Jump to content

Ruch AI


Recommended Posts

Wprowadzenie ruchu AI

 

Może ciekawym wyjściem byłoby wprowadzenie niedużego ruchu AI na serwerach, wiem miejsca tłoczne odpadają, wiem że generuje to sporo roboty i zarazem problemów ale może i dałoby to pewne urozmaicenie na pustkowiach serwerów

1 serwer z ruchem AI generującym się przy liczbie użytkowników poniżej powiedzmy 15 (noo testy by wykazały przy ilu użytkownikach robiłby się z nimi bałagan) dodałby realizmu rozgrywce oraz w jakimś stopniu utrudniłoby grę (pozytywnie dla wymagających oczywiście). Moim zdaniem latanie po totalnie pustej Skandynawii czy tylko miejscami ruchliwymi miejscami w Polsce jest wręcz straszne. Ktoś powie to idź na SP ale jak, skoro chciałbym jechać z kimś np. we trójkę.  Z doświadczenia wiem że jak jest pusto to rodzi się głupota w głowie itd. Propozycja pewnie się nie obroni lecz może jakimś cudem za jakiś czas ... Chętnie odpowiem na wszelkie komentarze bo być może o czymś nie napisałem (jest 3:32 i możliwe że na coś nie wpadłem)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jadąc na SP komputer generuje AI tylko w obrębie powiedzmy 1km od Ciebie, dzięki temu komputer nie wybucha, ale jeśli miałby generować na całej mapie, to myślę, że serwer by wybuchł, nawet 1 AI na 1km drogi. Taki ruch drogowy nie mógł by być tylko generowany w pobliżu gracza, ale cały czas na całej mapie. 

Na SP znikając Ci z widoku AI znika, na serwerze to raczej nie do przejścia, bo podjeżdżasz do jakiegoś gracza z AI niedaleko i nagle znika bo wyszedł z jego zasięgu, tak samo z AI w twoim pobliżu. Dlatego musiały by być generowane na całej mapie

Dodatkowo generuje to olbrzymie problemy z synchronizacją, nie wiem czy można by wykorzystać AI, które jest na SP czy nie trzeba by napisać nowego.

Myślę, że to są problemy nie do przejścia w najbliższym czasie, potrzeba olbrzymie ilości mocy obliczeniowej.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, H&V I bazyliszek [PL] said:

Takie sugestie już były i zostaly odrzucone. Będą straszne lagi. Chcesz Ai to idź na sp

No przecież już o ty pisałem ...

5 hours ago, [PL]TJWW_Ogon said:

Jadąc na SP komputer generuje AI tylko w obrębie powiedzmy 1km od Ciebie, dzięki temu komputer nie wybucha, ale jeśli miałby generować na całej mapie, to myślę, że serwer by wybuchł, nawet 1 AI na 1km drogi. Taki ruch drogowy nie mógł by być tylko generowany w pobliżu gracza, ale cały czas na całej mapie. 

Na SP znikając Ci z widoku AI znika, na serwerze to raczej nie do przejścia, bo podjeżdżasz do jakiegoś gracza z AI niedaleko i nagle znika bo wyszedł z jego zasięgu, tak samo z AI w twoim pobliżu. Dlatego musiały by być generowane na całej mapie

Dodatkowo generuje to olbrzymie problemy z synchronizacją, nie wiem czy można by wykorzystać AI, które jest na SP czy nie trzeba by napisać nowego.

Myślę, że to są problemy nie do przejścia w najbliższym czasie, potrzeba olbrzymie ilości mocy obliczeniowej.

Wiem o tym to są właśnie te problemy o których pisałem na początku lecz sądzę podobnie jak ty że w chwili obecnej problemy są zbyt duże ale w przyszłości może się to uda (ok tej trochę dalszej przyszłości ;))

 

Pomijając problemy techniczne to jestem ciekaw waszej zwyczajnej opinii. Czy jesteście za czy przeciw i czy tylko ja sądzę że byłoby to ciekawe i dało ten "smaczek" rozgrywce

Link to comment
Share on other sites

Wprowadzenie na multi AI pomijając już kwestię techniczną dałoby trollom niewyobrażalnie większe pole do popisów (już skody dają sporo). Na landówkach, tych zatłoczonych troll porozwala kilka osobówek i korek niesamowity, później dojdź który to zrobił itp  W takim wypadku trzeba by było myśleć o ghosting'u dla osobówki po jakiejkolwiek kolizji itp.  Nawet na landówce śmierci bez trolli (haha ta jasne) korki są niesamowite, a co dopiero z osobówkami. Dodatkowe kolizje przy wyprzedzaniach - a już pajace robią to na chama, mając w dupie zestaw jadący naprzeciw. Powodów na nie, prócz kwestii technicznej jest masa, a wszystkie sprowadzają się do mentalności ludzi grających. Wiadomo, nie mówię wszyscy - są gracze którzy mają swoje zasady i szanują innych.

tak więc sry, na nie

Edited by pompka500
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.