Jump to content

Tachograf by Arkadiusz Fatyga


Recommended Posts

10 hours ago, arusf2011 [PL/EN] said:

Aktualizacja 1.2 wyjdzie w nadchodzącą sobotę w godzinach wieczornych.

Niestety, ale pozostaje mi doprowadzić go do działania, gdyż mam nie mały problem z co niektorymi funkcjami, które wprowadzam.

Na pewno po raz kolejny będzie trzeba dokonać edycji w bazie danych i przypisać odpowiednie wartości w bazie!

A poza tym więcej info wkrótce.


Dzięki bardzo za informacje! Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje ;)

Link to comment
Share on other sites

Znów z opóźnieniem... (coś nie umiem trzymać terminów :( )


Aktualizacja 1.2 już wyszła! :)

Co w niej się zawiera?

  • (tylko administratorzy) całościowa edycja trasy, łącznie z obrazkiem zakończenia!
    Co to oznacza dla administracji?
    Jeśli coś się nie pokrywa z obrazkiem zakończenia, będzie można edytować. ;)
    To samo z obrazkiem - jeśli się nie zgadza z danymi podanymi w zleceniu, będzie można przekazać informację do podopiecznego, by przesłał zdjęcie, a administrator sam podmieni go na właściwy.
  • wyświetlanie tekstu np. "Jedziesz z..." przy edycji trasy (z obu panelów) oraz nazwy miast wraz z państwami np. Gdańsk (PL) przy liście tras
  • mały redesign w panelu administracyjnym - dodawanie użytkownika i trasy przeniesiono do list związanych z nimi,
  • małe usprawnienia w bazie danych - przygotowanie na aktualizację 1.3

To wszystko! :)

Nie trzeba czytać licencji, aczkolwiek wyedytowane przeze mnie jedno pole w bazie danych.

Wraz ze skryptem została zatem instrukcja aktualizacji tabeli, proszę się do niej zastosować. :)

W takim razie klikajcie w linka i czekam na propozycje, co dorzucić w następnej wersji poza tym, co wymieniłem wcześniej. ;)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, elot360PL said:

Jeśli, jak sam to ująłeś, nie umiesz trzymać terminów to może wydawać aktualizacje bez zapowiedzi by nie dało ci się zarzucać opóźnień lub po prostu informuj słowami takimi jak niebawem czy wkrótce :P

Spokojnie, jeszcze tak źle nie jest. ;)

Gdybym wydawał z 3 dniowym opóźnieniem, to by było jeszcze gorzej. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich zainteresowanych skryptem i nie tylko!

Trochę czasu minęło, więc czas najwyższy, bym się odezwał w tym temacie...

Niestety - na daną chwilę mam lekko utrudniony dostęp do hostingu, gdyż nie udaje mi się do niego dostać tzn. dostęp do plików mam, gorzej z panelem administracyjnym...

Nie zmieni to postaci rzeczy - możliwe, że pod koniec sierpnia wyjdzie wersja 1.3 .

Poniżej lista rzeczy, która dojdzie do tej wersji:

  • wstawiania drugiego obrazka (początkowego),
  • wybór firmy początkowej i końcowej,
  • wsparcie dla wielu języków (w podstawowej paczce będzie polski i angielski - zapraszam od razu do pomocy przy tłumaczeniu :) ),
  • wprowadzenie mini-panelu superusera tj. czyszczenie instalacji "do zera" (usuwanie tabel, plików odpowiadających za połączenie z bazą danych itd.), usuwanie administratorów.

W wersji 1.4 przewiduję, że...

  • dodam wsparcie dla ATSa lub też utworzę osobny skrypt bazujący na tym (to jeszcze się zobaczy),
  • utworzę małą wtyczkę pod MyBB, która pozwoli na wyświetlanie danych z tachografu bezpośrednio na forum;
  • (w teorii) uproszczenie skryptu do minimum.

No...

Pokaźne zmiany, co nie? :P

Oczywiście - w międzyczasie dodam bardziej zaawansowany support czyli przejdziemy z formularza na zgłaszanie błędów z prawdziwego zdarzenia

Ale to "w międzyczasie".

Na daną chwilę - oczekujcie na aktualizację, która nadejdzie niebawem. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich!

Po powrocie do domu udało się w końcu załatać błędy związane z instalacją skryptu.

By nie było, dodałem od razu "feature", który miał być w wersji 1.3 (chcąc nie chcąc w plikach miałem już skrypt dodając, więc w ramach gratisu macie kolejną funkcję, która miała zostać dodana w następnej wersji :D ).

Zatem wersja 1.2.1 zawiera:

  • poprawioną instalację (w pliku add_tables.php naprawiono błąd, dzięki któremu tabele były mniejsze o parę istotnych pól),
  • dodawanie obrazka na początku i na końcu trasy (dostępne w obu panelach)
  • małe poprawki błędów tzw. fast release'a (tj. stara lista w panelu użytkownika zamiast nowej, brak opcji wyświetlenia obrazka w liście tras poprzez plik list_trips.php z poziomu panelu admina)

Link do pobrania

Nie potrzeba czytać licencji!

W następny weekend udostępnię link do platformy, na której będzie można tłumaczyć plik językowy. :)

W teorii jestem w stanie do tego czasu się wyrobić z pozostałymi rzeczami, ale to czas pokaże, jak to będzie wyglądać. ;)

Tymczasem szerokości!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20.08.2017 at 10:04 AM, arusf2011 [PL/EN] said:

Witam wszystkich!

Po powrocie do domu udało się w końcu załatać błędy związane z instalacją skryptu.

By nie było, dodałem od razu "feature", który miał być w wersji 1.3 (chcąc nie chcąc w plikach miałem już skrypt dodając, więc w ramach gratisu macie kolejną funkcję, która miała zostać dodana w następnej wersji :D ).

Zatem wersja 1.2.1 zawiera:

  • poprawioną instalację (w pliku add_tables.php naprawiono błąd, dzięki któremu tabele były mniejsze o parę istotnych pól),
  • dodawanie obrazka na początku i na końcu trasy (dostępne w obu panelach)
  • małe poprawki błędów tzw. fast release'a (tj. stara lista w panelu użytkownika zamiast nowej, brak opcji wyświetlenia obrazka w liście tras poprzez plik list_trips.php z poziomu panelu admina)

Link do pobrania

Nie potrzeba czytać licencji!

W następny weekend udostępnię link do platformy, na której będzie można tłumaczyć plik językowy. :)

W teorii jestem w stanie do tego czasu się wyrobić z pozostałymi rzeczami, ale to czas pokaże, jak to będzie wyglądać. ;)

Tymczasem szerokości!

 

Link nie działa :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Tutaj dostępny jest skrypt w wersji do pobrania.

Na daną chwilę robota jest zrobiona w ~50%.

Dlaczego tak mało?

Czas, szkoła oraz to, że mam obecnie dwie rangi w teamie - to jedyne powody, które raczej każdy zrozumie.

Progres jest, gdyż rozbijam pliki na dużo mniejsze części (choć i tak co niektóre dalej są duże. :/ ).

Ale coś za coś...

W teorii powinienem zdążyć do następnego piątku ze zmianami, które przedstawiłem.

Praktyka jednakże pokaże, jak będzie naprawdę.

Do zrobienia będzie jeszcze:

Wiadomo - roboty trochę jest, więc póki co proszę uwzbroić się w cierpliowość.

Jeśli się okaże, że nie wyrobię się do następnego piątku, to dostaniecie skrypt w poniedziałek lub wtorek po tamtym piątku.

Ale wątpię. :P

Tymczasem miłego tygodnia!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! :)

 

Kolejne wieści :P

  1. Robota stoi w ~70%.
    Tłumaczenie prawie skończone, na daną chwilę będzie dostępna tylko wersja polska (angielska dojdzie w wersji 1.3.1 - czas itd.).
    Nie dotyczy miast i państw (te muszę zrobić osobno, gdyż na nie zejdzie trooooochę czasu... :( ).
  2. Licencja będzie zaaktualizowana.
    Oznacza to, że będzie wymagała ponownego przeczytania!
  3. Wybór firmy oraz mini-panel superuser'a będzie już w wersji 1.3, więc nie będzie problemów.

To tyle!

Na daną chwilę to wszystko, zatem miłego weekendu i do usłyszenia w piątek (albo wcześniej :P ).

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! :)

Zaskoczeni? :D

Wersja 1.3 oficjalnie zostaje wydana! :)

Co zostało zrobione na czas?

  • wybór firmy początkowej oraz końcowej
    Opcja dodaje również odpowiednie adnotacje w listach tras oraz przy edycji trasy
    UWAGA - Ta funkcjonalność NIE została dodana do edit_journey.php !
    Zostanie to dodane w fixie
  • mini-panel superuser
    Dostęp do tego panelu posiadają tylko i wyłącznie konta superużytkownika.
    Z tamtego miejsca można usuwać administratorów (dodawanie adminów dalej z poziomu panelu administratora) oraz usuwać wszystkie tabele, co umożliwia reinstalację skryptu.
    Jest ukryta funkcjonalność związana z ustawieniem ogólnego języka dla platformy, jednakże na cele wydania skryptu została ona ukryta, gdyż jeszcze nie jest zaprogramowana!
    Dodane zostanie jak w/w - w fixie
  • przygotowanie do wsparcia dla wielu języków
    Na daną chwilę nie wyrobiłem się z wieloma rzeczami, a wiadomo - czas goni, dlatego na daną chwilę paczka jest w stopniu okrojonym.
    W planach jest doprowadzenie pewnych części do działania, jednakże na daną chwilę musicie się uwzbroić się w cierpliwość.
    Roboty troszkę jest (tych miast jest trochę, więc chwilę to zajmie), ale w teorii wyrobię się i zostanie dodane w fixie.

Ze względu na to, że tłumaczenie nie jest jeszcze gotowe, funkcjonalność zmiany języka jest dezaktywowana.

Przy dodawaniu użytkownika, zostanie dodany język polski, bez możliwości zmiany.

Licencja się zmieniła.

Chciałbym zaznaczyć, że jak wiele osób np. @WooQash czy teź @[SpediStar] PolishBandit poświęcamy dużo czasu na tworzenie takich aplikacji internetowych.

Dlatego też, jeśli wesprzecie mnie czy to poprzez donate, czy to poprzez pomaganie w tłumaczeniu - zostaniecie nagrodzeni.

Nagrodą na daną chwilę jest pelna wersja pluginu do MyBB.

Co oznacza to słowo "pełna wersja"?

Już objaśniam.

W wersji podstawowej, która będzie dostępna wraz ze skryptem, będzie możliwość wyświetlenia z poziomu MyBB rankingu osób z najlepszymi wynikami, a także krótkie podsumowanie, które będzie można wyświetlić w wybranym przez Was miejscu.

I to tyle.

W wersji pełnej poza w/w funkcjonalnością będzie również możliwość podejrzenia na listę kierowców oraz krótkie statystyki danego kierowcy (oczywiście - tylko odpowiednie osoby :P ).

Mam nadzieję, że skuszę Was do tego. :D

Oczywiście - przypominam, że nie łamię regulaminu forum, gdyż jak wiadomo - donate czyli podarować jakąś kwotę.

Innymi słowy - nie oferuję tutaj żadnych płatnych usług ani nie sprzedaję tego skryptu tutaj.

Skrypt jest darmowy, co oznacza, że opłaty nie są pobierane za korzystanie ze skryptu.

Mam nadzieję, że ta zmiana będzie na pozytyw dla Was, użytkowników. :)

Dziękuję za korzystanie ze skryptu! ;)

Oto lista rzeczy, która zostanie dodana w fixie:

  • zarobek,
  • lista wszystkich tras,
  • wszystko wymienione wyżej.

Oto lista rzeczy, która zostanie dodana w następnej wersji tj. 1.4:

  • plugin do MyBB
  • mała niespodzianka :3
  • wsparcie dla ATS (w skrypcie!)

No to...

Link do pobrania skryptu

Miłego korzystania ze skryptu oraz do usłyszenia już niebawem! ;)

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Na szybko przelot informacji:

  1. W nadchodzącym tygodniu wydam aktualizację do skryptu.
    Będzie zawierać w/w funkcje, ale też i wiele innych.
  2. Wiem o błędzie związanym z instalacją skryptu od zera.
    Załatany on zostanie wraz z najbliższą aktualizacją.

Jakieś pytania?

Piszcie je śmiało na privie. :)

Link to comment
Share on other sites

System zapowiada się obiecująco. Update'y robione na bieżąco. Widać pasje do programowania i zaangażowanie autora tachografu. Wielki plus ode mnie, że udostępniasz coś takiego szerszemu gronu, bo sam nie wiem czy bym się podjął czegoś takiego. Mam nadzieję, że ludzie to docenią, bo niektórzy nie mają pojęcia ile czasu zajmuje stworzenie czegoś takiego. Oby tak dalej ;) 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

sygnatura.php?nick=PolishBandit%20(ID:%2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witajcie!

 

Po długiej przerwie powracam! :D

Wydaję dzisiaj wersję z poprawkami (oznaczenie 1.3.1 ).

Od dzisiaj w kolejnych wersjach będę dodawał nowe funkcje i/lub poprawki.

Nie będę ukrywał - jest coraz ciężej z czasem...

Pomimo wszystko mam nadzieję, że będziecie dalej mi pomagać, za bardzo dziękuję z góry każdemu. :)

Changelog:

  • naprawiono błędy w instalatorze (dodawanie starej tabeli, dodawanie użytkowników bez języka oraz blokada przy używaniu wersji domenowej adresu dostępu do bazy danych)
    W mojej opinii - polecam korzystać z wersji adresu IP. Wystarczy, że zpingujecie ten adres w cmd, a DNS Wam zamieni nazwę na adres IP, a to możecie wpisać do odpowiedniego miejsca.
  • naprawiono błąd w pliku dodawania użytkowników

Niestety - nie naprawię błędu związanego z otwieraniem plików i nadpisywaniem zawartości pliku connect.php .

Serwer musi obsługiwać tą funkcję i plik musi istnieć (nawet pusty, ale musi być).

Link do pobrania

Strona na daną chwilę nie powróci ze względu na to, że hosting, u którego miałem usługi, zakończył swoją działalność i na daną chwilę nie zostały mi jeszcze zwrócone żadne pieniądze za tą usługę. :(

Jeśli ktoś może mnie przygarnąć do momentu, aż nie znajdę środków na hosting na rok, to zapraszam na priv. :)

Będę działał powoli i bez pośpiechu.

Do końca roku planuję wydać wszystkie obiecane funkcje, o których wspomniałem o tutaj .

W następnej wersji 1.3.2 dojdzie na 100% wybór firmy pocz. i końcowej w edit_journey.php oraz dodam zarobek i uszkodzenia (żeby był komplet :P ).

W tym roku nie wyjdzie aktualizacja, która wprowadzi wsparcie dla ATS (mówię niestety z wyprzedzeniem, dlatego też nie obiecuję).

Tymczasem miłego korzystania!

Jak zwykle - jeśli macie błędy, kontaktujcie się ze mną!

Adres email jest dostępny tutaj .

  • Thanks 1
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie!

W tym tygodniu w niedzielę wydam kolejną wersję (o ile uda mi się doprowadzić parę plików do działania).

Wprowadzi ona:

  • możliwość przeglądania wszystkich tras (na daną chwilę bez sortowania - będzie zrobione później ;) )
  • zarobek oraz uszkodzenia
  • dodanie wyboru firmy początkowej i końcowej w edit_journey.php

Dosyć małe zmiany...

Ale pomimo tego pomalutku dojdę do tego, że będę mógł wydać wersję angielską (jest jeszcze w trakcie tłumaczenia, około 50% zrobione).

Jak zapowiedziałem - do końca roku wydać wszystko, co zapowiedziałem wcześniej i słowa dotrzymam. :)

Jednakże uzbrójcie się w cierpliwość...

Tymczasem miłego tygodnia!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Oto i ona!

Aktualizacja do 1.3.2!

Wyjątkowa, bo kompletna. :P

No prawie...

Oto changelog:

  • dodano zarobek oraz uszkodzenia
    Wypełniać to możecie przy edycji trasy z poziomu listy tras lub edycji całościowej (tylko admini)
  • dodano możliwość przeglądania wszystkich tras
    Zapowiadałem, że dojdzie i jest. :)
    Co za tym idzie - wraz z tą opcją pojawiła się opcja wyboru, gdzie chcemy wrócić.
    UWAGA! Przy wybraniu opcji "Wróć do tras danego użytkownika" gdy id_user  wynosi 0, nie wyświetli się nic!
    Zasada działania jest dosyć prosta, dlatego wyjaśnię.
    Gdy chcemy sprawdzić trasy tylko danego użytkownika, korzystamy z Listy tras z poziomu Listy użytkownika.
    Natomiast gdy chcemy ogólnie to zrobić, korzystamy z Listy wszystkich tras.
  • dodanie wyboru firmy początkowej i końcowej w edit_journey.php

Dodatkowo uzupełniłem pola w instalatorze, zatem powinno być teraz wszystko okej.

Znane rzeczy, które nie zrobiłem na czas (ale będą w następnej wersji - 1.3.3):

  • przy wyświetlaniu tras (nigdzie) nie wyświetla się zarobek i uszkodzenia
  • sortowanie list tras

To zostanie dodane w fixie (we środę/czwartek), także za niedługo.

A tuż po tym...

Zacznę robotę nad wsparciem dla ATSa oraz pluginem do MyBB.

Zapewniałem, że będzie i tak też się stanie. :)

Możliwe, że zostanie też poddany "zabiegom przeciwwiekowym" wygląd interfejsu.

Oczywiście - to przyszłość!

Nie interpretujcie tego, że to będzie teraz.

Będzie wkrótce. ;)

Tymczasem link do pobrania.

Życzę miłego tygodnia oraz korzystania ze skryptu!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie!

Jak pewnie wiecie - zapowiedziałem, że dotrzymam obietnicy.

Minęło od mojego wpisu ponad 2 tygodnie i... troszkę się zmieniło. :D

Więcej szkoły, jakieś inne projekty europejskie, wolontariaty, znowu więcej szkoły i...

No właśnie - nic się projekt nie posunął.

Spokojnie - nadejdzie czas, że wydam obiecaną aktualizację. :)

Będzie kompletna, a co za tym idzie - postanowienie zostanie spełnione.

Do pełni szczęścia brakuje:

  • wyboru języka,
  • sortowanie listy tras.

I może coś jeszcze. :P

Ale póki co jedyne, co mogę zrobić, to zaprosić na mój stream, a także do korzystania ze skryptu.

Przypomnę, że jest to jedyny darmowy skrypt, który można zainstalować na swoim hostingu!

Zrobione przez gracza... dla graczy. :)

Życzę miłego tygodnia oraz korzystania ze skryptu!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Nowy Rok nadszedł i...

No właśnie...

Stagnacja projektu osiągnęła ten właśnie moment. :/

Dobre wieści są takie, że praca idzie wre. ;)

Przenoszę bowiem tachograf na... Bootstrap 4 oraz ikony Font Awesome 5.

unknown.png

Będą lekkie zmiany w interfejsie, poznika parę ciekawych rzeczy, które były w wersji poprzedniej.

Ale co najważniejsze - będą niespodzianki.

Niespodzianki przedstawię Wam co tydzień, także zapinajcie pasy. :D

Tymczasem trzymajcie się ciepło!

Szerokości!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie!

Praca idzie wre, dopiero 20% skryptu zostało przeniesione na nową wersję skryptu.

Musiały dojść również pewne usprawnienia, a co za tym idzie - ułatwienia.

Nie jest to jeszcze koniec - to dopiero początek.

Z pomniejszych informacji mogę dodać jeszcze, że dzięki zgłoszonym błędom przez @[TPL] Bialy , a także sugestiom ze strony @BAKERPK [PL] [ENG] tachograf będzie bardziej przyjazny dla użytkowników, a także przyniesie wiele nowości.

O jednej z nich w niedzielę. :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.