Jump to content

Logowanie się po wyrzuceniu za duży ping


Recommended Posts

Temat wprawdzie trochę ma, ale warto go odgrzebać. Miałem właśnie zadać pytanie związane z tym tematem.

 

Też uważam, że po wyrzuceniu z serwera za zbyt wysoki ping, klient powinien co jakiś czas (np. co 15 sekund) automatycznie próbować ponownie połączyć z serwerem, bez konieczności wyłączania i ponownego uruchamiania gry. Ewentualnie po 5 razie, czas między kolejnymi próbami mógłby się wydłużać (np. do 30 sekund) i dopiero po 10 nieudanej próbie trzeba byłoby zresetować grę. Zwłaszcza, że zbyt wysoki ping bierze się nie tylko z winy naszego łącza (usługodawcy internetu), ale ma na to wpływ obciążenie samego serwera gry. Przykładowo dzisiaj nie mogłem wbić z powodu wysokiego pingu na EU5, ale bez problemu wszedłem na serwer United States, gdzie pokazywało mi ping około 130ms. Pomijając testy online, które wykazywały ping około 15ms.

 

Również powinna być opcja umożliwiająca zmianę serwera bez konieczności wyłączania i ponownego uruchamiania gry. Byłoby to bardzo przydatne rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Orzel85A said:

Bardzo dobry pomysł ja bym rozszerzy tom formułę tego ,że bez względu  na to czy wyrzuci cię z winy serwera czy z moje powinno być  automatyczne połączenie.

Mógł byś rozwinąć swoją myśl, ponieważ nie bardzo rozumiem co masz na myśli z winy mojej lub serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
2 hours ago, EPS!LON said:

Przez około 15-30 sekund po zalogowaniu na serwer osoba, która się połączyła się z serwerem ma Ghost Mode, czyli jej ciężarówka oraz ładunek nie mają kolizji.

Dokładnie, nie bez powodu ten Ghost Mode został stworzony więc twórcy zrobili sobie swego rodzaju furtkę na takie rozwiązanie i miejmy nadzieję, że ta furtka zostanie otworzona i wykorzystają tą opcje jak najlepiej

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 4/30/2017 at 10:37 PM, [JT] Minato Mirai 21 said:

Internet z radiówki się raczej nie uspokoi :) Miałem i mnie szlag trafiał jak mi co 5 minut rozłączało. Co innego światłowód.

 

Dobry Internet z radiówki ma normalne pingi i jest stabilny. Wiem, bo prowadziłem od 2001 do około 2015 roku sieć osiedlową. Mieliśmy radiołącze od nieistniejącego już Internet Partners (przejęty przez GTS, a potem chyba przez T-mobile czy Orange). Pingi do większości miejsc w sieci (poza jakimiś egzotycznymi stronami z Azji) były w okolicach 20-40ms. Nie było żadnych gubionych pakietów, ani skoków pingu do wartości powyżej 100ms. Przez ten czas miałem dwie awarie - raz piorun walnął w antenę i się wszystko sfajczyło, a drugim razem u mnie padło radio. 2 awarie na ponad dekadę! Cała sieć na tym hulała, choć niejeden w niej grał w różne gry online.

 

Miałem też radiołącze tanie (też sieć osiedlowa) od firmy Krzak&Podwórko, bo wtedy tylko ona oferowała w tym miejscu net. Problemy były średnio raz w miesiącu, ciągłe awarie, telefony, wizyty techników, rzeźba... aż w końcu pewnego dnia firma zniknęła, przestała w ogóle świadczyć usługi, bez ostrzeżenia, z dnia na dzień. Nawet po pieniądze za usługi ani po własny sprzęt się nigdy nie zgłosili. W ich siedzibie zamknięte na głucho, w mieszkaniu właściciela wynajęte i nikt nic nie wie (zostawiłem namiar, nigdy nie oddzwonił). Przez parę lat trzymałem ich sprzęt i kasę, bo może się zgłoszą... Do dziś nie wiem co się właściwie stało.

 

Rozwiązanie jest jedno - wybrać takiego dostawcę, może ciut droższego, ale gwarantującego choćby minimalną jakość łącza (gwarantującego w umowie, nie na gębę). Nie wszędzie jest łatwo, bo są miejsca, gdzie nie ma 10 operatorów do wyboru, ale WARTO. Tylko w ten sposób da się faktycznie rozwiązać problem - zarówno swój jak i przy okazji problem rynku teleinformatycznego, na którym są różne JanushNetworking Company, które działają na zasadzie "byle taniej i jakoś to będzie". 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

Jestem za, ponieważ przy internecie radiowym często zdarza się skok pingu i następuje rozłączenie z serwerem.

Na chwilę obecną jest niby auto reconnect ale nie zawsze zadziała i nie zawsze połączy ponownie, nie raz niestety trzeba ponownie uruchomić grę.

Odliczanie te 15 sekund było by bardzo przydatne podobnie jak Quick Login. ;)

  

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Witajcie,

 

jestem jak najbardziej na tak, jeśli chodzi o tę sugestię, jednak mogło by to działać nieco inaczej. Można by zastosować przykładowo jakąś komendę restartu, która po wyrzuceniu z gry przeniesie bezpośrednio do panelu logowania albo po prostu zrobić to automatycznie - wyrzuca Cię z serwera, lądujesz w oknie logowania. Aktualna potrzeba restartowania całej gry jest dość uciążliwa moim (jak i zapewne wielu innych graczy) skromnym zdaniem.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.