Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Rapor Kontrol Programı

Recommended Posts

Merhaba, bu oyunda bildiğiniz gibi sürekli troller oluyor ve bu trolleri rapor ediyoruz. Raporlar gün geçtikte artıyor, gönderdiğimiz raporların durumunu kontrol etmek için ara sıra siteye giriyoruz fakat siz de benim gibi çok fazla kişiyi şikayet etmişseniz hangi şikayetinizin cevabı yeni yanıtlanmış, ceza almış mı almamış mı diye öğrenmek çok karışık bir durum oluyor. Bu program sayesinde raporlarımızın dökümünü excel formatına yazdırıp program ile kontrol ettirerek hangi şikayetimiz ile ilgilenildiğini kolay bir şekilde öğrenebiliriz. Şu an kendim için yaptım, ileride destek gelirse geliştirip dosyalarını atmayı düşünüyorum. Düşünceleriniziyazarsanız sevinirim. Yazımdan birşey anlamadıysanız videoyu izlemenizi öneriyorum.

1 minute ago, HapengCat said:

sitede zaten kimin ilgilendiği yazıyor ayrıntısıyla hemde boş yere uğraş olur

Benim de yakınma sebebim bu, rapor az olunca bu şekilde göz ile kontrol edilebiliyor fakat rapor ne kadar çok olursa iş o kadar karmaşık bir hal alıyor. O yüzden yaptım, zaten paylaşma amacım yok sadece kendi rahatıma düşkünlüğüm için yaptım. Sizin de önerilerinizi almak amacıyla bu konuyu açtım, görüşün için teşekkür ederim.

Merhaba :)

Yazılımı ve Düşünceni çok beğendim dostum. Bence sorun bizle alâkalı değil :) Burada TruckersMP'nin yazılımlarının güncellenmesi :) güncellenmesi derken yani tasarımı dahada güzelleştirilmesi :) Tablo haline getirilip daha da ince çalışılması gerekir :)

Bunun yerine TruckersMP'ye bu fikri sunup bir öneride bulunabilirsin dostum :) 

10 minutes ago, BurakAKSAKAL said:

Merhaba :)

Yazılımı ve Düşünceni çok beğendim dostum. Bence sorun bizle alâkalı değil :) Burada TruckersMP'nin yazılımlarının güncellenmesi :) güncellenmesi derken yani tasarımı dahada güzelleştirilmesi :) Tablo haline getirilip daha da ince çalışılması gerekir :)

Bunun yerine TruckersMP'ye bu fikri sunup bir öneride bulunabilirsin dostum :) 

Fikrin için teşekkür ederim, acaba bu fikri neresi üzerinden sunmalıyım? AR-GE bölümünü bulamadım. Ayrıca Türkçe bir şekilde yazsam bakılır mı?

1 minute ago, BurakAKSAKAL said:

İngilizce olarak yazsan senin yararına olacak.

İngilizce bir olarak altta atacağım kategoride uygun olarak paylşamanı istiyorum :) 

Şimdiden başarılar dilerim.

https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/198-developer-portal/ 

Benim ingilzcem biraz zayıf, çeviri de düzgün çeviremiyor. Ben Türkçe metin yazsam bana çevirebilir misiniz veya çevirebilecek birini biliyor musunuz?

1 minute ago, BurakAKSAKAL said:

Siz güzel bir Türkçe yazısı yazın illâ ki yazılır :) 

Herkese merhaba. Benim gibi çok oyuncu raporlayan arkadaşların ortak bir sorunu var. Herhangi bir kişiyi veya kişileri raporladığımızda sonuçlarını öğrenmek için ara sıra siteye girip kontrol ediyoruz. Fakat raporlar çoğaldıkça ve raporlara bakılmaya başlandıkça hangi raporun yeni rapor, hangi raporun eski rapor olduğunu bilmek biraz karmaşık hal alıyor. Bunun yerine forum sistemlerindeki gibi admin tarafından cevaplanıp sonuçlandıysa arka plan renginin değişmesi, rapor detayına bakınca da yine eski hale geçmesi bizim için en mantıklısı olabilir. Önerimi resimler ile desteklemek gerekirse;

Şuan bir sürü rapor var, bir kullanıcının raporuna bakıldıysa bunu anlamak biraz güç oluyor.
Şuanki sistem:

AkYvEq.png

Önerdiğim, yeni yanıtlanmış raporun görüntüleneceği sistem:

5QR34d.png

Yeni yanıtlanmış raporun 'Raporu Görüntüle' butonuna bastığımızda arka plan rengi eski haline dönecek. Bu şekilde karışıklık en aza indirilmiş olacak.

Önerim bu kadar, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yazı bu, bunu çevirebilecek arkadaş varsa sevinirim.

22 hours ago, [AyY?ld?z] Deniz T. (18) said:

Merhaba, bu oyunda bildiğiniz gibi sürekli troller oluyor ve bu trolleri rapor ediyoruz. Raporlar gün geçtikte artıyor, gönderdiğimiz raporların durumunu kontrol etmek için ara sıra siteye giriyoruz fakat siz de benim gibi çok fazla kişiyi şikayet etmişseniz hangi şikayetinizin cevabı yeni yanıtlanmış, ceza almış mı almamış mı diye öğrenmek çok karışık bir durum oluyor. Bu program sayesinde raporlarımızın dökümünü excel formatına yazdırıp program ile kontrol ettirerek hangi şikayetimiz ile ilgilenildiğini kolay bir şekilde öğrenebiliriz. Şu an kendim için yaptım, ileride destek gelirse geliştirip dosyalarını atmayı düşünüyorum. Düşünceleriniziyazarsanız sevinirim. Yazımdan birşey anlamadıysanız videoyu izlemenizi öneriyorum.

Daha detaylı olması daha güzel oluyor gerçekten şuanki biraz karışık emeğine sağlık. :) 

5 hours ago, F.Maynard said:

anladık sevgilin var.:troll:

Hahaha iyiydi bu.

Ben gayet kullanışlı buluyorum şuanki sistemi dostum.Ama kendi rahatlığın için tabiki güzel olmuş.

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.