Jump to content

Ban za kolizje w trakcie jazdy przy wczytywaniu


Recommended Posts

Nazwa Sugestii: ban za kolizję w trakcie jazdy przy wczytywaniu

Opis Sugestii: Są gracze, którzy wchodzą na EU2 lub 3 kiedy jest kolejka. Zamiast poczekać te 3-5 minut biorą ładunek i ruszają w trasę. Jadąc kompletnie ignorują, że są wczytywani do gry, a jeśli wczytają się w kimś z strefie kolizji zwykle ta osoba jest wtapiana w asfalt, katapultowana w powietrze lub ostatecznie zatrzymywana z uszkodzeniami po 100%

Przykładowe obrazki: nie posiadam

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Zwiększyłoby się bezpieczeństwo jazdy. Nie musielibyśmy jeździć i wypatrywać cały czas czy nagle przed nami nie pojawia się nick gracza, co za dnia nie jest łatwym zadaniem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Głupota, banować za to, że ktoś Ci się wczytał przed maską.
Wiem, że to boli, bo też takich sytuacji miałem z tysiąc, ale to Developerzy powinni wziąć ten problem w swoje ręce, żeby do takich sytuacji nie dochodziło.
Z resztą, co się stało z tym "Ghost Mode" który miał wyłączać na krótko kolizję zaraz po wejściu na serwer. Już nie działa.

 

Ostatnio sytuacja: Stoję sobie na stacji, tankuje, kumpel dołącza do gry - akurat też tankował - i zrespił się we mnie.
Najpierw był mega lag! Potem wystrzeliło mnie na drugi koniec mapy.

 

Developerzy powinni popracować nad tym, a nie że będziemy banować niewinnego ducha gracza.

Bazyliszek, przytrafi Ci się tak, że Ci sie gra zcrashuje, albo Ci prąd padnie, w momencie gdy Ty będziesz na środku autostrady i co zrobisz?
Wejdziesz do gry to będziesz na środku autostrady i równie dobrze Ty możesz zrespić się w kimś, lub centymetr przed kimś.

 

Pozdrawiam, również w imieniu całej spedycji SpeedyTrans.
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, [Speedy] Mr Popcorn said:

Głupota, banować za to, że ktoś Ci się wczytał przed maską.
Wiem, że to boli, bo też takich sytuacji miałem z tysiąc, ale to Developerzy powinni wziąć ten problem w swoje ręce, żeby do takich sytuacji nie dochodziło.
Z resztą, co się stało z tym "Ghost Mode" który miał wyłączać na krótko kolizję zaraz po wejściu na serwer. Już nie działa.

 

Ostatnio sytuacja: Stoję sobie na stacji, tankuje, kumpel dołącza do gry - akurat też tankował - i zrespił się we mnie.
Najpierw był mega lag! Potem wystrzeliło mnie na drugi koniec mapy.

 

Developerzy powinni popracować nad tym, a nie że będziemy banować niewinnego ducha gracza.

Bazyliszek, przytrafi Ci się tak, że Ci sie gra zcrashuje, albo Ci prąd padnie, w momencie gdy Ty będziesz na środku autostrady i co zrobisz?
Wejdziesz do gry to będziesz na środku autostrady i równie dobrze Ty możesz zrespić się w kimś, lub centymetr przed kimś.

 

Pozdrawiam, również w imieniu całej spedycji SpeedyTrans.
 

W sytuacji podanej przez Ciebie zawsze można wejść na chwilkę na SP, zjechać chociażby na margines i dopiero wtedy zalogować się do gry na mp. Jeśli chodzi o stacje benzynowe, to dobrze by przy tym było aby w strefach parkingowych (nie na całych stacjach) wyłączyć kolizję, wtedy również tam można by się logować, ot taka moja mała idea. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, [Speedy] Mr Popcorn said:

Głupota, banować za to, że ktoś Ci się wczytał przed maską.

 

Ostatnio sytuacja: Stoję sobie na stacji, tankuje, kumpel dołącza do gry - akurat też tankował - i zrespił się we mnie.
Najpierw był mega lag! Potem wystrzeliło mnie na drugi koniec mapy.

Czytaj ze zrozumieniem kolego:) Przytaczam sytuację, w której gracz pojawia się na serwerze kiedy już jedzie! Nie czepiam się tych, którzy wczytują autozapis, lub wchodzą do gry na środku drogi, bo ich małe móżdżki nie myślą, ze przydałoby się zjechać na pobocze.

 

30 minutes ago, [Speedy] Mr Popcorn said:

Bazyliszek, przytrafi Ci się tak, że Ci sie gra zcrashuje, albo Ci prąd padnie, w momencie gdy Ty będziesz na środku autostrady i co zrobisz?
Wejdziesz do gry to będziesz na środku autostrady i równie dobrze Ty możesz zrespić się w kimś, lub centymetr przed kimś.

Odnoszę się do tego, co napisałem wyżej. Dodatkowo Ci powiem, ze jeśli mnie wyrzuci z serwera to potrafię zjechać na pobocze, zatrzymać się i dopiero wtedy uruchomić ponownie grę. Jeśli ktoś będzie stał akurat w tym samym miejscu na poboczu to ma po prostu pecha, ale takich sytuacji nie można karać. Można by było tylko w przypadku, gdyby dało się odróżnić czy gracz dopiero wszedł do gry (popołudniowa kolejka, miał czas zjechać) czy wczytał autozapis.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z @bazyliszek [PL] bo to często Denerwuje że Jedziesz z Ładunkiem i nagle typek Przed Tobą się Respi a ty w niego Wjeżdżasz bo nie możesz Zahamować. Sam nie raz Miałem Takie Sytuacje i Bardzo Byłem Zdenerwowany bo miałem uszkodzony ładunek i Ciężarówkę. Bardzo Dobra Sugestia:)   

 

Kind regards,
Adrian22-PL

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bazyliszek [PL] said:

Czytaj ze zrozumieniem kolego:) Przytaczam sytuację, w której gracz pojawia się na serwerze kiedy już jedzie!

Ależ ja Cię bardzo dobrze zrozumiałem, kolego Bazyliszku. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że powinno się zabronić wjeżdżania na ulice, gdy nie jest się jeszcze w pełni online, a za zamierzone działania powinno się karać. Jak najbardziej jestem za tym, że za celowe respienie się na zatłoczonych ulicach powinno się banować. Chociaż przyznam się nawet, że sam wjechałem na zatłoczone ulice, gdy nie byłem jeszcze w pełni zalogowany, tylko że ja nie zwróciłem uwagi na to, że jeszcze jestem w kolejce. Po prostu pomyślałem, że drogi są puste i wyjechałem. (Tak, wiem. Żadne usprawiedliwienie)

 

Ale do czego ja zmierzam? Można albo banować, albo zapobiegać.
Można albo tępić buraków którzy specjalnie w ten sposób trolują, albo dodać zabezpieczenie, które pozwoli Ci się uchronić przed osobami dopiero co do gry dołączającymi.
Bo co z tego, że ...

6 hours ago, [K&P Logistics] [Kamil][PL] said:

(...) zawsze można wejść na chwilkę na SP, zjechać chociażby na margines i dopiero wtedy zalogować się do gry na mp (...)

... skoro wejdziesz na multi, i się okaże, że akurat ktoś na tym marginesie stał.

 

Podsumowując ... hmmm...
Popieram Twoją propozycję. Za wjechanie na drogę nie będąc jeszcze zalogowanym, powodując przy tym kolizję, jak najbardziej powinien być ban.
Ale na pewno przyznasz mi rację, że było by mniej stresu, gdyby jednak Developerzy popracowali nad takim zabezpieczeniem.

 

Pozdrawiam.
Mr Popcorn

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, [Speedy] Mr Popcorn said:

Można albo tępić buraków którzy specjalnie w ten sposób trolują, albo dodać zabezpieczenie, które pozwoli Ci się uchronić przed osobami dopiero co do gry dołączającymi.
Bo co z tego, że ...

... skoro wejdziesz na multi, i się okaże, że akurat ktoś na tym marginesie stał.

Wtedy to już jest ewidentny pech, lecz zawsze mniejsze ryzyko niż logowanie się na drodze ;)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [Speedy] Mr Popcorn said:

Ostatnio sytuacja: Stoję sobie na stacji, tankuje, kumpel dołącza do gry - akurat też tankował - i zrespił się we mnie.
Najpierw był mega lag! Potem wystrzeliło mnie na drugi koniec mapy.

Powiem Ci, że tryb ducha dla mnie jest po prostu niedopracowany. Zazwyczaj go nie zauważam, ale dziś wszedłem do gry i zapomniałem, ze skończyłem grę na parkingu stacji na landówce śmierci. Zrespiłem się w jakimś graczu (nie bylo kolejki na serwer), a mimo to żadnego z nas nie wywaliło w powietrze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale wy łączycie dwie inne sytuację. Pierwsza to jest że gość wczytuję się do gry i od razu rusza przy dużej ilości graczy wszystko się nie wczytalo i taranuje innych. I tak nie każdego stać na porządną maszynę komputer. Ale taka osoba powinna zjechać na pobocze i odczekać. Druga sprawa wczytywanie się respienie się. Tu trzeba poprostu wybaczyć. Bo nikt nie wie gdzie i w którym miejscu miał autosave i nikt nie wie gdzie będzie wczytany. I za to ma zostać ukarany. Bez sensu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oni łączą Kozik, nie ja.

 

Żebyście mnie wszyscy dobrze zrozumieli, powtarzam:

On 11.06.2017 at 11:00 PM, bazyliszek [PL] said:

Nazwa Sugestii: ban za kolizję w trakcie jazdy przy wczytywaniu

Chodzi o wczytywanie się podczas jazdy! Czyli gracz już jedzie i ignoruje fakt, że łączy się z serwerem i może komuś się pojawić przed nosem i rozwalić mu transport. To nie jest to samo, co wczytanie zapisu gry!

 

Link to comment
Share on other sites

@Bandero Blisko, ale trzeba mieć twarde dowody na wczytywanie, a Ty ich nie masz. Równie dobrze można go zreportować za collisionhack. Mnie chodzi o sytuację jaka jest u mnie na filmie w 5:00

 

 

 

PS: Tak wiem, że jest błąd w tytule na filmie, nie piszcie mi tego. Napiszcie, jeśli wiecie jak wstawić znacznik, który mi to skoryguje:) filmu

Edited by bazyliszek [PL]
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bazyliszek [PL] said:

@Bandero Blisko, ale trzeba mieć twarde dowody na wczytywanie, a Ty ich nie masz. Równie dobrze można go zreportować za collisionhack. Mnie chodzi o sytuację jaka jest u mnie na filmie w 5:00

 

 

 

PS: Tak wiem, że jest błąd w tytule na filmie, nie piszcie mi tego. Napiszcie, jeśli wiecie jak wstawić znacznik, który mi to skoryguje:) filmu

Jeżeli chcesz odtworzyć film od danego momentu zatrzymaj film w danym momencie, następnie kliknij prawym przyciskiem i kopiuj adres url od danego momentu i wklejasz na forum ^^ 

Łap od 5:00 minuty!!!
 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.