Jump to content

Jaką ciężarówką jeździsz i dla czego ?


Glodzilla

Recommended Posts

Tak jak w temacie jaką ciężarówką jeździcie i dla czego ?

Osobiście zrobiłem trase 

Man TGX

Silnik 680km ogólnie autko miłe w prowadzeniu ale jak dla mnie troche szybko słabnie z ładunkiem pod górki mówie tu o ładunku 25t 

Daf XF 106 

510 km Dla mnie totalna porażka jedzie bo jedzie ale szału nie ma 

Kolejny pojazd jaki posiadam i jakim najdłużej jeżdżę na singlu i na mp jest VOLVO 

750 km jedno z najlepszych aut albo najlepszy silnik .

 

A jak jest u was ?

Link to comment
Share on other sites

Z wszystkich ciężarówek pod względem wyglądu oraz funkcjonalności jest Renault Premium. Sporym minusem tegoż auta jest bardzo słaby silnik, ale dzięki zmodyfikowaniu swojej ciężarówki mogę cieszyć się dużo lepszą jednostką i nie tylko :)

 

Nie przeszkadza mi wcale fakt, że Renówki posiadają tylko dwie ośki (czyli brak zabawy z podnoszeniem i opuszczaniem osiek - nie potrzebuję tego). Wnętrze może nie jest wypasione, a raczej skromne chociaż trochę futurystyczne to podoba mi się. Bardzo podoba mi się deska rozdzielcza, która posiada wszystko czego potrzebuję bez żonglowania ekranem komputera pokładowego. Na wielki plus zasługuje też przednie lusterko umiejscowione na środku, a nie na boku jak w przypadku innych ciężarówek.

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Praktycznie mam Iveco Hi-Way, który ma bardzo ładne brzmienie silnika.

DAFa XF Euro 6, który ma bardzo ładne wnętrze,

Scanię R / Streamline, który ma mocną V8.

Volvo FH (nowe i stare), bo w nowym mam też ładny wygląd, a w starym od razu na starcie 560 KM.

Renault Magnum, bo ładnie się prezentuje na brytyjskich drogach.

Mercedes Actros (Majestic Across), bo też ma mocny silnik, choć czasem nie daje rady na tempomacie (jak zresztą każdy).

MAN TGX XXL, bo... lubię MANy.

I to wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

Po rozwiązaniu H&V jeździłem sporo Mercedesem. Jeden z lepszych ciągników ale interior strasznie odrzuca... Poza tym nie ma wbudowanego GPS w deskę rozdzielczą. Teraz przerzuciłem się z powrotem na DAF'a Euro 6, którym kiedyś jeździłem. Ciekawe kształty, ładny interior i dobre osiągi. Jestem też zadowolony ze spalania. Na trasie średnie spalanie to ok. 30l/100km.

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jeżdżę MAN'em XLX 26.480 jeśli dobrze pamiętam. Wnętrze ładne, nie przesadzone ale zadbane w szczegółach. Posiadam kabinę XLX (średnią) ze względu na długość MAN'a z 3osiami. Przy dużej kabinie ciężarówka robi się zwyczajnie za długa. MAN zbiera u mnie plusy za dużą szybę i lusterka, oraz przyspieszenie. Czuję że nie jadę osobówką tylko zestawem o wadzę często ok 40ton. 

 

Jeżeli chodzi o wykonanie i detale bardzo podoba mi się Scania oraz DAF XF 106, niestety jeździ już za dużo tego i jakoś nie ciągnie mnie do tych marek. Czekam na MAN'a euro6 na którego w 100% się przesiądę.

 

Szerokości ! 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo lubie Volvo Fh 2009 ale przez paliwozernosc przrsiadlem sie na fh 2012. Przejechalem nim 300tys km i bylem bardzo zadowolony z wnetrza. Po takim dystansie chcialem sprobowac czegos nowego wiec zakupilem Streamline R560. Ma bardzo oszczedny silnik Euro6, oczywiscie Daf ma lepszy ale jednak wole skandynawskie klimaty :-) Nastepna ciezarowka ktora bede jezdil bedzie Mercedes Actros MPIV, ktory pojawi sie niebawem.

Sory za literowki, pisze z tableta.

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jezdzilem troche Iveco Hi-Way 560 Km. Moim zdaniem fajny ciągnik z dobrym silnkiem. Wydaje mi sie ze ma najwiekszy zakres maksymalnego momentu obrotowego silnika i to jest wielki +. Wnętrze schludne, poprostu.
Teraz zmieniłem na DAF euro6 510Km. Mimo ze jest o 50Km slabszy od IVECO to moment ma ten sam (2500Nm) tak więc ciągnie równie dobrze. Bardzo ekonomiczny silnik +/- 30l/100km.

Dafem jezdze na codzień a do konwojów w mojej firmie używam VOLVO FH po lifcie z silnikiem 540Km

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Latałem sobie "Skakaneczką" Streamline R500 z podwoziem 6x2 z podnoszoną trzecią ośką przez dość dłuuugi czas, ale jak to bywa, niekiedy się znudzi :) Przez to teraz wskoczyłem na Magnumkę w konfiguracji 6x2 z podnoszoną środkową i nie narzekam, spisuje się wyśmienicie :D

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.