Jump to content

Jaką ciężarówką jeździsz i dla czego ?


Glodzilla

Recommended Posts

 nowe Volvo 750KM, przejechałem nim ponad 100k km. Dobrze się prowadzi, komputer pokładowy trochę mniej wyraźny w porównaniu do poprzednika którym zrobiłem 50k km. Spalanie w do 30l/100km, przy spokojnej jeździe z włączonym ogranicznikiem

Co do starego Volvo bardzo lubiłem jego analogowe zegary oraz czytelny wyświetlacz (moim zdaniem najczytelniejszy ze wszystkich w grze). To co mnie troche denerwował to kolorystyka ekskluzywnego wnętrza)

Scania Streamline 520KM. 30k km. Silnik wystarczający, dość czytelne zegary, jak się postaram to ze spalaniem schodzę do 30l/100km przy  jeździe z włączonym ogranicznikiem

Mercedes New Actros 510KM, 12k km, co do stylistyki to nawet mi się podoba, co do prowadzenia też nie mam zastrzeżeń, ale silnik to istny muł  w porównaniu do Scanii, no i to spalanie- porażka. O ile na pozostałych ciągnikach daje rade zejść w granica 29,5-31l/100km to tym mi się to nie udało

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mały update mojej skromnej osoby ;)

A więc po przetestowaniu prawie wszystkich ciężarówek (oprócz Iveco i DAF, bo są brzydkie jak noc), stwierdziłem że jednak najlepiej jeździ mi się MAN'em TGX. Urzeka mnie w nim wszystko, począwszy od wyglądu zewnętrznego, po wnętrze, rozmieszczenie deski rozdzielczej, dźwięk silnika, komfort prowadzenia a nawet dźwięk kierunkowskazów potrafi zahipnotyzować :D.  Silnik najmocniejszy jaki jest dostępny, bo cenię sobie ogromną dynamikę jazdy, szybkie uzyskanie żądanej prędkości (szczególnie w Polsce, gdzie są co chwila te cholerne bramki <_< ) i nie męczenie się przy podjazdach. Ze spalaniem bywa różnie, od 26l do 34l, zależy od tego jak mam ochotę w danej chwili jeździć. W komplecie z mocno zmniejszonym bakiem skutkuje to częstymi wizytami na stacjach, ale kompletnie mi to nie przeszkadza bo stratny nie jestem, mam okazję na przerwę i rozprostowanie gnatów a i też może się trafić ktoś mający ten sam cel podróży, więc jest okazja do stworzenia spontanicznego konwoju :P Minusy? Brak... chociaż nie, jeden jest. Nie mogę się zdecydować na jedno stałe malowanie :lol:

 

Kabina - XXL

Podwozie - 6x4

Zbiornik - 700L

Silnik - 680KM, 3000Nm / 1100-1400rpm

 

Nie zamienię go na żaden inny, nigdy :wub:

ets2_00017.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdżę ciężarówką Scania Streamline, z silnikiem V8 o mocy 730km, oraz wnętrzem V8 z DLC Akcesoria kabinowe. Jeżdżę nią z powodu wyglądu wnętrza  :wub:, mocy (ale to już mniej), Wyglądu zewnętrznego, oraz z powodu iż jestem miłośnikeim Scanii  :wub:. Darzę też sympatią Volvo, Mesie i Dafy, ale to już nie to.

Link to comment
Share on other sites

Ja lubie jezdzi DAF-em XF E6, Premiumka, i Volvo classic oraz MP 4. Dlaczego ? Premiumka ma swietny dzwiek silnika gdzie idealnie mozna wylapac moment obr. bez patrzenia na obrotomierz :) DAF E6 ma ladnie wystylizowane wnetrze  :) Volvo zauroczylo mnie w mojej pierwszej pracy gdzie firma posiadala w taborze same globtrotery i wszystkie byly biale :) Mercedes ma fajna "krotka skrzynie" i idzie sie nim szybko rozbujac. Deska rozdzielcza jest dosc duza co sprawia wrzenie ze ta ciezarowka jest masywna :) Silniki jakie uzywam w nich to max 540KM bo po co wiekszy? Uwielbiam "czuc pot" tych ciezarowek pod strome wzniesienia i gdy z mozolem rozpedzaja sie z ciezkim ladunkiem :) 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio przesiadłem się na Renault Premium 430 DXi. Jestem z niej zadowolony. 430 koni - może wydawać się mało, ale dla mnke jest on wystarczająco mocny i ekonomiczny. Jedyny minus - brak momentu obrotowego w okolicach 1500 -1700 RPM. Silnik ma dużo momentu do 1500. Powyżej tej wartości jest wrażenie odcięcia paliwa. Dla jest to minus, ponieważ na niskich obrotach jest problem z utrzymaniem prędkości podczas jazdy pod górke, i na wysokich też. Spalanie - przy 90 km/h od 30 do 34l/100km. Przy 110 - od 36 do 41l/100km

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio przesiadłem się na Renault Premium 430 DXi. Jestem z niej zadowolony. 430 koni - może wydawać się mało, ale dla mnke jest on wystarczająco mocny i ekonomiczny. Jedyny minus - brak momentu obrotowego w okolicach 1500 -1700 RPM. Silnik ma dużo momentu do 1500. Powyżej tej wartości jest wrażenie odcięcia paliwa. Dla jest to minus, ponieważ na niskich obrotach jest problem z utrzymaniem prędkości podczas jazdy pod górke, i na wysokich też. Spalanie - przy 90 km/h od 30 do 34l/100km. Przy 110 - od 36 do 41l/100km

Te 110 to chyba tylko z górki 

Link to comment
Share on other sites

Przejedź sie, a zobaczysz...

Właśnie sobie to przetestowałem. Mając 15 ton na plecach ledwo utrzymuje tą prędkość, żeby ją w ogóle rozbujać do tych wartości trzeba zjechać z górki inaczej nie da rady. Ona się po prostu nie nadaje do jazdy powyżej 80-90 bo jest mało komfortowo. Zresztą przy 110 nawet radia nie słyszałem bo buczy gorzej od pralki, uwielbiam dźwięk ciężarówek ale to jest akurat koszmar. 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sobie to przetestowałem. Mając 15 ton na plecach ledwo utrzymuje tą prędkość, żeby ją w ogóle rozbujać do tych wartości trzeba zjechać z górki inaczej nie da rady. Ona się po prostu nie nadaje do jazdy powyżej 80-90 bo jest mało komfortowo. Zresztą przy 110 nawet radia nie słyszałem bo buczy gorzej od pralki, uwielbiam dźwięk ciężarówek ale to jest akurat koszmar. 

Prędkość na płaskim idzie utrzymać, pod górki już nie. Co do dźwięków - mnie się podobają, ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Ostatni czasy przez pewien okresu czasu miałem przyjemność jeździć Mercedesem Actrosem, estetycznie bardzo nieźle się prezentuje, na pewno jeden z ładniejszych ciągników, nieźle trzyma się drogi co dla mnie było też sporym plusem i dość czytelna deska rozdzielcza.

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.