Jump to content

Przeźroczyści gracze na strefach bezkolizyjnych.


Recommended Posts

Nazwa Sugestii : "Niewidoczni" gracze na spedycjach/rozładunkach.

Opis SugestiiWyglądałoby to tak, gdy wjeżdżamy do serwisu lub spedycji (ze strefy kolizyjnej do bezkolizyjnej) to automatycznie gracze, którzy by się tam znajdowali, byliby niewidoczni dla nas, a my dla nich, gdy będziemy w non-collision zone, a tym samym ewentualnie jeśli byłoby to możliwe, to jeszcze powinna się znajdować opcja "opacity" graczy w non-collision tak jak to się ma podobnie z panelem TAB, np. od 25% do 100% widoczności, aby przypadkiem nie byli całkiem niewidoczni, oczywiście nicki pozostają tak jak dotychczas.

Przykładowe obrazkiBrak.

Dlaczego twoja sugestia, a nie inna? : Myślę, że przyspieszyłoby to rozładunek, tzn. podjazd pod rampę, itd. zwłaszcza w zaludnionym obszarze, gdzie w tym samym czasie ładunek chce oddać 10 osób na jedno miejsce rozładunkowe, a tym samym ułatwienie życia graczom. 

 

Nie jestem pewien czy była już podobna sugestia, ponieważ nie siedzę w tym temacie na bieżąco lub mogłem przegapić takową :P

 

Edit : Przeźroczystość załączałaby się z wjazdem do strefy bezkolizyjnej to tym samym wyłączałoby się to z opuszczeniem tej strefy, wjazdem do collision zone.

 

Edit2 : Co do tych "25% do 100% widoczności" nawiązując do opacity tak jak to faktycznie działa w TABie, 25% widoczności, które miałem w zamyśle to wiadomo 75% wartości opacity, a 100% widoczności - 0% opacity.

Edited by Kacperovski
  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie przypominam sobie by ktoś wpadł na pomysł by widzialność graczy na których nie działają kolizje pojawiła się na łanach forum. 

Ciekawa propozycja, poza łatwiejszym rozładunkiem łatwiej też byłoby określić czy w kogoś możemy wjechać czy nie (Np sznur pojazdów do spedycji i nie wiesz czy możesz w niego na spokojnie wjechać czy mu zadasz uszkodzenia). Przynajmniej ja bym to tak widział.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kurcze, pomylił się chłopak, a Ty już musiałeś się do tego przyczepić.. 

 

Sugestia fajna, lecz osobiście wolałbym opcję drugą. Lepiej jest go jednak widzieć nawet w minimalnym stopniu :D 

Edited by SlimShady!
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Hmm, rozumiem, że ktoś woli parkować na lusterka i rzeczywiście tacy gracze wtedy przeszkadzają. Ale albo czegoś nie zrozumiałem, albo ta sugestia jest nieprzemyślana do końca. Zacznijmy od tego, kiedy Ci gracze mieliby być dla nas znowu widoczni? W momencie wyjazdu ze strefy non collison, kiedy działają kolizje? Czy raczej konieczne będzie rozszerzenie tej granicy (co oczywiście tylko przeniesie ten problem w inne miejsce). Jak na razie jestem na nie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony pomysł dobry. Z drugiej zaś może być nieprzyjemny w skutkach zwłaszcza przy wyjeździe ze spedycji. 

Według mnie dobrym rozwiązaniem byłoby automatyczne załączanie przeźroczystości w momencie "wjechania" w innego gracza w NCZ.

Druga opcja to przenikający przez graczy spot do odstawiania naczepy.

Link to comment
Share on other sites

Zależy mi, aby to wszystko było 2 w 1 @SlimShady! ;) .

 

Tak jak mówi @[PHT]MinatomiraiX, to tak by to działało :P .

 

@naxcel ( PL ) ( GB ) To co Ty napisałeś, "automatyczne załączanie przeźroczystości w momencie wjechania..." Hmm, nie wiem czemu dla Ciebie to by było lepsze, ale mi się wydaje, że taki sposób będzie dużo trudniejszy do zrobienia niż to co ja zaproponowałem, a dodatkowo jeszcze z możliwością zmniejszania/zwiększania opacity gracza według własnego kaprysu, taka możliwość będzie bardziej "uniwersalna" dla wszystkich, lecz tylko do, np. 25% widoczności, aby było jednak coś tam widać :)

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę że to co napisałem jest lepsze. Przedstawiłem to jako opcje.

A stopień trudności wykonania to nie moje zmartwienie :D

Zastanawia mnie jeszcze kwestia nałożenia się na siebie kilku graczy jednocześnie. Czy nie wyjdzie tak że opcity każdego znich się do siebie doda i w efekcie i tak nic nie będzie widać?

Link to comment
Share on other sites

@naxcel ( PL ) ( GB ) Okej, zwracam honor :P

Gdy kilku graczy będzie w jednym miejscu i czy to się nałoży, tego to nie wiem.

Zawsze można to minimum zwiększyć, np. do 5% widoczności, lecz dodawać się nie powinno, choć nie jestem do końca pewien.

 

Czas pokaże :) .

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [PHT]MinatomiraiX said:

Działało by to dokładnie tak samo jak wjazd/wyjazd ze strefy bezkolizyjnej, tylko z dodatkowym efektem znikania/pojawiania. 

 

Tym bardziej jestem na nie. Dlaczego? Bo wyjeżdżamy ze strefy non collision w miejscu zatłoczonym (serwis w Duisburgu czy Calais) i nie widzimy czy jakiś gracz przez nas nie przejeżdża. Więc kontynuujemy wyjeżdżanie i jesteśmy katapultowani w powietrze lub wbijani w ziemię, a nie daj boże żebyśmy to my kogoś wywalili w powietrze. Pamiętajcie, że celowe takie działanie traktowane jest jako ramming i podlega ukaraniu banem.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, a na górze jest napisane jak byk "opcja "opacity" graczy w non-collision tak jak to się ma podobnie z panelem TAB, np. od 25% do 100% widoczności, aby przypadkiem nie byli całkiem niewidoczni, oczywiście nicki pozostają tak jak dotychczas."

 

No comment ... :P

  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, [PHT]MinatomiraiX said:

^ Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, nie jedź tam :)

 

Oczywiście, że to nie pomoże w ,,ogniskach głupoty'', ale w pozostałych miejscach to bardzo ułatwi ruch.

Te serwisy podałem tylko w celu zobrazowania o co chodzi. Sytuacja przeze mnie przedstawiona mogłaby wystąpić w każdym serwisie i firmie.

 

4 hours ago, Kacperovski said:

Hmm, a na górze jest napisane jak byk "opcja "opacity" graczy w non-collision tak jak to się ma podobnie z panelem TAB, np. od 25% do 100% widoczności, aby przypadkiem nie byli całkiem niewidoczni, oczywiście nicki pozostają tak jak dotychczas."

 

No comment ... :P

Czytałem cały twój post, ale nawet opcja półprzezroczystego widoku nie jest dobra. Graczy powinno się widzieć w całości, a nie półprzezroczystych.

Link to comment
Share on other sites

@bazyliszek [PL] Ale to jest tylko TWOJE zdanie i pomyśl, że nie tylko Ty grasz w tą grę!!! Ile można... 

Dlatego znajduje się w tej sugestii opcja ustawiania przeźroczystości.

Ty sobie ustawisz na 100% widoczności, a ja, np. 30% i każdy będzie szczęśliwy.

Tak ciężko to pojąć?!

  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

@Kacperovski Szkoda mi już słów na Ciebie. Dla mnie Twoja sugestia nic nie wnosi. Da tylko realizm cofania, bo gracze nie będą nam zasłaniać lusterek, ale można również po prostu poczekać, aż inni zaparkują. Jeśli już naprawdę chcesz pomóc społeczności to zaproponuj coś, co zapobiegnie katapultowaniu graczy przez trolli, a nie jakieś ustawianie przezroczystości graczy. I nie, nie odpisuj mi już, bo szkoda mojego i twojego czasu na odpisywanie.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie ta sugestia ma swoje minusy i plusy .

+Gracz który parkuje na lusterka ma lepsze pole widzenia 

-Dziwnie będzie wyglądało wjeżdżasz  do strefy no collision i nie widzisz żadnego gracza 

-Nie będzie tak realnie nie kiedy są kolejki na rozładunku to wolno poczekać.Kiedy będzie wolne to cofać na lusterka.

 

Kiedy ci się nie podoba duża ilość graczy w strefach no collision to zmień serwer po problemie.Jestem na nie

Link to comment
Share on other sites

@Wolny Michal Czytanie ze zrouzumieniem się..., ale mniejsza z tym.

Gdzie masz napisane, że wjeżdżasz do strefy non-collision i nie widzisz żadnego gracza?!?!

 

Jasno i wyraźnie jest napisane 

Quote

np. od 25% do 100% widoczności, aby przypadkiem nie byli całkiem niewidoczni, oczywiście nicki pozostają tak jak dotychczas.

  LOL :wacko:

 

A tak poza tym, jakie kolejki, gdzie? Bo jakoś nigdy takowych nie widziałem.

Jedynie to wjeżdżanie jeden w drugiego, bo nikt nie ma czasu, aby poczekać chwilę..., ile razy tak było, podjeżdżam czekam, aż jedna osoba zaparkuje to przyjeżdżają dwie inne i od razu się wpychają, aby tylko oddać naczepę nie patrząc na nic.

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

 

49 minutes ago, Wolny Michal said:

Nie będzie tak realnie nie kiedy są kolejki na rozładunku to wolno poczekać.Kiedy będzie wolne to cofać na lusterka.

Kolejka do rozładunku... a to dobre xDD

Przykładowo firma Lisette w Paryżu - nagraj kolejkę do rozładunku, to może Ci uwierzę (tylko bez statystów).

Ja nie mam czasu na oczekiwanie na swoją kolej, ludzie i tak się pod rampę wpychają.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, [PHT]MinatomiraiX said:

 

Kolejka do rozładunku... a to dobre xDD

Przykładowo firma Lisette w Paryżu - nagraj kolejkę do rozładunku, to może Ci uwierzę (tylko bez statystów).

Ja nie mam czasu na oczekiwanie na swoją kolej, ludzie i tak się pod rampę wpychają.

Tu się zgodzę z kolegą na grze gracze nie znają słowa kolejka wpychają się w każdym możliwym monecie.

owner.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.