Jump to content

patch 1.14


F3ear [PL]

Recommended Posts

Witam,

 

wiadomo coś już w temacie patcha 1.14? Tzn. kiedy miałby się pojawić na serwerach multi? 

I mam jeszcze jedno pytanko czy "kaganiec" oraz "no colision" zostanie założone / zdjęte?

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź :)

------------------------------------------------

Admin TS3 ETS2MP

------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Panowie, po co od razu agresywnie? Odpowiedzcie i odpowiednio pokierujcie gdzie można więcej na dany temat przeczytać. Nawet gdyby trąbili o tym w wiadomościach, albo zaskoczylibyście każdego z osobna w kiblu i tak zawsze znajdzie się ktoś kto powtórzy pytanie. Mówicie o banowaniu,a tymczasem ja widzę 4 odpowiedzi, które nic nie wnoszą do tematu...

 

@F3ear: na przyszłość rozejrzyj się trochę po forum i odwiedź dział ,,Aktualności". Polecam też śledzić fanpage modyfikacji na facebooku. 

  • Upvote 3
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Jako, że nazwa tematu nie dotyczy tylko "ogranicznika" i "no collision" ale odnosi się ogólnie do nadchodzącej łatki, to podepnę się, żeby nie tworzyć kolejnego. Na serwerze jestem nowym kierowcą i można by rzec, że dopiero się zadomawiam. Nie przeszkadza mi to jednak w śledzeniu wydarzeń, bo przyznam, że tryb sieciowy już na obecnym etapie wygląda zadowalająco. Ale przechodząc do meritum, mam kilka pytań (oczywiście w domyśle do nadchodzącej wersji 0.1.1):

 

a ) Czy collision funkcjonowało przez jakiś czas na serwerze? Jak się sprawdzało?

 

b ) W patch notesach widnieje "Lekka optymalizacja zużycia transferu" generalnie chodzi tu o lepsze gospodarowanie zasobami sieciowymi (mikrolagi etc.) ?

 

c ) Co się dzieje w przypadku kolizji? Gracze rozjeżdzają się w swoją stronę i póki co każdy jest stratny?

 

d ) Czy przy wysokich prędkościach na autostradzie pojawia się problem z synchronizacją (szczególnie jadąc w konwoju)? Wszystko wskazuje na to, że tak i szczególnie kłopotliwe jest to przy wyprzedzaniu. Czy coś ulegnie zmianie w 0.1.1?

 

 

Wczoraj jadąc przez Holandię natknąłem się na liczne konwoje i naprawdę spory ruch drogowy, przez co pojawiło się te kilka powyższych pytań. Jak wiemy, grają osoby z różnym opóźnieniem (ping) i generalnie jest to chyba dość spory problem na serwerze. Niektórzy przesuwają się naturalnie i płynnie, inni skaczą z uwagi na rosnący ping. Z góry przepraszam jeśli te informacje pojawiły się gdzieś indziej, ja znalazłem tylko szczątkowe przesłanki. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

1. Collision było na serwerach bardzo długi czas i sprawdzało się świetnie. Bardzo urealniało rozgrywkę.

 

2. Zapewne tak. Im mniejszą wagę mają wysyłane i odbierane pakiety tym mniejsze lagi :)

 

3. Jeśli stłuczka była przypadkowa i kierowcy się przeproszą to nikt nie widzi problemu. Natomiast jeśli natrafisz na trolla możesz go zreportować w grze lub na forum. Taki osobnik może spodziewać się bana.

 

4. Problemy z synchronizacją nie są tak odczuwalne jak kiedyś, a z update'u na update jest coraz lepiej. Prawdziwe problemy z synchronizacją pojawiają się przy naprawdę dużych prędkościach np. 150 km/h gdzie ciężarówki dosłownie odskakują. Dlatego twórcy zdecydowali o wprowadzeniu kagańca. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Kolizje były chyba od początku MP. Wyłączyli je tylko na parę tygodni, aż wyjdzie 1.14. Potem kolizje znowu wrócą...

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

Update już jest, są komunikaty od mwl4 apropos update. Żałuje że nie ma czatu ogólnego bo aż chciałoby się napisać Dziękuje Mwl4 za tak fantastyczną robote...

09f6a008f5b6e894gen.png

                               I5 4440 3.30Ghz ○ MSI GTX 760 2GB ○ Kingstone 4GB 1600mhz ○ HDD 1TB

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.