Jump to content

[Poradnik] Zmiana nazwy profilu


Recommended Posts

Czy wy też kiedyś chcieliście zmienić nazwę swojego profilu w grze? A może ściągnęliście (Uwaga reklama) profil dla początkującego gracza w Truckers MP i nie podoba wam się jego nazwa? 

Nie ma problemu, da się to zmienić!

 

No dobra, to sobie wybraliśmy nasz profil którego nazwa nam nie odpowiada. Ja sobie wybrałem mój profil o nazwie GOP.

IKweRGA.png

 

Pozostaje nam ten profil teraz znaleźć w "Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/profiles" i po odszukaniu właściwego folderu składającego się z "przypadkowego" ciągu liter i cyfer musimy odszukać w nim plik profile.sii

QZzUTy4.png

 

Jak każdy plik .sii ten także trzeba odkodować (Osobiście jak zawsze polecam SII Decrypter, -> LINK). Po tej czynności szukamy linijki profile_name, jest ona na samym dole.

FU3fqBC.png

 

Zawartość w cudzysłowie zmieniamy wg własnego upodobania (Dodam rozsądnie że polskie znaki nie wchodzą, profil znika). Ja dla testu wklepałem to:

5Ojichg.png

 

Taki o to edytowany plik zapisujemy. Niestety nie ma tak łatwo. Trzeba zmienić jeszcze jedną rzecz. Nazwę jaką przyszło nam tam wpisać musimy jeszcze zamienić na system heksadecymalny. Do tego posłuży nam ta strona:

7sb7KBa.png

 

Co zrobić z tym "przypadkowym" ciągiem liter i cyfer? Pamiętacie co mówiłem na początku? Tak moi drodzy, to będzie nasza nowa nazwa folderu z profilem.

TEhjUzx.png

 

Jeśli wszystko wykonaliście poprawnie, to powinno działać bez problemu:

ygTyXzF.png

 

Tyle.

 

 

 

Autor powyższego poradnika: @elot360PL

Poradnik bazowany na poradniku w języku angielskim zamieszczonym w serwisie Steam przez użytkownika OFFICIAL a.k.a Peanut1320.

Link temat na forum SCSu | Link poradnik w serwisie Steam

  • Like 3
  • Thanks 5
  • Upvote 10
  • HaulieLove 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
1 hour ago, H&V I Piotrex [PL] said:

A po za tym @[PHT]elot360PL chyba w menu gry jak się wejdzie w edycje profilu to się da zmienić nazwę profilu? Bo wydawało mi się że gdzieś taką możliwość widziałem.

Zawsze myślałem że najprostszą rzeczą jest samemu sprawdzić. No ale skoro trzeba pokazać.

Mnk95ys.png

 

Tak tylko w gwoli ścisłości, nazwa konta WOTr nijak się ma do nazwy profilu jeśli chciałbyś się tym sugerować (Dlatego dla przykładu wybrałem profil z inną nazwą).

Miejsce zaznaczone strzałką (Nawet dwiema jeśli licząc kursor) to nazwa twojego profilu. Z poziomu okna z edycją profilu ta nazwa nie jest edytowalna.

 

Ale jakbyś kiedyś znalazł tą opcje to nie zapomnij się podzielić swoim odkryciem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.