Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×
  • 0

Mało FPS w ATS single/online


Szczepi

Question

Witam, przedstawię problem od razu z grubej beczki.

 

Normalnie grałem w ATS na najwyższych możliwych ustawieniach przy 50-60 fps, po 4-5 miesiącach przerwy postanowiłem zrobić sobie parę kursów i tutaj nagle przy nie zmienianiu żadnych ustawień (wszystko dalej na full) 10 fps z kabiny, jak wyjrzę przez okno 16 fps a z kamery z poza trucka 20-26 ...

Od razu zaznaczam, że updatowałem ATS na bieżąco (non stop zainstalowany na kompie przez steam) jak i launcher TruckersMP (ponieważ często jeżdżę z kumplem w ETS2MP) jak i sam ETS2 mam również na full ustawieniach i mam tam dalej 50-60 fps.

Kombinowałem z ustawieniami, rezultat dawały wszystkie ustawienia jakości lusterek i świateł, metodą prób i błędów doszedłem do 40-50 fps na postoju, lecz wystarczy przejechać parę metrów i dalej mam 10 fps T_T, wyłączenie ustawień lusterek i oświetlenia nawet na minimalnych detalach daje ten sam spadek fps ... a jak je zmienię na np średnie, przez chwile mam te 60 fps ale nagle po 3-5 sekundach znowu 10 ...

Przeinstalowanie gry też nic nie daje

Borykał się ktoś z takim problemem i byłby w stanie pomóc ?

 

Konfiguracja komputera

 

Procek i7-6700k podkręcony do 4.5Ghz

Mobo MSI z170a Gaming M3

Ram HyperX 2400Mhz DDR4 24Gb (2x4Gb i 2x8Gb)

Grafika nVidia GTX 1070 OC 8Gb, karta jest podkręcona (wcześniej używałem GTX 970 OC 4Gb podkręconą, która też ciągnęła grę na 50-60fps)

Dysk twardy Kingstone SSD UV400 480GB, na nim jest zainstalowana gra, steam i sam program TruckersMP

Windows 10 Home premium 64bit

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może wystarczy tylko przeczyścić komputer, chociaż skoro na ets2 gra się normalnie to niekoniecznie tutaj, ale zawsze jest różnica w wymaganiach i etsa daje rade, a ats już za dużo wymaga. U mnie po pół roku potrafi być ładna warstwa kurzu na radiatorach, zanim go rozkręcam kontroluje temperaturę CPUID HWMonitor. W przypadku wysokich temperatur problemem jest chłodzenie czyli syf na radiatorach. Możesz wyczyścić radiatory sprężonym powietrzem bez ich rozkręcania, lub porozkręcać wszystko pomyć, tylko tu haczykiem jest potrzeba posiadania pasty termoprzewodzącej na procesor (GPU również).

Jeszcze problemem mogą być sterowniki, jeśli aktualizujesz na bieżąco to jakaś nowa aktualizacja może mieć coś skopane i wystarczy cofnąć lub ściągnąć nowe.

I ostania możliwość całkowite usunięcie gry łącznie z danymi w dokumnetach (co kasuje zapisy i profilie) i ponowna instalacja, może coś przy aktualizacjach się zepsuło.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 hours ago, [PL]TJWW_Ogon said:

Może wystarczy tylko przeczyścić komputer, chociaż skoro na ets2 gra się normalnie to niekoniecznie tutaj, ale zawsze jest różnica w wymaganiach i etsa daje rade, a ats już za dużo wymaga. U mnie po pół roku potrafi być ładna warstwa kurzu na radiatorach, zanim go rozkręcam kontroluje temperaturę CPUID HWMonitor. W przypadku wysokich temperatur problemem jest chłodzenie czyli syf na radiatorach. Możesz wyczyścić radiatory sprężonym powietrzem bez ich rozkręcania, lub porozkręcać wszystko pomyć, tylko tu haczykiem jest potrzeba posiadania pasty termoprzewodzącej na procesor (GPU również).

Jeszcze problemem mogą być sterowniki, jeśli aktualizujesz na bieżąco to jakaś nowa aktualizacja może mieć coś skopane i wystarczy cofnąć lub ściągnąć nowe.

I ostania możliwość całkowite usunięcie gry łącznie z danymi w dokumnetach (co kasuje zapisy i profilie) i ponowna instalacja, może coś przy aktualizacjach się zepsuło.

 

Komputer regularnie czyszczony (średnio co 2-3 miesiące), w obudowie mam 2 wentylatory wciągające i 3 wyciągające, stąd wymuszone czyszczenia, nie chcę na razie karty rozkręcać z powodu gwarancji, używam ją dopiero od 2 miesięcy, ale to z nowym profilem, spróbuje może coś da.

 

1 hour ago, [PHT]MinatomiraiX said:

Zanim się zrobi całkowity reinstal gry dobrze jest sprawdzić najpierw spójność plikòw. W moim przypadku podziałało. Nie wiadomo jaki kolega ma internet i zamiast naprawiać problem kilka godzin to wystarczy chwila.

Net 125mb/s, średnia prędkość pobierania na steam to 9-10mb/s, z tym problemu nie mam.

Próbowałem sprawdzać spójność i nic, żadnego pliku nawet nie pobiera.

Edited by Szczepi
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Szczepi said:

Komputer regularnie czyszczony (średnio co 2-3 miesiące), w obudowie mam 2 wentylatory wciągające i 3 wyciągające, stąd wymuszone czyszczenia, nie chcę na razie karty rozkręcać z powodu gwarancji, używam ją dopiero od 2 miesięcy, ale to z nowym profilem, spróbuje może coś da.

Yep, nowy profil naprawił wszystko, któryś z patchy musiał mi zepsuć wszystko, ale co do optymalizacji gry to też mam zastrzeżenia, jak miałem 50-60fps tak mam teraz tylko 40-50 na tych samych ustawieniach co wcześniej w dodatku z mocniejszą grafą.

Modami przywróciłem sobie lvl i forsę na savie, jedyne co poszło się walić to 100tyś+ mil na liczniku trucka ... Dzięki za pomoc jak i mam nadzieje że ten temat będzie pomocny innym,

SZEROKOŚCI !!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.