Jump to content

Cineva pe aici?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut, daca ai nevoie de recomandari de firme, iti sugerez sa intrii la firma de mai sus (nu sunt membru). Incearca sa eviti firmele de genul GamerLife Express, [RO] Cargo sau toate astea cu [RO], deoarece cativa de prin firmele de genul asta sunt fosti din GamerLife Express (compania lui Driver Geo - un tafnos).

Driver Geo nu este tafnos sau increzut. Voi sunteti invidiosi din cauza ca el are cea mai cunoscuta firma din ets si din cauza ca are cei mai buni soferi de pe serverele din Europa.

Link to comment
Share on other sites

=)))))))))))))))))) Cea mai cunoscuta firma. Pe bune, mai bine nu mai vorbeai zau si lasa subiectul asta incheiat. Daca tu esti un copil de 10-11 ani, te astept la mine pe Steam sa imi zici cat de cunoscuta e firma, noroc.

 

Astia din GamerLifeXpress, va rog frumos, vorbiti la voi pe forum de subiectul asta si lasati tigania (no racism) aici.

 

EDIT: Steam: www.steamcommunity.com/id/kalawy

jknrGrM.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

Din ce am observat in 4 luni de jucat ETS2 pe multiplayer, jucatorii romani sufera de boala sefiei. Fiecare vrea sa fie sef, sa dea ordine, sa organizeze, sa fie primul in convoi, sa aiba firma lui de transport, etc.

 

Asta se vede si in joc - foarte putini au rabdare sa conduca respectand limitele de viteza, nu am vazut pe nimeni sa astepte la culoarea rosie a semaforului, si, pe nimeni care sa isi pastreze locul intr-un convoi (depasiri peste depasiri, peste depasiri)

 

Concluzia la care am ajuns este ca, la baza, varsta mica a jucatorilor (12-16 ani) este cauza neplacerilor.

 

Sunt sigur ca o companie formata doar din jucatori peste 25 de ani nu ar intampina atatea dificultati.

 

 

Drumuri bune !

  • Upvote 1

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

 

 

Concluzia la care am ajuns este ca, la baza, varsta mica a jucatorilor (12-16 ani) este cauza neplacerilor.

 

Sunt sigur ca o companie formata doar din jucatori peste 25 de ani nu ar intampina atatea dificultati.

 

Tin sa te contrazic , am cunoscut copii de 14 ani care dau clasa la sofat + comportament unora mai mari , dar intr-o mare parte ai dreptate dar sa nu-i catalogam pe toti cu aceiasi eticheta .

  • Upvote 1
semnatura.png

Comunitate pentru romani de Euro Truck Simulator 2 ! 

Link to comment
Share on other sites

Tin sa te contrazic , am cunoscut copii de 14 ani care dau clasa la sofat + comportament unora mai mari , dar intr-o mare parte ai dreptate dar sa nu-i catalogam pe toti cu aceiasi eticheta .

Bine daca dai dreptate. Link-ul din semnatura ta zice tot. Daca nici tu nu sufereai de sefie, nu faceai alt forum, ci veneai la unul deja facut.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate; nu toti copii de 14 ani sunt pokemoni, insa majoritatea sunt. Bravo lor, exceptiilor, insa imaginea unei comunitati se face de majoritate, de cei multi.

 

In cazul comunitatii romane, este nevoie de organizare si disciplina. Reguli. Conducere.

 

Organizare : Nu este de ajuns crearea unui forum , este nevoie de jucatori maturi, activi in joc. Jucatori care sa faca curse zilnice, nu doar o data pe saptamana. Asta e baza - de aici ies in mod natural lideri de convoaie, jucatori respectati pentru experienta lor.

 

Disciplina : Copiii , copii fiind, vor sa se distreze, sa se prosteasca, sa se joace cu masinute. Acei jucatori maturi, acitivi in joc, trebuie sa le explice acestor copii (sau celor carora le lipseste bunul simt sau intelegerea) ca intr-un joc de simulare se cauta realismul si copierea unor conditii cat mai fidele de viata reala. Nu se joaca Karmaggedon, nu busim camioanele si aplaudam ca la circ. Cineva - dar cineva care sa se ocupe serios si metodic, trebuie sa dea o directe, un scop, sa stie inca de la inceput ce vrea sa faca; cu cine, si in ce conditii. Sa aiba viziunea unei comunitati serioase. La care, culmea, se vor adauga acei copii , dar care se vor adapta la conditiile gasite - jucatori seriosi, pusi pe treaba, nu pe caterinca.

 

Reguli : Vine de la sine inteles ca este nevoie de reguli, poate nu atat de multe cate am vazut, sau atat de stricte, insa cand ele nu sunt respectate, sa se ia masuri. De cate ori nu s-au facut convoaie care au mers bine primele 10 minute, dupa care au inceput depasirile, accidentele, injuraturile, cursele de viteza ? Toate companiile romanesti din ETS2 au reguli, se infiinteaza din prima zi cu regulile deja facute, insa, din pacate, in joc, ele nu sunt respectate. Rar am vazut colegi sa stea la semafor, sau sa mearga cu 80km/h pe autostrada, sau sa semnalizeze cand schimba banda.

Nu intru in mizerii ca injurii sau accidentari intentionate.

 

Asadar, conducere : Cineva, sau mai multi cineva (nu conteaza daca 1 sau mai multi) trebuie sa inceapa de jos, sa caute acele persoane serioase, care joaca jocul cat mai fidel si realist, sa se inconjoare de astfel 2-3 oameni cu care sa fie activ(i) zilnic, si incet incet, sa adauge soferi in companie, pe baza unei selectii riguroase.

 

Urmaresc cu interes sa vad evolutia comunitatii romane in Euro Truck Simulator, si sper ca intr-o zi, sa pot participa la un convoi romanesc si sa raman cu amintiri placute.

 

 

Ionut

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Bine daca dai dreptate. Link-ul din semnatura ta zice tot. Daca nici tu nu sufereai de sefie, nu faceai alt forum, ci veneai la unul deja facut.

 

Vyorel , nu sufar de sefie , ca nu stau intr-un grad pe teamspeak si unul pe un forum , dar cand am inceput sa joc am fost la cineva si si-a batut joc de munca mea , problema e , ca eu nu mai vreau sa-mi toc nervii sa-mi pierd serile si dupa sa-mi iau black out . Oricum o meritam daca e sa nu stam uniti aia e , de aia am si creat Convoy Romanesc , sa ne unim de cel putin o data pe luna sa facem un convoy cu totii . Si prin aceasta cale propun toti cei care administreaza firme , comunitati sa ne intalnim pe serverul official de teamspeak sa stam sa discutam daca voi sunteti de comun acord sa ne unim si unde? cand? si cum?  . 

semnatura.png

Comunitate pentru romani de Euro Truck Simulator 2 ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.