Jump to content

Przejmowanie apelacji przez każdego admina


karabinier

Recommended Posts

Post:

Nazwa Sugestii: Przejmowanie apelacji przez każdego admina

 

Opis Sugestii: Witam, wczoraj dostałem bana, który nie powinien zostać w ogóle nadany. Ban na tydzień, apelacja złożona od razu a ban dalej wisi. Pytałem się kilku osób i powiedziały że bana może zdjąć tylko osoba nadająca chociaż wysłałem w apelacji link do filmiku całej sytuacji. Jestem pewien że zdarzały się przypadki gdy ban nie został zdjęty w czasie bo zwyczajnie admin nie miał czasu. W tym opisie mało co napisałem na temat swojej propozycji, no bo co tu pisać, zasada która jest obecnie nie ma żadnego sensu i moim zdaniem powinna zostać zmieniona na tą którą podałem w temacie.

 

Przykładowe obrazki

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

Edited by karabinier
Link to comment
Share on other sites

Admin ma swoje życie prywatne i nie zawsze ma czas żeby usiąść i przejrzeć apelacje po za tym mają też swoje obowiązki które muszą wypełnić. Aczkolwiek niewiem czy będzie to dobry pomysł bo admin który dał bana jest zaznajomiony z tą sytuacją i wie dlaczego dał bana a dlaczego nie a inny admin który odbierał by twoją apelacje nie wie co myślała osoba która nałożyła bana. 

Takie jest moje skromne zdanie, mogę się oczywiście mylić :)

Pozdrawiam 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Do każdego bana musi zostać dołączony materiał dowodowy w postaci filmiku, na jego podstawie ocenia się w razie apelacji czy ban był słuszny czy nie, admin który nadał bana i tak nie będzie po kilku dniach pamiętał sytuacji dokładnie więc musi i tak wspomagać się filmikiem, a skoro tak, nie ma znaczenia który admin sprawdza apelacje (imo)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karabinier said:

Do każdego bana musi zostać dołączony materiał dowodowy w postaci filmiku, na jego podstawie ocenia się w razie apelacji czy ban był słuszny czy nie, admin który nadał bana i tak nie będzie po kilku dniach pamiętał sytuacji dokładnie więc musi i tak wspomagać się filmikiem, a skoro tak, nie ma znaczenia który admin sprawdza apelacje (imo)

Zgadza się ale myślę że sposób który obecnie działa nie jest zły po za tym tak jak napisałem wcześniej skoro ktoś uznał że ban się należy to trzeba z nim rozmawiać a nie zaprzątać głowę innym, chociażby dlatego że jeden admin zweryfikuje film tak a drugi dostrzeże w tym filmie jeszcze co innego. Myślę że sposób który działa obecnie jest najlepszy. 

Pozdrawiam :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie chciałbyś, aby każdą apelację mógł przejąć jakiś randomowy admin.

Gdy jest dowód (film czy też zdjęcie) udowadniający, że "zasłużyłeś" na bana to nie ma siły, aby ban został zdjęty lub skrócony (chociaż mogę się mylić) :)

Może słyszałeś lub też nie, to to, że nie wszyscy admini banują jednakowo, wszystko zależy od danego IGA (dobra będę skrótami leciał) :P 

Jeden IGA za np. postój na poboczu w zaludnionym obszarze może dać jedynie kicka, a drugi IGA nałożyć bana na kilka dni, a z tymi banami to też różnie.

Otóż, gdy sytuacja zmusza IGA do nadania bana na sprawcę jakiejś kolizji lub za typowe jechanie pod prąd czy też "scout with trailer", termin kary może być różny, przykładowo 3 dni lub też 7 dni lub jeszcze dłużej, oczywiście patrząc, który to jest ban z kolei w historii banów gracza, jeżeli czwarty to wiadomo doliczany jest jeszcze dodatkowy miesiąc - Patrz System Banowania

 

Admini jak ktoś powyżej pisał mają Swoje życie, sprawy rodzinne czy pracę lub inne obowiązki, ale też zaglądają w te zakątki internetu :P, czyli apelacje, a na pewno tych apelacji są dziesiątki DZIENNIE (Dla każdego IGA z osobna), a takie sprawdzanie też zajmuje trochę czasu, więc musisz poczekać kilka dni, niestety już tak to jest.

 

Moim zdaniem sugestia jak najbardziej na NIE .

 

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

A co z przypadkami gdzie nastąpiła ewidentnie zła interpretacja sytuacji? U mnie tak wyszło, i całkowicie rozumiem że admini nie będą 24/7 patrzeć apelacji. Zawsze można zacząć blokować możliwość apelacji jeśli dana osoba złoży apelację w sprawie która ewidentnie jest udowodniona i apelacja jest tylko zapychaczem. Po jakimś czasie apelacji byłoby zdecydowanie mniej. W tym momencie dostałem bana na 7 dni za nic, UB dostane pewnie za 3/4 dni, daje to 4/5 dni bana za darmo. Ten system nie jest najlepszy i dałoby się go ulepszyć gdyby były jakiekolwiek chęci tego zrobienia. Nie zostanie to prawdopodobne zmienione nigdy, bo kto by się przejmował tymi gorszymi co trollują itd.

@edit + ważną kwestią jest fakt że admini z tego co widzę nie są za błędne bany w żaden sposób rozliczani, oglądając streama na którym był też mój ban widziałem około 5 sytuacji w których ban się nie należał.

Edited by karabinier
Link to comment
Share on other sites

Szczerze to nikt z innych adminów nie będzie ruszał banów które nadał jakiś inny admin, jak już wcześniej wspomnieli, jedna sprawa to dowody, które ma tylko admin który banował, a dwa to każdy ma tyle odwołań że nie ma czasu na zajmowanie się jeszcze odwołaniami innych osób. Na odpowiedź admina trzeba czasami poczekać i tyle, lub jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi a nie zgadzasz się z decyzją admina to pisz na: [email protected] i tam już sprawdzi wszystko Project Manager i na pewno dostaniesz odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bandero said:

Szczerze to nikt z innych adminów nie będzie ruszał banów które nadał jakiś inny admin, jak już wcześniej wspomnieli, jedna sprawa to dowody, które ma tylko admin który banował, a dwa to każdy ma tyle odwołań że nie ma czasu na zajmowanie się jeszcze odwołaniami innych osób. Na odpowiedź admina trzeba czasami poczekać i tyle, lub jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi a nie zgadzasz się z decyzją admina to pisz na: [email protected] i tam już sprawdzi wszystko Project Manager i na pewno dostaniesz odpowiedź.

To jak już admin się wypowiedział to nie ma o czym gadać :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bandero said:

jedna sprawa to dowody, które ma tylko admin który banował

A to nie jest tak że do każdego bana trzeba dodać dowód? 

 

A co do sugestii, zawsze można powołać kolejny zespół który by te bany ewentualnie weryfikował, jestem pewien że byłyby osoby chętne (w końcu blisko 15 tysięcy osób [chociaż w sumie to więcej, tutaj mówię o "szczytach"] to nie jest mało). 

W jakiejś grze (nie pamiętam już jakiej) istniał też trybunał który osądzał czy dana osoba zasługuje na bana czy nie (zresztą, coś takiego funkcjonuje między innymi w cs go pod postacią overwatcha, i żebyście nie mieli o mnie nieciekawego zdania, zaznaczę że w to nie gram :P)

Edited by karabinier
Link to comment
Share on other sites

A jaki płacz by był. Dostajesz bana na 3 dni od jednego admina. Drugi admin który to sprawdza uważa że ban jest za krótki i daje Ci 5 lub 7 dni to by było ciekawe. Admin musi mieć dowód do każdego bana. I tak jak pisze Bandero mamy tego i tak dużo więc żaden z nas nie będzie miał ochoty i chęci na sprawdzanie jeszcze kolegów apelacji.

Link to comment
Share on other sites

Cóż, nie do końca może przemyślałem pomysł z przejmowanie apelacji od adminów, ale spróbuję jeszcze złożyć pomysł na angielskim forum (więcej ludzi tam czyta) który mówiłby o nowej komisji która jedyną funkcję jaką mogłaby pełnić to odwoływanie banów. Ale to w wolnym czasie, mimo wszystko dziękuję za opinię, temat do odrzucenia.

@PS pomysł jest nie dlatego żeby adminom czy graczom utrudnić życie, zwyczajnie system który jest teraz nie jest najlepszy i dałoby się go usprawnić.

Edited by karabinier
Link to comment
Share on other sites

Gdyby każdy przesiadywał przy komputerach 24/7 czasami tylko odchodząc na jedzenie lub picie, by się zanudził...

Oddział nie będzie tworzony, bo...

  1. każda apelacja nie byłaby tworzona bezpośrednio pod admina, który dawał bana (różne punkty widzenia etc.)
  2. nie zmieni to postaci rzeczy, że tak jak Ty po części skorzystałeś z wątku by jako jeden z większej ilości osób ponarzekać na adminów...

OT - Fakt - ja też miałem bana, ale ja próbowałem przynajmniej się dowiedzieć, za co...

Zostałem wyjaśniony, nie kłóciłem się z TMP Team, bo nie miałem o co...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wszystkie nagrania z gry ma tylko jeden admin i tyle, nikt z adminów nie będzie odpowiadał za cudze bany. Jeżeli się nie zgadzasz z banem lub administrator nie odpowiada na Twoje odwołania to pisz na feedback i wtedy sprawą zajmie się Community Manager lub Project Manager. 

Odrzucone.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.