Jump to content

Skacząca częstotliwość procesora skutkująca lagami w grze


WooQash

Recommended Posts

To znowu ja i znowu z kolejnymi problemami.

 

Dzisiaj zauważyłem czym spowodowane są lagi w grze, mianowicie FPS spada mi wtedy do 10 kiedy procesor nagle przechodzi do użytku maksymalnie 30-40% zasobów przy maksymalnym taktowaniu 800MHz. Po czym po chwili wraca do 60-70% i 2,4GHz.

 

Fakt, temperatury nie są zbyt piękne, ale może można to jakoś ustandaryzować aby np. ciągle ciągnęło na 1,5GHz i było te stabilne 20FPS, a nie, że 2 minuty 30-40FPS, 2 minuty 10 FPS i tak w kółko. To jest mocno denerwujące.

 

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj przeczyścić układ chłodzenia w laptopie przy okazji zmieniając pastę termoprzewodzącą. Taki efekt może też powstać w wyniku blokowania wlotu/wylotu jego wentylatora. Czynności, które należy wykonać w celu uzyskania dostępu do głównego radiatora w laptopie zależą od producenta i modelu urządzenia. Takie spowolnienie ma na celu ochrony procesora przed skutkami przegrzania. Ten mógłby ulec uszkodzeniu jeśli on dalej by działał z pełną prędkością mimo wysokiej temperatury.

 

If you want to ask anywhere on forums whenever 32-bit version of MP will be supported in future, try to start GTA V on your 32-bit machine before checking game's system requirements.

Instead of quoting the post above, use the ^ character. The character is actually pointing to the post above.

How to fix sudden steering issue on your USB steering wheel

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się że takie spadki wydajności procesora mają zapobiec jego uszkodzeniu, sądzę tak ponieważ spadek wydajności jest zawsze widoczny na poziome temperatury 97 stopni po czym nagle spada ta temperatura. Co może oznaczać że procesor zostaje ograniczony w celu aby nie doszło do uszkodzenia układu także tutaj należy zająć się układem chłodzenia aby działał on bardziej wydajnie i zobaczyć co się będzie działo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.