Jump to content
  • 0

Zmiana silnika


Yakub

Question

Witam. Dawno mnie tu nie było 

Piszę dziś do Was z zapytaniem. Jest możliwość, tak jak kiedyś, zmiany silnika z Iveco np. na silnik z Volvo 750 km? Nie chodzi mi o to, żeby tworzyć silniki po 10000000 km, tylko je zamienić. Wiem, że robiło się to jakoś rozpakowywując plik def, ale próbowałem teraz i coś mi nie wychodziło. 

Jeśli jest taka możliwość to chciałbym prosić o wytłumaczenie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Plik def możesz sobie rozpakować jeśli chcesz mieć wgląd w te pliki i jak wygląda ich struktura oraz ścieżki. 

Tobie potrzebne jest rozkodowanie zapisu gry, jeśli znasz poszczególne linijki lub jakaś dobra duszyczka ci taką linijkę poda to nie ma problemu.

W tym temacie jak opisane w jaki sposób trzeba sobie rozkodować zapis gry.

Są tam opisane SII Decrypt i scsc ale polecam ci SII Decrypt ponieważ nie wymaga javy. A z nową wersją javy scsc nie współpracuje (Chyba że autor wypuścił nową wersję).

Decryptera ściągasz stąd.

 

Zakładając że masz już rozkodowany save oraz ciężarówkę którą chcesz zmodyfikować masz przypisaną jako aktualną (Że nią jeździsz) to możesz zacząć się bawić. (To że ciężarówkę masz akurat przypisaną do siebie to nie jest konieczne ale po prostu łatwiej ci będzie odnaleźć swoją maszynę).

Po wejściu w rozkodowany plik game.sii powinieneś widzieć coś takiego:

leNoYo5.png

 

Twoim zadaniem będzie skopiowanie wartości _nameless.xxx.xxxx (Wartość ta zmienia się za każdym zapisaniem gry) przy player i wklejenie jej do szukajki którą uruchamiasz kombinacją klawiszy CTRL+F

0UiKvCG.png

 

Powinno cię przenieść po jednym kliknięciu entera do tej strefy dotyczącej gracza

m0ZisKd.png

 

Następnie kopiujesz do szukajki wartość namelessa będącej przy linijce assigned_truck (Czyli ciężarówki którą aktualnie jeździsz)

fhVUKwl.png

 

Po trzech kliknięciach entera powinno cię przenieść do części poświęconej temu konkretnemu pojazdowi

9kiwn04.png

 

Teraz w szukajke wpisujesz engine

7VJqlKO.png

 

Po jednym wciśnięciu entera powinno cię przenieść od razu do linijki która odpowiada za silnik w twojej ciężarówce.

W moim przypadku jest to silnik od Skody (Ponieważ aktualnie wożę się Skodą). Nie ma to dla ciebie większego znaczenia, wystarczy że tą linijkę podmienisz na linijkę odpowiadającej silnikowi 750 KM dla Volvo.

Twoja linijka do tego silnika to: /def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/engine/d16g750.sii

Wklejasz ją w taki sposób.

HWZDV5e.png

 

Plik zapisujesz i wchodzisz do gry. I tym sposobem powinieneś cieszyć się mocnym silnikiem w Iveco.

Mała porada, ponieważ skrzynia Iveco może sobie nie poradzić z taką mocą zalecam ci podmianę skrzyni na tą z Volvo (/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/transmission/12_speed.sii). Szukasz po prostu linijki z transmission w części poświęconej swojemu Iveco, będzie wyżej lub niżej od linijki z silnikiem, w zależności co kupiłeś wcześniej (Wcześniej zakupione dodatki są wyżej).

 

Dodatkowo powiem że jeśli chcesz wykonać zmiany w trakcie gry wystarczy że wykonasz szybki zapis (domyślnie scroll lock), poszukasz w folderze profiles/<twój folder z zapisem>/quicksave swojego game.sii, wykonasz interesujące cię zmiany (Po uprzednim rozkodowaniu pliku) i po ich zatwierdzeniu wystarczy że wpiszesz szybki zapis w grze, tym sposobem nie musisz z niej wychodzić.

Mam nadzieję że to jest w miarę zrozumiałe i będziesz się cieszyć nowym silnikiem. I skrzynią jeśli posłuchasz mojej rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To chyba nie do końca jest dozwolone na MP, więc założę, że chcesz to zrobić na SP, oczywiście jeśli jest zakazane moderator nie zatwierdzi mojego posta i po problemie.

Robisz to w swoim pliku z save (w moich dokumentach w profilach i w sawie), znajdujesz swoją ciężarówkę, potem znajdujesz adres do pliku silinka i zamieniasz go na adres silnika jaki chcesz wstawić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 hours ago, [PL]TJWW_Ogon said:

To chyba nie do końca jest dozwolone na MP, więc założę, że chcesz to zrobić na SP, oczywiście jeśli jest zakazane moderator nie zatwierdzi mojego posta i po problemie.

Wg poniższego wątku...

..., dozwolone jest używanie np.:

  • Silnik Volvo 750hp w innych ciągnikach,
  • "Customowych" colorów oraz naczep (o ile nie niszczą hitboxu),
  • Naczep ze zmienionym tonażem (np. 75t lub 100t challenge),
  • Innych modów, które są opisane w w/w wątku.

Ale to tak dla informacji...

Ja bym polecił posłużyć się poradnikowi, który @elot360PL zrobił dla Ciebie.

Co do moda, który opublikował kolega @naxcel ( PL ) ( GB ) - jest to również dozwolone.

Jednakże i tak koniec końców wyjdzie na to, że musisz mieć oprogramowanie, o którym elot wspominał by to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.