Jump to content

Wyłączenie/włączenie c-radia na przycisk


Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Włączenie i wyłączenie cb radia za pomocą przycisku

Opis Sugestii: Gracz miałby możliwość kompletnego wyłączenia/włączenia cb jednym przyciskiem w grze. Obecnie trzeba skierować kamerę na odbiornik, włączyć TAB, PPM i nacisnąć odpowiedni przycisk na cb.

Przykładowe obrazki: nie posiadam

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: W tej chwili już sama zmiana obrazu powoduje wielkie niebezpieczeństwo w prowadzeniu zestawu. Na pewno są sytuacje, kiedy chcielibyście wyłączyć szybko radio, bo (niepotrzebne skreślić) drą się dzieciaki, 5 osób mówi jednocześnie, ktoś puszcza piosenki). Jest opcja zmutowania danego gracza, ale nie spełnia ona naszych oczekiwań jeśli jesteśmy w zatłoczonym miejscu (landówka, Calais, Duisburg, itp.) Ustawienie takiej opcji bardzo by ułatwiło granie i nie musielibyśmy się bać, że zajedziemy komuś drogę podczas wyłączanie radia.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Osobiście jestem na nie ponieważ łatwo i szybko można wyłączyć CB radio wspomnianym wyżej sposobem. Poza tym popatrz na klawiaturę ile przycisków jest nieprzypisanych - praktycznie co aktualizację wychodzi coś nowego i trzeba do tego użyć przycisku, a wolnych miejsc jest coraz mniej. Jeżeli ktoś używa CB do tego celu co nie potrzeba zawsze można wyłączyć łatwo radio po połączeniu się z serwerem, a jeżeli już jesteś w trasie i czujesz się niepewnie kierując kamerę na CB to zawsze możesz ściszyć słuchawki, zatrzymać się i wyłączyć CB na postoju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, [JT]Rosyjski Elektryk said:

Poza tym popatrz na klawiaturę ile przycisków jest nieprzypisanych - praktycznie co aktualizację wychodzi coś nowego i trzeba do tego użyć przycisku, a wolnych miejsc jest coraz mniej.

To jeszcze zależy czy ze wszystkich przycisków korzystasz regularnie. Na pewno znajdzie się coś, z czego można zrezygnować. Wymienić?

- kompletnie niepotrzebne są wycieraczki, jeśli gracz ma wyłączony deszcz

- jeździsz na ośce 4x2? Po co przypisywać podnoszenie osi w ciągniku. To samo przy naczepach. Jeśli uważasz to za zbyteczny bajer, nie przypisujemy tej opcji.

- "błyśnięcie światłami drogowymi". Możemy równie dobrze włączyć i szybko wyłączyć światła drogowe i wyjdzie na to samo.

- radio, nie ma sensu przypisywać jeśli ktoś nie słucha muzyki

- ręczny zapis gry- po co graczowi, który wozi ładunki WOT

- trąby pneumatyczne- kompletnie zbyteczne. Po co 2 klaksony w ciągniku?

 

Już mamy 6 przycisków zaoszczędzonych, oczywiście zakładając, że ktoś tych funkcji nie potrzebuje. Załóżmy teraz, że każdy gracz ma niepotrzebnie przypisane po 2 funkcje i biadoli, że mu brakuje przycisków.

 

6 hours ago, [JT]Rosyjski Elektryk said:

Osobiście jestem na nie ponieważ łatwo i szybko można wyłączyć CB radio wspomnianym wyżej sposobem.

Tak, ale potrzebny jest czas operacji. A nie daj, żeby właśnie wtedy ktoś w Ciebie wjechał. Nie wiesz kto to, ładunek masz uszkodzony, a gracz zostanie bezkarny.

 

To oczywiście tylko taki przykład:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, H&V I bazyliszek [PL] said:

Tak, ale potrzebny jest czas operacji. A nie daj, żeby właśnie wtedy ktoś w Ciebie wjechał. Nie wiesz kto to, ładunek masz uszkodzony, a gracz zostanie bezkarny.

 

Chyba nie doczytałeś końcówki mojego posta :)  

 

7 hours ago, [JT]Rosyjski Elektryk said:

Jeżeli ktoś używa CB do tego celu co nie potrzeba zawsze można wyłączyć łatwo radio po połączeniu się z serwerem, a jeżeli już jesteś w trasie i czujesz się niepewnie kierując kamerę na CB to zawsze możesz ściszyć słuchawki, zatrzymać się i wyłączyć CB na postoju.

Zapomniałeś też o komunikatorze głosowym na przycisk, nie każdy może sobie pozwolić na wykrywanie głosem lub transmisję ciągłą, a sygnał pneumatyczny przydaje się w Volvo gdyż normalny klakson jest po prostu za cichy.

Link to comment
Share on other sites

On 30.07.2017 at 9:13 AM, [BA(R)] KOZIK said:

Zbędny pomysł. Moim zdaniem. Jak nie chcesz słuchać ludzi na cb wył je przed wyjazdem. Lub zatrzymaj się i wyłącznie jak się boisz tego robić podczas jazdy

 

Ja jestem za! Czasem przy okazyjnej jeździe w kilka osób nie warto wbijać na TS czy Discorda - po to jest CB więć wyłączanie go na początku bez sensu - no dobra jedziesz to włączasz i wajchlujesz góra dół ale czesto spotykane są pozdrowienia ("szerokiej drogi, Have a nice day" itp) dlatego chcę mieć to włączone. Zatrzymywanie się w momencie gdy CB zaczyna denerwować może spowodować zagrożenie (wątpie by ktoś przez kilka minut wysłuchiwał krzyków by bezpiecznie stanąć na parkingu czy gdzieś i wyłączyć) Jak dla mnie opcja szyybkiego włączenia wyłączenia radia jest jak najbardziej przydatna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 19.10.2017 at 4:00 PM, WarMaz said:

Chciałbym jeszcze dodać iż dostępna jest komenda /channel 0, która wyłącza CB.

Dzięki nie wiedziałem że da się wyłączyć cb radio za pomocą komendy.Ja myślałem tylko ta komenda służy do zmiany kanałów .

 

Ta sugestia ma swoje + i -  . 

+ szybkie włączania cb radio ale jest też komenda wychodzi ten sam rezultat.

- kolejne miejsce na klawiaturze zajęte 

 

Według mnie to jest nie potrzebne tak  mamy 2 możliwości włączania/Wyłączania  cb radio .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.