Jump to content

Pytanie o TrucksBook


Recommended Posts

Witam,

 

Zwracam się do Was z zapytaniem co sądzicie o programie http://trucksbook.eu/
Pytam, poniewaz sa u nas w firmie osoby, ktore zainteresowaly się troszkę tym programem i mają małe wątpliwości. Po krótkiej trasie jest bardzo dużo wysłanych w sieć danych przez ten program. Program posiada bardzo dużo uprawnień co do naszego Komputera, praktycznie dostęp do odczytywania jak i zapisywania wszystkich plików na naszym PC.

Mamy do was pytanie, co o nim sądzicie, czy jest w 100% bezpieczny ?? Niektórzy mają zdanie negatywne, bo 1). Posiada za dużo uprawnień. 2). Dziwnie dużo wysyła danych w sieć.

Temat założony w celu rozwiania wątpliwości naszych kierowców, jeśli wie ktoś coś więcej na temat w/w programu będę wdzięczny za informacje.

 

Pozdrawiam, Seba740i

4934788230.png

Link to comment
Share on other sites

TrucksBook to dobry program ale czasami się buguje przykład : pisze na rezulatcie końcowym że przejechałem 1550 km a piszę na trucksbooku że 1620km.

Albo czasami jak się jest na jednej trasie i kilka razy wyłączysz i włączysz przynajmniej 3 razy to jak dojedziesz do załadunku i oddasz ładunek to będzie wyświetlane na trucksbooku tylko ile przejechałeś przy 3 włączeniu gry. Czyli przejechałes 1500 km a po 3 włączeniu gry 200 to zaliczy 200km i kropka :P to jest akurat na minus.

Ogólnie mówiąc jest bezpieczny nie ma co obawiać się .

Edited by [RISA] Shadi [PL]

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę powiedzieć tyle, że nie polecam do ATS. Po implementacji apki do gry robiły się przepiękne ścinki przy autozapisie. Deinstalacja wiele nie zmieniła, dopiero całkowite wyczyszczenie dokumentów. Więc to z mojej strony na -, jednak myślę, że system ciekawy.
Nasza VS nigdy się na to nie zdecyduje. 

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem to rzadko spotykana cecha w XXI wieku. Seba pyta o bezpieczeństwo. TrucksBook z tego co słyszałem wyciąga dosłownie wszystko, nawet informacje czy kierowca ma zapalone światła. Takich nowinek raczej próżno szukać w zapisach gry czyli program stale łączy się z serwerami TB i na bieżąco wysyła dane.

 

Na forum MP nie ma obowiązku wrzucania skanów informujących czy w kodzie źródłowym programu nie ma żadnych furtek czy innych potencjalnie niebezpiecznych zawartości tak jak ma to miejsce np. na mpcforum.

Nikt nie mówi tutaj od razu o złych intencjach autora natomiast wydaje mi się że sami autorzy też nigdzie nie wspominają o kwestiach bezpieczeństwa. Ludzie po prostu bezmyślnie ściągają i tyle. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

On 4.06.2017 at 2:36 PM, [TIME BANDIT] Naimad said:

Kamilu nie wiem o czym mówisz bo ja takich problemów nie mam i moi koledzy też nie narzekają na dzałanie tego porgramu

 U mnie takie cuda tylko w ATS były, w konsoli gry było widać, że dzieje się to przy zapisie gry, jednak przed instalacją TB nie było takowych problemów, być może zbyt duża ilość wysyłanych danych w jednym momencie (gdy jest auto zapis), chociaż nie wydaje mi się, aby to było w stanie aż tak mi kompa dobić, no ale cóż, deinstalacja + czyszczenie dokumentów pomogły.

 

1 hour ago, H&V I Vaiarek said:

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem to rzadko spotykana cecha w XXI wieku. Seba pyta o bezpieczeństwo. TrucksBook z tego co słyszałem wyciąga dosłownie wszystko, nawet informacje czy kierowca ma zapalone światła. Takich nowinek raczej próżno szukać w zapisach gry czyli program stale łączy się z serwerami TB i na bieżąco wysyła dane.

 

Na forum MP nie ma obowiązku wrzucania skanów informujących czy w kodzie źródłowym programu nie ma żadnych furtek czy innych potencjalnie niebezpiecznych zawartości tak jak ma to miejsce np. na mpcforum.

Nikt nie mówi tutaj od razu o złych intencjach autora natomiast wydaje mi się że sami autorzy też nigdzie nie wspominają o kwestiach bezpieczeństwa. Ludzie po prostu bezmyślnie ściągają i tyle. 

Z tego co mi się udało dopatrzyć, to TB wysyła tylko info o grze, więc raczej wątpię aby można było przy tym utracić jakieś wartościowe dane, jednakże może być to idealne narzędzie dla jakichś złych ludzi, którzy na takie dane się pokuszą. 

W sumie to ludzie większość rzeczy ściągają bezmyślnie, nie patrząc nawet co to, do czego ma dostęp i mniej więcej jak działa, a potem płacz bo konto ukradli, a więc nawet jeśli informacja byłaby gdziekolwiek, że takie luki w bezpieczeństwie istnieją to ludzie i tak dalej by to ściągali, no i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

Polecam aplikację TruckBook. Nasza firma z niego korzysta i jeszcze nie widziałem żeby ktoś z naszej V-ski na nią narzekał. Jest naprawdę przyjemna ponieważ sama nalicza kilometry i automatycznie wrzuca twoją trasę do tachografu. Nie trzeba się o nic martwić i nic nie trzeba ręcznie wpisywać

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [AndroTrans] andri1948 said:

Polecam aplikację TruckBook. Nasza firma z niego korzysta i jeszcze nie widziałem żeby ktoś z naszej V-ski na nią narzekał. Jest naprawdę przyjemna ponieważ sama nalicza kilometry i automatycznie wrzuca twoją trasę do tachografu. Nie trzeba się o nic martwić i nic nie trzeba ręcznie wpisywać

Kolejny który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.