Jump to content

Inteligentny tempomat


Drakon10

Recommended Posts

13 hours ago, elot360PL said:

Przy zjeździe z górki tempomat nie hamuje żeby trzymać z góry ustaloną prędkość tylko pozwala ci się toczyć do określonej prędkości w górę (+2, +5 i +10 jeśli dobrze pamiętam).

Nie jestem pewien ale ta opcja może mieć znaczenie przy opcji zwiększania lub zmniejszania prędkości na tempomacie.

Coś mi się zdaje, że mylisz aktywny tempomat z automatycznym retarderem.

 

Aktywny tempomat ma za zadane utrzymać stałą prędkość jazdy, jak również odległość od poprzedzającego pojazdu a w razie potrzeby prędkość zwolnić lub zatrzymać się. Jednak te funkcje w ets2 na pewno nie są dostępne.

Link to comment
Share on other sites

W ETS nie ma żadnego asystenta hamowania który zwolni kiedy będziesz za blisko poprzedzającego pojazdu :)

@[Bazyl-Trans] bazyliszek [PL] funkcja automatycznego retardera sprawia że retarder uruchamia się zawsze gdy używasz hamulców. Przynajmniej mi tak działał. 

Nie mam jak sprawdzić i upewnić się w tym co mówię, ale jestem prawie pewien że inteligentny tempomat po prostu daje ci wyżej margines prędkości oraz pozwala ci zmieniać prędkość tempomatu co 2, 5 czy 10 km/h gdy tempomat jest aktywny.

Link to comment
Share on other sites

@Drakon10 już mam odpowiedź na twoje pytanie.

 

1.

On 31.05.2017 at 8:28 PM, elot360PL said:

Nie jestem pewien ale ta opcja może mieć znaczenie przy opcji zwiększania lub zmniejszania prędkości na tempomacie.

Tu się machnąłem. Za to odpowiada opcja "Tempomat - dopuszczalne wahania prędkości". 

 

2.

Opcja Inteligentnego Tempomatu pozwala ci, tak jak pisałem wyżej, zachować nieco większą prędkość (W zależności jaką opcje wybierzesz) od zakładanej stałej utrzymywanej prędkości. Jeśli zaznaczysz opcję wyłączonego inteligentnego tempomatu to mając np ustawiony tempomat na 30 będziesz się toczyć co raz szybciej i szybciej, a gdy masz ustawiony inteligentny tempomat, pozwoli ci on na osiągnięcie maksymalnie 40 km/h (+10 od zakładanej prędkości).

Opcja inteligentnego tempomatu działa tylko wtedy gdy masz skrzynie z retarderem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.