Jump to content

Nagradzanie dobrych kierowców


laqum

Recommended Posts

Nazwa Sugestii

: Nagradzanie dobrych kierowców za pomocą "like'ów"

Opis Sugestii

: Zauważyłem, że ostatnio ludzie w różnych grach i na stronach społecznościowych (typu FB, instagram) dążą do tego, aby posiadać jak najwięcej punktów/symboli, żeby się wyróżniać od innych itp. Wiadomo, że poziomem nie możemy się pochwalić, bo tak samo jak kasę w grze i ciężarówkę można uzyskać dzięki cheat engineerowi i innych hacków. Więc może dodać coś w stylu Facebook'owego like'a i przy każdym nicku będzie widniała liczba tych like'ów? Np. taka sytuacja: dzisiaj spotkałem się z bardzo miłym Panem, który przepuścił mnie kiedy miałem pierwszeństwo. BRAWO! Ten Pan zna kodeks drogowy! Chciałem mu jakoś podziękować, ale pozostało mi tylko powiedzieć przez CB "thank you sir". Jeśli chodzi o dislike to nie wprowadzałbym tego, ponieważ osoba z liczbą "-100" stwierdzi, że i tak jest już napiętnowana to zrobi burdel na drodze lub też inne grupy będą trollować w celu uzyskania jak najwięcej minus i tak samo będą te minusy rozdawać losowym osobom.

Przykładowe obrazki

: Np.:

http://screenshot.sh/mLdGJMoJ292Py

http://screenshot.sh/ofj3Ry44zJotS

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

: Wydaje mi się, że mój pomysł jest całkiem dobry i według mnie jest łatwy w wykonaniu. Może trochę być problem w dodaniu dodatkowej linijki u każdej osoby w bazie danych itp., ale może warto spróbować :)

 

P.S. Ode mnie macie tego przysłowiowego Like'a za MP, bo dzięki tej modyfikacji mogę fajnie spędzić czas :)

Edited by laqum
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pomysł może i ciekawy ale przy tak dużej liczbie graczy i ich rotacji wyniki (tzw. like) byłyby znikome. Bardziej przyjąłby się system rang znany z innych gier mmo lecz to już zupełnie inna bajka.

Pozostaje też kwestia trolli, którzy minusowaliby dobrych graczy zupełnie bez powodu.

Póki co dawajmy sobie plusiki tu, na forum :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W kwestii minusów napisałem, że trolle będą minusowac losowe osoby. Rangi może i też fajne, jakby były kopiowanie z forum. Kwestia jest taka, że to nie może być ukryte, chyba, że jedynie pod TABem. To musi być widoczne na zasadzie "o ten Pan dużo gra już i ma sporo odznaczeń/like'ów". Trzeba poprawiać kulturę gry, bo na dzień dzisiejszy to ta gra zamienia się w sandbox , a nie w symulator, co mnie strasznie smuci. Trzeba w jakiś sposób wyróżniać dobrych kierowców, aby też inni czuli szacunek , zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczęli grać. Takie coś sprawdzalo się np. na VATSIM (coś jak ets2mp ale w świecie flight simulator 9/X ) gdzie czas spędzony w powietrzu wskazywał kto jest doświadczony.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie przyznajac rację koledze wyżej.Te lajki jakby miały powstać ,jak i aktualne "serduszka reputacji" równie dobrze można nabijać bezpodstawnie  albo też można wyjść z tego założenia że kilka-kilkanaście osób jednocześnie mogłoby przykładowo nabijać lajki/serduszka z automatu za namową/dogadaniem się z daną osobą (np. Aby sobie podnieść szybko bezpośrednio reputację , albo sławę na forum heh).Także reguła by się zachowała co do naszych aktualnych serduszek czy też właśnie sugerowanych live'ów :)

Edited by Robert_DRAJWER [BG]

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie bez sensu. Poprzednicy słusznie zauważyli, że ludzie by nabijali te lajki sobie wzajemnie i doszłoby do tego, że uczciwie jeżdżący gracz mialby 15 like'ów, a troll 250. Doskonały przykład mamy również na tym forum. Jeden post PM o awansowaniu kogoś do rangi moda lub admina w grze otrzymuje nawet 15 punktów reputacji. Reputacja powinna być przyznawana za to, ze się z kimś zgadzamy, bo mądrze gada, a nie bo kogoś awansowano.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeśli chcesz kogoś nagrodzić za dobra jazdę oraz powiedzieć o nim coś miłego jest dobrze napisać o nim opinie w poście: Dyskusje o kierowcach z tego co się orientuję bardzo dużo szefów VTC patrzy w ten post, jedyny minus jest taki, że jeśli jest z zagranicy to pewnie tego nie zobaczy.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Daniellus_PL said:

Nic by to nie dało. Gracze wzajemnie nagradzaliby siebie, a w ramach ,,zabawy,, dawali negatywne punkty innym bez powodu, przez co troll który gra z kolegami miałby wyższa range niż dobry, bezpiecznie jeżdżący kierowca z długim stażem gry. Mamy tutaj na forum range dla kierowców z dużym przejechamym dystansem - Veteran Driver. W moim odczuciu więcej rang przy niejasnych zasadach przyznawania nie przyniosłoby niczego dobrego. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 

Daniellus_PL

Veteran Driver nie dotyczy przejachanego dystansu tylko stażu na forum. Swoją drogą przejechany dystans wcale nie musi przekładać się na doświadczenie kierowcy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W takim razie dziękuję za uwagi i kulturalną krytykę  :) Wydaje mi się, że koledzy wyjaśnili własny pogląd i szanuję to. Muszę się zgodzić z tym co napisali. Faktycznie pomysł jest słaby.

 

Pozdrawiam i szerokości ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.