Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

ets2mp yük sorunu

isiktahaomer

Recommended Posts

Selamlar değerli forum yetkililieri ve oyuncular.

Uzun süre önce çeşitli sebepler dolayısı ile oyunu bırakmıştım dün tekrar indirme kararı aldım.

Lakin yük alırken sorun yaşıyorum.

Singleplayer'da yükümü alıyorum oyun kaydımı harici olarak yapıyor(isim vererek) ve multiplayer'a geçiyorum fakat multide aracı müsait bir yere çekiyor ve yük yalan oluyor :)

Singleplayer'da kullandığım modlar;

-Kırmızı dorse modu

-1Ton modu

-Volvo Globetrotter yazısı silme modu

Daha önce bu modlar ile sorunsuz oynayabiliyordum.Lakin yukarda da belirttiğim sorun sarmalına takıldım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder,iyi forumlar dilerim. :) 

Merhaba,

Sorunun kaynağı kullandığın modların birbiriyle uyumsuzluğundan kaynaklanabilir.  Ama bunları denemen de fayda var. 

Kendinizi ait tırınız yoksa;

Adım 1)

Belgelerim > ETS2 yada ATS > Config.cfg dosyasını Not Defteri ile açınız.

Adım 2) 

Alttaki komutları değiştiriniz : g_console to 1 ve g_developer to 1

Kolay bir şekilde bulmak için CTRL + F fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Adım 3)

Oyuna giriş yapınız ve konsolu açınız ve g_force_economy_reset 1 komutunu yazınız. 

Adım 4)

Çıkış yapınız ve tekrar profilini yükleyiniz.

( Bu kalıcı bir çözüm değildir. Bu durum tekrarlandığı zaman üçüncü ve dördüncü adımı tekrar yapmanız gerekmektedir.)

Kendinize ait tırınız varsa; 

Çözüm 1 ) Park alanında dinleniniz.

Çözüm 2) Garajlarınız arasında gidiş-geliş yapınız.

Çözüm 3) F7 ile servise geçiş yapabilirsiniz.

Çözüm 4) Feribotları kullanarak geçiş yapınız. 

20 minutes ago, HamitCanKilic / 24] said:

Merhaba,

Sorunun kaynağı kullandığın modların birbiriyle uyumsuzluğundan kaynaklanabilir.  Ama bunları denemen de fayda var. 

Kendinizi ait tırınız yoksa;

Adım 1)

Belgelerim > ETS2 yada ATS > Config.cfg dosyasını Not Defteri ile açınız.

Adım 2) 

Alttaki komutları değiştiriniz : g_console to 1 ve g_developer to 1

Kolay bir şekilde bulmak için CTRL + F fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Adım 3)

Oyuna giriş yapınız ve konsolu açınız ve g_force_economy_reset 1 komutunu yazınız. 

Adım 4)

Çıkış yapınız ve tekrar profilini yükleyiniz.

( Bu kalıcı bir çözüm değildir. Bu durum tekrarlandığı zaman üçüncü ve dördüncü adımı tekrar yapmanız gerekmektedir.)

Kendinize ait tırınız varsa; 

Çözüm 1 ) Park alanında dinleniniz.

Çözüm 2) Garajlarınız arasında gidiş-geliş yapınız.

Çözüm 3) F7 ile servise geçiş yapabilirsiniz.

Çözüm 4) Feribotları kullanarak geçiş yapınız. 

--

Selamlar cevabın için teşekkürler verdiğin ikinci çözümde park alanında dinlenme vs oyunun hangi aşamasında yapmam gereken bişey(yükü aldıktan sonra,almadan önce) ya da yapmamdaki mantık parayı vs azaltmak mı? Pek anlamadım kusura bakma :) 

25 minutes ago, [TSRVTC - Veteran] ismail [TR] said:

Mod ekonomini bozduğu için dorsen sıfırlanıyor.

--

Bunu düzeltmenin bir yolu varmı ya da varsa verilen diğer cevabın dışında bir çözüm mü? Cevap için teşekkürler iyi forumlar.

1 minute ago, isiktahaomer said:

--

Selamlar cevabın için teşekkürler verdiğin ikinci çözümde park alanında dinlenme vs oyunun hangi aşamasında yapmam gereken bişey(yükü aldıktan sonra,almadan önce) ya da yapmamdaki mantık parayı vs azaltmak mı? Pek anlamadım kusura bakma :) 

Yükü almadan önce park yerine gidip dinlen. Yapmanda ki amaç parayı azaltmak değil. Oyun ara sıra böyle ufak sorunlar çıkarıp 'bug'da kalabilirsin. :) 

1 minute ago, HamitCanKilic / 24] said:

Yükü almadan önce park yerine gidip dinlen. Yapmanda ki amaç parayı azaltmak değil. Oyun ara sıra böyle ufak sorunlar çıkarıp 'bug'da kalabilirsin. :) 

:):) çok iyi ya deneyeceğim teşekkürler

• 3 weeks later...

Topic is inactive.

Locked and Moved to Turkish Archive.

image.png.d32d72f20578079aac89efa9358ba6dc.png

Reporting Player                    Appeal Your Ban                    Feedback System                    Rules

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.