle znika bo wyszedł z jego zasięgu, tak samo z AI w twoim pobliżu. Dlatego musiały by być generowane na całej mapie

Dodatkowo generuje to olbrzymie problemy z synchronizacją, nie wiem czy można by wykorzystać AI, które jest na SP czy nie trzeba by napisać nowego.

Myślę, że to są problemy nie do przejścia w najbliższym czasie, potrzeba olbrzymie ilości mocy obliczeniowej.

Wiem o tym to są właśnie te problemy o których pisałem na początku lecz sądzę podobnie jak ty że w chwili obecnej problemy są zbyt duże ale w przyszłości może się to uda (ok tej trochę dalszej przyszłości )

 

Pomijając problemy techniczne to jestem ciekaw waszej zwyczajnej opinii. Czy jesteście za czy przeciw i czy tylko ja sądzę że byłoby to ciekawe i dało ten "smaczek" rozgrywce

Quote

pompka500 

Wprowadzenie na multi AI pomijając już kwestię techniczną dałoby trollom niewyobrażalnie większe pole do popisów (już skody dają sporo). Na landówkach, tych zatłoczonych troll porozwala kilka osobówek i korek niesamowity, później dojdź który to zrobił itp  W takim wypadku trzeba by było myśleć o ghosting'u dla osobówki po jakiejkolwiek kolizji itp.  Nawet na landówce śmierci bez trolli (haha ta jasne) korki są niesamowite, a co dopiero z osobówkami. Dodatkowe kolizje przy wyprzedzaniach - a już pajace robią to na chama, mając w dupie zestaw jadący naprzeciw. Powodów na nie, prócz kwestii technicznej jest masa, a wszystkie sprowadzają się do mentalności ludzi grających. Wiadomo, nie mówię wszyscy - są gracze którzy mają swoje zasady i szanują innych.

tak więc sry, na nie

Dobry pomysł z ghostingiem AI po kolizji. Już pisałem o tym że powiedzmy gdy graczy jest 15 wzwyż to AI nie jest generowane (lub dostaje ghosting)- wtedy sprawa landówki rozwiązana ;). A co do trolli na nich nie ma rady i każda zmiana, jakakolwiek zmiana daje choć troszkę trollom do popisu.

 

naxcel ( PL ) ( GB )

Moim zdaniem głównym założeniem przy tworzeniu MP było to aby grać z prawdziwymi graczami, a nie z AI.

Owszem dlatego mowa tu głównie o pustkowiach poczytaj od początku temat bo nie będę się powtarzał

 

Link to comment
Share on other sites

I co, i myślisz że w ciągu tej kwestii coś się zmieniło? Jak od 1.5 roku nie możemy się doczekać żółtego światła wraz z czerwonym które zwiastuje światło zielone?

Serwery nadal nie wytrzymają obciążenia, zwłaszcza że w przeciągu tych 3 lat pojemność serwerów drastycznie wzrosła i na takim EU2 naprawdę ciężko kogoś nie spotkać. Na różnorodność też już nie można narzekać bo pojawiły się skody.

Link to comment
Share on other sites

Łoo żółte światło, moim zdaniem, to tylko kosmetyka. Czy coś się zmieniło? Nie gram może od początków MP, bo zaledwie od roku ale zmiany są! Więcej serwerów, pojemniejsze serwery no i z całą pewnością Developerzy, którzy z każdą zmianą są mądrzejsi i robią swoją procę coraz lepiej. Jako, że wiem o tym iż serwery są jakie są a graczy jest tyle ile jest mówię o JEDNYM serwerze. Różnorodność w postaci Skody? To tylko brum i już no chyba że walnie wtedy brum-bum-kur**-brum i już. Pisałem wyżej, że coś takiego może nie powstać  w przeciągu najbliższego czasu ale w późniejszym czasie. Skoro ten temat jest poruszany to znaczy, że ludzie tego chcą! Owszem w szczycie serwera ludzi troszkę jest ale z reguły są ta raczej skupiska, AI generowane w sposób taki jak pisałem wyżej załata dziury (tam gdzie właśnie nikogo nie ma lub co 5 minut przejeżdża jedna osoba), a poza szczytami osób nadal wiele nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Jaki sens jest pisać kolejny raz tą samą sugestie, skoro poprzednia została z archiwizowania. Ruch AI na multi:

ZALETY:

Brak pustek na drogach

Większy realizm

WADY:

Trolle mają narzędzia do trolowania

Lagi graczy ze słabszymi sprzętami

Serwery mogą nie wytrzymać

Problem z synchronizacji AI dla graczy

 

Jak widać więc jest wad niż zalet pomimo tego że gracze chcą ruchu AI.

Link to comment
Share on other sites

Co do narzędzia dla trolli to można coś wymyślić np. ghosting AI (ich brak kolizyjności skutkuje tym, że pewien jegomość nie będzie mógł np. uderzając w AI powodować korków kosztem realizmu, lecz lepsze to niż nic)

Lagi i synchronizacja- owszem to niestety jest problem którego obejście proste nie jest

serwery- nikt nie mówi, że zmiana nastąpi teraz, gdy faktycznie sprzęt może tego nie znieść, ale nawet w temacie napisane jest, że w PRZYSZŁOŚCI tzn. może rok może dwa, serwery będą inne pozwalające na takie obciążenie oraz napisane jest o JEDNYM takim serwerze co znacząco zmniejsza problematykę (zamiast 4 mocnych serwerów wystarczy 1 a w jeszcze dalszej przyszłości wszystkie)

Link to comment
Share on other sites

Witam, taki ruch przydałby się w większości pustych miastach, gdzie jeździ tak z 5 osób, ale w tych miastach gdzie jest największa liczba graczy Roterdam, Amsterdam lub co gorsza lądówka śmierci, to nie chce nawet myśleć co by się tam działo, boty by latały na niej.

Link to comment
Share on other sites

Ten ruch przydałby się na serwer eu1 tam na drogach jest na prawdę pusto a jak już się niema z kim jezdzić to już całkiem , chociażby taki najmniejszy ruch dodać .  Na serwer eu2 tego nie powinno być bo by się robiły blokady i korki  tam już jest wystarczający ruch . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Generalnie ruch AI jest podzielony w ETS na sektory, i jego zaimplementowanie jest ciężkie do wykonania, tak aby pojawiały się w tym samym czasie u wszystkich i w tym samym miejscu, bo jeżeli ktoś dojeżdża do osoby która już ma AI załadowane to fajnie jak by druga osoba miała identyczny ruch, a nie że będzie rammować AI i wrzucać pod koła komuś. Generalnie temat był poruszany i póki co jest odrzucany, aczkolwiek wiem że kiedyś może to nastąpi, ale póki co odrzucam.

 

 

Odrzucone.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.