Jump to content

Zasady poruszania się konwojów


ThePolandTofik

Recommended Posts

Szanowni administratorzy mam pytanie czy możecie stworzyć zasady poruszania się konwojów na drogach .

 

Uzasadnienie 

Na drogach można spotkać wiele konwojów. Niestety bark przejrzystych zasad poruszania się takich grup pojazdów. Zdarza się że na czteropasmówce zajmują  2 pasy ruchu więc wyprzedzania to makabra zdarzało mi się wyprzedzać konwój od strony pobocza bo okazało się że jedyna mozliwosc albo na 2 pasówce brak odstępów między autami  aby można było spokojnie schować się na chwile między ciężarówkami.  

 

DADTHEPOLANDTOFIK

Link to comment
Share on other sites

1. Powinieneś zastosować się do schematu

2. Większość użytkowników robiąc konwoje właściwie ustala własne zasady, a nikomu nie będzie się chciało, ani wymyślać zasad dla wszystkich, ani sprawdzać czy ktoś ich w ogóle przestrzega. Pomysł moim zdaniem nie ma przyszłości, a już na pewno nie ten.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Własne zasady to znaczy blokowanie 2 pasów ruchu ? Spróbuj wyprzedzać  taki konwój   Pewne sztywne zasady powinny być wprowadzone co do konwojów tak jak są do blokowania  i innych rzeczy które utrudniają grę.  Myśląc o sztywnych zadach to pas po jakim się poruszą konwoje na drodze 4 pasmowej , odstępy miedzy ciężarówkami oraz zasady co robią pojazdy w konwoju jak ich ktoś wyprzedza .   

Link to comment
Share on other sites

1. Nie ma dróg 4 pasmowych ;)

2. Weź nie porównywaj normalnych i sumiennych ludzi do kretynów, idiotów, ćwoków, frajerów... Ja jako osoba która stara się stosować zasady gry w konwojach (Zakaz wyprzedzania, 100m odległości od ciężarówki poprzedzającej, 90km/h na autostradach, tyle ile wolno na landówkach) czuje się urażony przez ciebie.

 

Ludzi nie zmienisz, tak najlepiej dawać bany na miesiące żeby nie dość że zrozumieli w czym popełnili błąd, ale żeby nauczyli się jeszcze te błędy naprawiać i ich nie powtarzać. Nie pozbędziesz się z MP trolli i tych powyższych osobników... 

Ja chociaż czasem pesymistą, czasem optymistą, czasem realistą, tutaj stawiam na realistę. Pomysł byłby świetny, gdyby świat żył w ogólnej harmonii, a wszyscy by wiedzieli jak się jeździ...

Link to comment
Share on other sites

Ale macie problem jak sie niewlaka niewiadomo jak pomalu to niema potrzeby wyprzedzac -to nie wyscigi podobnie uwazam o piraceniu w realu. A wiekszosc niestyty niedosc ze jedzi  max na co pozwala ogrnicznik to nie umie jedzi i  w roznych sytuacjach niewie jak sie zachowac powoduje wypadki. Jedziesz na landowce max 60 to prowokujesz  wyprzedzania na styk...........jedziesz 89 dalej masz tego samego na dupie i zwolnij tu gdziesz to masz go w naczepie -.- . Ostatnio jechalem za tureckim konwojem i nawet ladnie mnie poscili tylko jeden co mu sie spieszylo namieszal -.-

Link to comment
Share on other sites

1. Nie ma dróg 4 pasmowych ;)

2. Weź nie porównywaj normalnych i sumiennych ludzi do kretynów, idiotów, ćwoków, frajerów... Ja jako osoba która stara się stosować zasady gry w konwojach (Zakaz wyprzedzania, 100m odległości od ciężarówki poprzedzającej, 90km/h na autostradach, tyle ile wolno na landówkach) czuje się urażony przez ciebie.

 

Ludzi nie zmienisz, tak najlepiej dawać bany na miesiące żeby nie dość że zrozumieli w czym popełnili błąd, ale żeby nauczyli się jeszcze te błędy naprawiać i ich nie powtarzać. Nie pozbędziesz się z MP trolli i tych powyższych osobników... 

Ja chociaż czasem pesymistą, czasem optymistą, czasem realistą, tutaj stawiam na realistę. Pomysł byłby świetny, gdyby świat żył w ogólnej harmonii, a wszyscy by wiedzieli jak się jeździ...

Wkurzyłem się wczoraj  Dogoniłem konwój  TAB zapisany od góry do dołu,  2 pasy zajęte , 60 na blacie na ograniczniku do 90  i wyprzedzaj albo wlecz się za nimi.Trąbienie nie pomagało wiec zacząłem wyprzedzać od strony pobocza.    Nikogo nie chce urazić ale to naprawdę wkurza   Szerkości

Link to comment
Share on other sites

Ale macie problem jak sie niewlaka niewiadomo jak pomalu to niema potrzeby wyprzedzac -to nie wyscigi podobnie uwazam o piraceniu w realu. A wiekszosc niestyty niedosc ze jedzi  max na co pozwala ogrnicznik to nie umie jedzi i  w roznych sytuacjach niewie jak sie zachowac powoduje wypadki. Jedziesz na landowce max 60 to prowokujesz  wyprzedzania na styk...........jedziesz 89 dalej masz tego samego na dupie i zwolnij tu gdziesz to masz go w naczepie -.- . Ostatnio jechalem za tureckim konwojem i nawet ladnie mnie poscili tylko jeden co mu sie spieszylo namieszal -.-

Wiesz prawko zawodowe robiłem  w ubiegłym wieku i po 25 latach pracy jako informatyk i programista stwierdziłem ze czas zmienić otoczenie Od kilku lat  jeżdżę zawodowo Co do piracenia czy twarda jazda to piracenie bo wielu tak uważa ? 

Link to comment
Share on other sites

Wkurzyłem się wczoraj  Dogoniłem konwój  TAB zapisany od góry do dołu,  2 pasy zajęte , 60 na blacie na ograniczniku do 90  i wyprzedzaj albo wlecz się za nimi.Trąbienie nie pomagało wiec zacząłem wyprzedzać od strony pobocza.    Nikogo nie chce urazić ale to naprawdę wkurza   Szerkości

Jak się wkurzasz, to musisz odreagować ;)

Byle nie publicznie, a do tego obrażając osoby które nie mają nic wspólnego z tym o czym rozmawiasz ;)

 

Jak wkurzają cię ciężarówki użytkowników którzy nie widzieli na oczy kierownicy, świateł, znaków drogowych czy drogi, wejdź na singla, i porozpierniczaj całe miasto :P

Link to comment
Share on other sites

Skoro chcemy się bawić w zasady poruszania się konwojów to może idźmy za ciosem i stwórzmy zasady poruszania się pojedynczych zestawów? Otóż nie. A sytuacja jest analogiczna. Czarna owca znajdzie się w każdym stadzie. Tak samo jak są takie czarne owce w stadzie pojedynczych zestawów, tak samo są czarne owce w stadzie konwojów. Trzeba po prostu być cierpliwym a jeżeli są konwoje, które ramują, blokują to nie pozostaje nic innego jak raportowanie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1.jak konwoj cisnie pod 90dych to go i tak nie zrobisz bo nie masz czym

2.jak jedzie np 70 to go powoli łykniesz(zwazajac na to zeby wyprzedzic to musisz sie ty upewnic ze masz dostateczna ilosc miejsca)ale wiadomo jak ich jedzie z 6 jeden za drugim to moze byc problem ... ale da sie wszystko wyprzedzic tylkoi nieraz trzeba te 2min za nimi jechac i potem juz jest miejsce 

Link to comment
Share on other sites

Jak się wkurzasz, to musisz odreagować ;)

Byle nie publicznie, a do tego obrażając osoby które nie mają nic wspólnego z tym o czym rozmawiasz ;)

 

Jak wkurzają cię ciężarówki użytkowników którzy nie widzieli na oczy kierownicy, świateł, znaków drogowych czy drogi, wejdź na singla, i porozpierniczaj całe miasto :P

A po mam rozwalać miasta ?

Link to comment
Share on other sites

Ogolnie to zasad nie trzeba, wszystko jest juz w regulaminie. Zakaz blokowania, utrudniania ruchu itp itd. Jezeli widzicie konwoj ktory blokuje to wystarczy zglosic lub nagrac i juz :).

Link to comment
Share on other sites

Ja proponowałbym takie reguły:

 

Konwój na autostradzie i ekspresówce powyżej 2 ciągników z naczepą:

Maksymalna prędkość: 75 km/h

Nakaz jazdy w jednej linii.

 

Konwój na zwykłej krajówce:

Konwój podzielony na segmenty po 2 ciągniki z naczepą. Przerwa pomiędzy segmentami ma móc pomieścić wyprzedzającą ciężarówkę gdyby z naprzeciwka coś jechało.

Maksymalna prędkość: 60 km/h

Zakaz wyprzedzania siebie nawzajem.

 

Myślę, że te sztywne reguły ułatwiłyby jazdę tym co do konwoju nie należą i chcieliby go wyminąć. Również nie byłoby kłopotów przy ustalaniu prędkości na tempomacie. ;)

W "konwoju na autostradzie i ekspresówce" dałem powyżej 2 zestawów, ponieważ 2 nie są tak bardzo uciążliwe i odczuwalne. Ewentualnie dać powyżej 3.

 

Miłoby było gdyby to wprowadzono, może nie jako coś co jest nakazane, ale raczej coś do czego powinno się zastosować dla udogodnienia rozgrywki sobie i innym graczom. ;)

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Pamiętajmy, że mamy cały czas Alphę. Sporo rzeczy wymaga synchronizacji, nie ma ekonomii i jeszcze kilku rzeczy, a Wy wymyślacie jakieś dziwne zasady. W żadnym prawie drogowym nie ma sprecyzowanych zasad dotyczących konwojów, jeśli już takie istnieją to wewnętrzne nałożone przez nie wiem, szefa, pilota, organizatora, ale nie przez prawo.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Mam pauz wiec Ci odpisze. Ostatnio na okresówce facet z itd o tym nawijał. Do 5 sztuk Art. 32. Powyżej  zgłaszasz kolumnę pojazdów powyżej 5 sztuk a w zamian dostajesz szlak, zasady poruszania się, prędkość,miejsca postoju, godziny poruszania się, reszty nie pamiętam . Gościu ględził przez 4 godziny o tym .  Szerokosci 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.