Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

dot. mała uwaga jednego członka MP


Consigori

Recommended Posts

Witam!
Z góry zaznaczam nie obrażam nikogo tylko opisuję problem.
Czy Wy też zauważyliście, że jak pojawia się ADMIN: RayRay5 odrazu zaczyna banować?
Hmm... każdy pomyśli, że dobrze banuje bo tyle ameb na drodze jest.... ja np. wyrwałem już drugiego bana od tego admina... byłem na serwerze 5 min.. wyjeżdżałem ze strefy bezkolizyjnej i dostałem bana " You are banned from Truckers MP network! Lenght of ban 1 day. Admin: RayRay5
Reason: Ghost Driving.

Moje pytania:
Można jakoś się odwoływać?
I raczej warto nagrywać rozrywkę w grze na MP?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że jego praca... znajdą też się admini którzy bez powodu Cię przerzucą do najbliższego warsztatu, albo  powiedzmy jakieś zdarzenie drogowe z twojej winy za które wyżej wymieniony ADMIN dałby mi bana na co najmniej 24h to inny przenosi Cię do warsztatu/garażu abys nie przeszkadzał.
A tak jeszcze przed rozpoczęciem mojej misji gdzie mogę się dokładnie odwołać do jakiej zakładki/hiperłącze jakieś? 

Edited by Consigori
Błąd
Link to comment
Share on other sites

W gwoli ścisłości jeśli jedziesz bez świateł (Łamiesz regulamin forum) to z jakiej racji ma cię przeteleportować do serwisu? To tak jakby przenosić rammerów żeby nie utrudniali innym gry. Łamanie regulaminu jest łamaniem.

 

Na stronie truckersmp.com, po tym jak się logujesz, rozwijasz okienko information i szukasz Appeal ban. I tam masz wszystko. Nie wiem tylko czy już można pisać w swoim ojczystym języku, pamiętam że powinno się to robić w angielskim, ale może coś się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Consigori said:

Czy Wy też zauważyliście, że jak pojawia się ADMIN: RayRay5 odrazu zaczyna banować?
Hmm... każdy pomyśli, że dobrze banuje bo tyle ameb na drodze jest.... ja np. wyrwałem już drugiego bana od tego admina... byłem na serwerze 5 min.. wyjeżdżałem ze strefy bezkolizyjnej i dostałem bana " You are banned from Truckers MP network! Lenght of ban 1 day. Admin: RayRay5
Reason: Ghost Driving.

Moje pytania:
Można jakoś się odwoływać?
I raczej warto nagrywać rozrywkę w grze na MP?

Otrzymałeś bana o godzinie 19:32 czyli złamałeś regulamin. Ja rozumiem, że jest jeszcze wtedy całkiem widno (zwłaszcza na Skandynawii), ale regulamin trzeba przestrzegać. Miałeś po prostu pecha, ze trafiłeś na Admina, który od razu za to banuje. Jedne Cię zbanuje, drugi najpierw da Ci kicka.

 

12 hours ago, elot360PL said:

Nie wiem tylko czy już można pisać w swoim ojczystym języku, pamiętam że powinno się to robić w angielskim, ale może coś się zmieniło.

Apelacje można pisać w ojczystym języku. Inaczej wielu graczy nie miałoby możliwości pisania apelacji, bo nie zna tego języka. Admin ma obowiązek odpisać na apelację, więc po prostu wrzuci sobie tekst do tłumacza google lub poprosi o pomoc w tłumaczeniu polskiego Admina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek [PL] said:

Otrzymałeś bana o godzinie 19:32 czyli złamałeś regulamin. Ja rozumiem, że jest jeszcze wtedy całkiem widno (zwłaszcza na Skandynawii), ale regulamin trzeba przestrzegać. Miałeś po prostu pecha, ze trafiłeś na Admina, który od razu za to banuje. Jedne Cię zbanuje, drugi najpierw da Ci kicka.

Bazyl, ale historii banów masz godzinę rzeczywistą a nie z gry.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elot360PL said:

Bazyl, ale historii banów masz godzinę rzeczywistą a nie z gry.

Ok, zapomniałem, że mam czas rzeczywisty a bany są w UTC. Czyli ban został nałożony bezprawnie i dziwię się, że Admin tego nie skorygował (zakładając pomyłkę Admina), bo ban może i jest krótki, ale gracz został pozbawiony gry na mp.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek [PL] said:

Ok, zapomniałem, że mam czas rzeczywisty a bany są w UTC. Czyli ban został nałożony bezprawnie i dziwię się, że Admin tego nie skorygował (zakładając pomyłkę Admina), bo ban może i jest krótki, ale gracz został pozbawiony gry na mp.

Ale Admin daje za jazdę bez świateł  W GRZE. Masz gdzieś napisane jaka godzina była W GRZE w momencie banowania? Nie ma takich informacji.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, elot360PL said:

Ale Admin daje za jazdę bez świateł  W GRZE. Masz gdzieś napisane jaka godzina była W GRZE w momencie banowania? Nie ma takich informacji.

W truckersmp kolegi masz informacje. Data i godzina nadania. Brak filmu dowodowego, czyli nie był to report wysłany w systemie, lecz ban bezpośrednio nadany w grze przez Admina. Ok, trochę się pomyliłem. Ban nadany prawidłowo. Pisałem, ze mam czas rzeczywisty, a w ustawieniach miałem UTC i stąd moja pomyłka, ze ban był nałożony bezprawnie.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek [PL] said:

W truckersmp kolegi masz informacje. Data i godzina nadania. Brak filmu dowodowego, czyli nie był to report wysłany w systemie, lecz ban bezpośrednio nadany w grze przez Admina. Ok, trochę się pomyliłem. Ban nadany prawidłowo. Pisałem, ze mam czas rzeczywisty, a w ustawieniach miałem UTC i stąd moja pomyłka, ze ban był nałożony bezprawnie.

Ale to wciąż godzina z realnego świata. W spisie banów nigdy nie było informacji o godzinie z gry.

Nie ważne czy z gry czy z systemu reportów, masz godzinę realną nadania bana i na podstawie tej godziny potem odlicza się karę. Myślałem że to wiesz xD

Link to comment
Share on other sites

  1. Chciałbym zaznaczyć, że odwołując się od bana, odwołanie idzie do admina, który ban nałożył.
    Dlatego też używanie języka ojczystego może nie być akceptowane!
  2. Bany są nadawane w czasie UTC, nie w czasie gry!
    Czas gry jest dużo bardziej zróżnicowany (1 minuta gry = 10 sek czasu rzeczywistego [o ile mnie pamięć nie myli, sic!]).
    Dlatego też gdy przykładowo był nadany o godzinie 19:32, to możliwe, że w tym czasie była noc.
  3. Długość bana zależy od wielu czynników
  • przewinienia,
  • czy dany użytkownik ma już historię banów,
  • ile tych banów ma dany użytkownik (jeśli posiada).


W mojej opinii warto nagrywać rozgrywkę, oczywiście przy odpowiedniej rozdzielczości (480p jeszcze przejdzie, ale "kartoflowe" nagrania mogą już nie być wyraźne).

W ten sposób będziesz mógł łatwiej się odwołać, ale także reportować kogoś, kto akurat Ci przeszkodził w jeździe.

Z tym przenoszeniem do warsztatu to też zależy od sytuacji.

Zazwyczaj jest tak, gdy ktoś "leży" na boku.

W innych wypadkach jest to już łamanie regulaminu gry (tzw. in-game rules) i zazwyczaj jest albo kick, albo ban.

Więcej informacji na ten temat jest dostępne w poniższym wątku.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.