Jump to content

Tachograf by Arkadiusz Fatyga


Recommended Posts

Witajcie!

 

Zapewne co niektórzy wiedzą o tym, że zacząłem tworzyć własny skrypt.

Początkowo zaczęło się od niewinnego pisania kodu, a później zamieniło się to w tachograf.

Dzisiaj... nadszedł dzień wydania skryptu! :)

Co ten tachograf oferuje?

  • Dodać i edytować trasę "na żywo",
  • (tylko administratorzy) Dodawać, edytować i usuwać użytkowników tj. kierowców, dyspozytorów itd.
  • Dwa oddzielne panele - administracyjny i dla kierowców
  • Listować trasy własne (dla każdego)
  • (tylko administratorzy) Listować trasy dowolnego użytkownika i listować użytkowników
  • (tylko administratorzy) Widzieć podsumowanie swojej VSki
  • (tylko administratorzy) Ranking kierowców (najekonomiczniejsi kierowcy [średnia paliwa ze wszystkich tras], najbardziej jeżdżący kierowcy na odległość oraz najbardziej jeżdżący kierowcy pod względem ilości zleceń etc.),
  • Średnia spalania dla każdej trasy,

  • (tylko administratorzy) Edycja całościowa, akceptacja oraz usuwanie pojedynczej trasy,

  • (tylko administratorzy) Usuwanie wszystkich tras,

  • (tylko administratorzy) Listowanie tras danego użytkownika,

  • (dla każdego) ustawiać ciężarówkę, rejestrację oraz avatar

  • autoinstalator - nie będzie potrzebna moja pomoc przy instalacji.

Wymagania techniczne:

  • PHP 5.6 i wyżej (zalecam PHP 7.0)
  • baza danych MySQL

Demo aktualnie jest nie dostępne!

Spowodowane jest problemami ze stroną, przepraszamy za utrudnienia!

Licencja jednakże NIE upoważnia do usuwania copyrightu ani NIE upoważnia do usuwania mojego konta z bazy.

Jeśli jesteś jednakże zdecydowany, zapraszam do pobrania skryptu z tej strony.

To teraz czekam na Wasze opinie oraz ewentualne uwagi.

Błędy zgłaszajcie od razu na maila, zazwyczaj je łatam w terminie do 2 dni.

  • Like 2
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Wydana została aktualizacja!

Aktualna wersja skryptu - 1.0.1 (nie wymaga czytania licencji).

Co zostało załatane?

  • (żeby nie było - zapomniałem o tym i na szczęście mnie jeden kolega "wyjaśnił" :D ) Instalator działa już poprawnie (był bląd związany z plikiem "ukończono")
  • Instalator nie pozwala już na "wstrzykiwanie SQLa" przy dodawaniu użytkownika
  • Dodawanie tras w panelu użytkownika działa już poprawnie (dzięki @xQu za pomoc).
  • Dodano licencję właściwą (wcześniej była wskazująca tylko na wersję bezpośrednio - teraz jest tzw. 1.x)

Wystarczy podmienić i to wszystko.

Link do całościowej paczki


Zapomniałem dodać, że w rankingu jest też kierowca miesiąca, który jest wybierany przez skrypt, spoglądając na łączne zużycie paliwa, kilometry, ilość tras oraz ilość tonażu przewiezionego.

Osoba, która to ma, zużyła najmniej paliwa, wykonując dużą ilość zleceń, przewiozła dużą ilość towaru oraz pokonała najwięcej kilometrów zarazem.

Edited by arusf2011 [PL/EN]
Link to comment
Share on other sites

W niedzielę zostanie wydana aktualizacja 1.1.

Będzie ona zawierać:

  • małe zmiany w wyglądzie,
  • możliwość ustawienia awataru, ciężarówki oraz nr tablicy rejestracyjnej;
  • wsparcie dla DLC Heavy Cargo (na daną chwilę skrypt tego nie akceptuje)

Aktualizacja będzie wymagała rozszerzenia tabeli z użytkownikami lub ponownej instalacji skryptu!

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będzie możliwość utworzenia paczki językowej do skryptu bezpośrednio.

Edited by arusf2011 [PL/EN]
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mógłbyś sprawdzić skrypt edycji trasy? Na koncie admina z głównego menu wchodząc w listę tras i wybierając którąś do edycji wywala błąd 404. Jeśli wejdę na admina przez listę wszystkich kierowców i wybieram edycję trasy to wszystko jest ok. Dodatkowo w liście miast brakuje całej Austrii i kilku pomniejszych miast typu Gdańsk. Mógł byś jeszcze zmniejszyć miniaturki podsumowania dodać możliwość wstawienia screena początkowego z wyboru ładunku z proponowaną przez grę trasą. 

Dobrym pomysłem mogło by być  dodatkowe przeniesie statusu kierowcy (w trasie , pauza) do listy wszystkich kierowców wtedy był by szybki podgląd kto aktualnie pracuje.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomasz_nh said:

Mógłbyś sprawdzić skrypt edycji trasy? Na koncie admina z głównego menu wchodząc w listę tras i wybierając którąś do edycji wywala błąd 404. Jeśli wejdę na admina przez listę wszystkich kierowców i wybieram edycję trasy to wszystko jest ok. Dodatkowo w liście miast brakuje całej Austrii i kilku pomniejszych miast typu Gdańsk. Mógł byś jeszcze zmniejszyć miniaturki podsumowania dodać możliwość wstawienia screena początkowego z wyboru ładunku z proponowaną przez grę trasą. 

Dobrym pomysłem mogło by być  dodatkowe przeniesie statusu kierowcy (w trasie , pauza) do listy wszystkich kierowców wtedy był by szybki podgląd kto aktualnie pracuje.

Sprawdzę i poprawię jak będzie potrzeba.

Możliwe, że nie ma faktycznie Austrii i miast w Polsce.

Z tymi miniaturkami to to już jest wykonywane przez klasę w BootStrapie.

Mogę je pomniejszyć i po kliknięciu na miniaturkę automatycznie otworzy się w nowej karcie.

Co do przenoszenia statusu kierowcy - pomyślę nad tym.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że aktualizacja wyjdzie z opóźnieniem. :/

Na daną chwilę udało mi się utworzyć pliki do oskryptowania jeśli chodzi sekcję edycji profilu.

Zmiana wyglądu też została lekko zrobiona (dotyczy tylko sekcji przy "Witaj nazwaużytkownika") i też podlega skryptowaniu.
Co do wsparcia dla DLC Heavy Cargo, to spróbuję spisać wszystkie ładunki i je od razu wstawię.

W następny weekend wezmę się za rzeczy, o których pisał @tomasz_nh.

Link to comment
Share on other sites

Co do miniaturek to wiem. Chodzi mi po prostu o możliwość dodania miniaturki przy dodawaniu trasy a nie tylko przy edycji czy po zakańczaniu. Ogólnie żeby każda trasa miała 2 miniaturki. W css'ie zmniejszyć wielkość miniaturek i po kliknięciu odpowiedniej niech się powiększa. Dodatkowo css ma chyba jakiś drobny błąd bo listuje trasy po 2 rzędy w 3 rzędzie jest tylko jedna trasa potem są znowu 2 rzędy tras i znowu tylko 1 w rzędzie.

Sprawdziłam ładunki. Jeszcze kilku brakuje nie licząc tych 8 z nowego dlc:

  • cegły
  • cięte kwiaty
  • gorące chemikalia
  • kwas chlorowodorowy
  • kwas siarkowy
  • szkło pakowane
  • zawory antyskażeniowe 
  • ziemia wydobyta
  • kostki granitowe
  • pył kamienny
  • opony samolotu
  • woda gazowana
  • puszkowana kawa mrożona 
  • poczta lotnicza
  • odpady szpitalne
  • silnik wiatraka

W ramach luzów po robocie przeglądnę jeszcze miasta 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tomasz_nh said:

Co do miniaturek to wiem. Chodzi mi po prostu o możliwość dodania miniaturki przy dodawaniu trasy a nie tylko przy edycji czy po zakańczaniu. Ogólnie żeby każda trasa miała 2 miniaturki. 

 

Spoko, dorobi się. Ale to za tydzień... Na daną chwilę mam dużo na głowie. :/

 

3 hours ago, tomasz_nh said:

Dodatkowo css ma chyba jakiś drobny błąd bo listuje trasy po 2 rzędy w 3 rzędzie jest tylko jedna trasa potem są znowu 2 rzędy tras i znowu tylko 1 w rzędzie.

To to sprawdzę.

 

3 hours ago, tomasz_nh said:

Sprawdziłam ładunki. Jeszcze kilku brakuje nie licząc tych 8 z nowego dlc:

  • cegły
  • cięte kwiaty
  • gorące chemikalia
  • kwas chlorowodorowy
  • kwas siarkowy
  • szkło pakowane
  • zawory antyskażeniowe 
  • ziemia wydobyta
  • kostki granitowe
  • pył kamienny
  • opony samolotu
  • woda gazowana
  • puszkowana kawa mrożona 
  • poczta lotnicza
  • odpady szpitalne
  • silnik wiatraka

 

Dodam te ładunki, dzięki za zgłoszenie.

Link to comment
Share on other sites

Brakujące miasta:

Austria

  •     Innsbruck
  •     Linz
  •     Salzburg
  •     Wien
  •     Graz 
  •     Klagenfurt am Wörthersee

Francja 

  •     Roscoff

Polska 

  •     Gdańsk

Szwecja

  •     Uppsala

Włochy 

  •     Werona
Link to comment
Share on other sites

Na wieczór, ale zawsze coś. xD

Wydana została aktualizacja!

Aktualna wersja skryptu - 1.1 (nie wymaga czytania licencji).

Co zostało dodane?

  • (tylko administratorzy) nowy widok użytkowników [podobny do widoku tras],
  • widoczny awatar użytkownika, który można samodzielnie ustawić (wszędzie, poza "Pomocą")
  • ustawienie rejestracji oraz ciężarówki przez użytkownika (w niedalekiej przyszłości zostanie wydany hotfix, który doda wyświetlanie tych rzeczy wraz z użytkownikiem) [dziękuje za przesłanie propozycji przez byłego betatestera Damiana z Legend-Trans Spedition]
  • małe zmiany wyglądzie (do zobaczenia po kliknięciu "Witaj nazwaużytkownika")
  • wsparcie dla DLC Heavy Cargo
  • dodanie brakujących miast oraz ładunków (dzięki @tomasz_nh)

Sposób instalacji:

Wystarczy podmienić wszystkie pliki oprócz pliku connect.php (ten plik nie zawiera nic i może powodować błędy) oraz wykonać następujące kroki:

  1. dodać 3 kolumny do tabeli users o nazwie - ciezarowka, rejestracja oraz avatar wg wskazówek dodanych w pliku aktualizacja.pdf

W innym wypadku można dokonać reinstalacji skryptu.

Link do całościowej paczki

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po szybkich testach

  • Edycja trasy działa z każdego miejsca czy to listy tras czy z wszystkich użytkowników i dopiero lista tras, jednak przynajmniej u mnie występuje problem z dodawaniem screenów mimo ze jest *.jpg czy *.jpeg nie za każdym razem akceptuje fotkę. Czasami trzeba powtórzyć edycję trasy 3-4 razy i załapuje, a czasami nie akceptuje w ogóle i wywala błąd w liniI 89 lub 90 : " Undefined variable: filename in /volume1/web/tachograf/admin/edittrip.php on line 89 lub 90 ". Edycja bez zrzutu ektanu wyświetla biały ekran. Po cofnięciu trzeba powtórzyć edycję.

 

  • Zapomniałeś zwiększyć wagę towarów - max nadal jest 25t.
  • Brakuje przycisku usunięcia użytkownika na liście wszystkich kierowców

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tomasz_nh said:

Po szybkich testach

  • Edycja trasy działa z każdego miejsca czy to listy tras czy z wszystkich użytkowników i dopiero lista tras, jednak przynajmniej u mnie występuje problem z dodawaniem screenów mimo ze jest *.jpg czy *.jpeg nie za każdym razem akceptuje fotkę. Czasami trzeba powtórzyć edycję trasy 3-4 razy i załapuje, a czasami nie akceptuje w ogóle i wywala błąd w liniI 89 lub 90 : " Undefined variable: filename in /volume1/web/tachograf/admin/edittrip.php on line 89 lub 90 ". Edycja bez zrzutu ektanu wyświetla biały ekran. Po cofnięciu trzeba powtórzyć edycję.

To to spróbuję poprawić.

Ogólnie skrypt do edycji trasy z poziomu listy użytkowników jest w całości do przebudowy (aktualnie wszystkie pola nie mogą być edytowane).

Spokojnie - mam już na niego pomysł i zostanie on wprowadzony w następnej wersji.

Co do obrazka - faktycznie wywala biały ekran...

Tylko dlaczego?


6 hours ago, tomasz_nh said:
  • Zapomniałeś zwiększyć wagę towarów - max nadal jest 25t.
  • Brakuje przycisku usunięcia użytkownika na liście wszystkich kierowców

Poprawię tonaż, natomiast co do użytkowników, to to również z powrotem dodam.
Przy czym muszę zaznaczyć, że nie wszystkich użytkowników będzie można usunąć! (zgodnie z licencją)

Link to comment
Share on other sites

Wydana została aktualizacja!

Aktualna wersja skryptu - 1.1.1 (nie wymaga czytania licencji).

Co zostało załatane?

  • Edycja trasy (na obu panelach) działa poprawnie (dzięki @mati216PL i @tomasz_nh za zgłoszenie błędu)
  • Dodawanie tras (na obu panelach) wspiera tonaż do 80 ton
  • Lista użytkowników zawiera już przyciski do usuwania (tylko dla użytkowników, "superuserzy" oraz administratorzy nie mogą być usunięci z poziomu skryptu)

Wystarczy podmienić i to wszystko.

Link do całościowej paczki

Link to comment
Share on other sites

Niestety dodanie fotki wywala cały czas ten sam błąd w linii 89 edittrip.php      "Notice: Undefined variable: filename in /volume1/web/tachograf/admin/edittrip.php on line 89"

poza tym całemu folderowi i skryptom za każdym razem po przekopiowaniu na serwer muszę zmieniać chmody bo bez tego wszystko się krzaczy. 

Jak chcesz możesz sprawdzić działanie bezpośrednio na  testowym serwerze pod adresem: tscn.noip.me/tachograf  .Ewentualnie możemy o tym pogadać na tsie (ten sam adres)

Link to comment
Share on other sites

On ‎22‎.‎05‎.‎2017 at 11:21 PM, tomasz_nh said:

Niestety dodanie fotki wywala cały czas ten sam błąd w linii 89 edittrip.php      "Notice: Undefined variable: filename in /volume1/web/tachograf/admin/edittrip.php on line 89"

poza tym całemu folderowi i skryptom za każdym razem po przekopiowaniu na serwer muszę zmieniać chmody bo bez tego wszystko się krzaczy. 

Jak chcesz możesz sprawdzić działanie bezpośrednio na  testowym serwerze pod adresem: tscn.noip.me/tachograf  .Ewentualnie możemy o tym pogadać na tsie (ten sam adres)

Możliwe, że był w aktualizacji starszy plik...

Ja mam ustawiony chmod na 644 (w plikach) oraz 755 (foldery poza uploads - tam 777), więc powinno wszystko działać u Ciebie również.


W takim razie do sieci wchodzi wersja 1.1.2 (nie wymaga czytania licencji).

Co zostało załatane?

  • skrypt edycji tras jest załatany (jak będą problemy z dodawaniem .JPG, zalecam zmienić na .jpg)
  • małe poprawki w liście użytkowników.
Podmienić i ewentualnie wyczyścić buforowane pliki.
Link to comment
Share on other sites

Ze względu na obowiązki związane z byciem moderatorem na forum oraz szkołą musiałem zwolnić nieco tempo.

Aktualizacje będą co 2 tygodnie, co oznacza, że następna aktualizacja będzie 4 czerwca b.r.

Mogę ją w sumie zapowiedzieć.

Wersja 1.2 - co się w niej pojawi?

  • (w końcu :D ) edycja trasy całościowa dla administratorów,
  • wyświetlanie tekstu np. "Jedziesz z..." przy edycji trasy (z obu panelów)
  • mały redesign w panelu administracyjnym - dodawanie użytkownika i trasy przeniesiono do list,
  • (najprawdopodobniej) listowanie tras wg kryteriów (trasa nieukończona, trasa ukończona, trasa zaakceptowana [bez możliwości edycji])

A w następnej wersji (1.3) planuję dodać:

  • wybranie firmy przy dodawaniu trasy (początek i koniec),
  • wstawianie obrazka przy dodawaniu trasy,
  • wprowadzenie mini-panelu superusera.

Ale dopiero będzie.

Na razie skupiamy się na 1.2 .:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aktualizacja 1.2 wyjdzie w nadchodzącą sobotę w godzinach wieczornych.

Niestety, ale pozostaje mi doprowadzić go do działania, gdyż mam nie mały problem z co niektorymi funkcjami, które wprowadzam.

Na pewno po raz kolejny będzie trzeba dokonać edycji w bazie danych i przypisać odpowiednie wartości w bazie!

A poza tym więcej info wkrótce.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.