Jump to content

Youtube telif sorunu.

Guest

Recommended Posts

Youtube'a ban videolarını yüklüyorum yapımcı şirketin şikayeti nedeniyle direkt telif yiyorum video kalkıyor ama aynı müzik başka vidoda olmasıan rağmen yemiyor.

Bu benim kaldırılan videom 47. saniyedeki şarkı yüzünden telif yiyor.

bu da aynı şarkının olduğu başka bir video ama bu yemiyor.

ne yapayım ben şimdi sövmek dışında, Sıla'nın kulağını baya bir çınlatmışımdır. 

ek olarak obs ile kayıt ediyorum pc'de düzgün kasma olmuyor ama videoda kasıyormuş gibi çıkıyor bit hızlarıyla oynadım sonra düzeltemedim çözümünü bilen yazsın.

Bu durum yapımcı şirketin insiyatifine kalmış bir durum, isterlerse Sıla'nın şarkılarını içeren tüm videoları bulup telif atabilirler. Eminim size garezleri olduğundan değil sizin videonuza denk geldiklerinden telif yemişsinizdir, diğer video da yarın bir gün telif yiyebilir. Mümkünse video editleme programlarından birini kullanarak videoda yer alan telifli müzikleri silin.

OBS'de 720p60fps kayıt yapmak için bit hızınızı 2500'e çıkarın. 720p30fps kayıt yapacaksanız bit hızınız 1750 civarı olsun.

sağol, ben videoyu yükler yüklemez silindi ses dalgalarını mı algılıyor anlamadım.

obs'de 720p'ye çıkmak istemiyorum hem pc çöp hem de rapor videoları olduğu için çok video çekiyorum, yukarıdaki kalitede 30dk video 100-150mb böylesi daha çok işime geliyor.

Durumun yapımcı şirketin videolara denk gelmesi ile uzaktan yakından alakası bile yok.Koskoca yapım şirketi TruckersMP ban videosu mu izleyecek...Youtube ses analizi ile bunu otomatik olarak yapıyor.Video ayarlarında "Para kazanma" işaretli ise video telif alır ancak videoyu silmez veya sesini kapatmaz.Çünkü para kazanma açık olduğunda, telif hakkı sahibi yapımcı şirket kazanır.Kısaca videolardaki para kazanma işaretini açarsanız videonuz silinmez.Kanaldaki "Durum ve özellikler" sekmesinden genel telif durumunuzu inceleyebilirsiniz.Şayet devamlı olarak telif hakkından dolayı videolarınız uyarı aldıysa, telife giren herhangi bir video yüklediğiniz anda videolarınız silinir veya sesi tamamen kapatılır.

Ses problemi yazılım kaynaklı.Kullandığınız ses kartının yazılımını kendi sitesinden veya varsa anakartınızın güncelleme programından güncellemeniz gerekiyor.

Önerilen bit hızlarını aşağıdaki resimden kontrol edebilirsiniz.

http://prntscr.com/fmvvui

Edited by RaichuTR

Youtube'a yüklenen milyonlarca video var, tek tek incelenmesi mümkün değil. Eşleştirme için sesler dijital sinyallere çevriliyor ve telif havuzundaki verilerle eşleniyor.

Kayıt esnasında sadece oyun seslerini kaydetmenin bir yöntemi vardı fakat baya zahmetli bir işlem. Eğer ban videolarında ses olması zorunlu değil ise render atmadan önce video düzenleme programında tek tuş ile ses kapatılabilir, telif durumunda tekrar yükleme zahmeti olmaz en azından. OBS ayarlarını bilmiyorum fakat kayıt için Overwolf'u önerebilirim, video çok uzun tutulmadığı sürece herhangi bir sorun yaratmıyor.

System.out.println("Hello World!");

• 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.