Jump to content

Akceptowanie postów w tematach


ElectroMusic!

Recommended Posts

Akceptowanie postów w tematach w poszczególnych działach. Do czego to ma służyć?

Dajmy na to dział pomoc. Człowiek pisze temat i oczekuje szybkiej odpowiedzi. Ktoś mu odpisuje i... tu zaczyna się problem.

Autor tematu, musi czekać parę dni, aż ktoś zaakceptuje post z odpowiedzią na jego pytanie.

Może to się sprawdza w innych działach, ale w tym dziale jest to według mnie niepotrzebne.

Aż zniechęca do pomagania, widząc, ze odpowiedź, którą się udzieliło osobie potrzebującej, musi czekać na akceptację nawet parę dni.

Spotykam się z tym nie pierwszy raz, stąd ten temat i oburzenie z mojej strony.

Jak dla mnie jest to dość dziwne, że osoba potrzebująca musi czekać, aż moderator (bo chyba oni są za to odpowiedzialni) znajdą czas na zatwierdzenie postów.

Bez urazy dla moderatorów, chodzi mi tu głównie o czas, który jest niekiedy bezcenny dla osób szukających szybkiej pomocy.

Co myślicie na ten temat? ;)

  • Upvote 2

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

@ElectroMusic! - wątpię, żeby to przekonało administrację.

Już nieco szybciej by taka osoba skorzystała z suportu, a nie z działu "Pomoc".

Poza tym - nie wszystkie błędy są związane z samym modem, a z grą lub samym sprzętem (np. słaby procek do mocnej grafy i w drugą stronę lub mała ilość pamięci operacyjnej).

Weźmy na przykład teleporty - opóźnienie jest generowane przez wykorzystanie procesora, które w tym miejscu wykonuje kilka operacji na raz i może nie nadążać z przetwarzaniem danych.

Anyway - gdybyśmy odblokowali nawet ten dział, to głównie obawiam się, że sporo spamerów nadejdzie.

Aczkolwiek - moim zdaniem osoby, które szukają rozwiązania swojego problemu, powinny najpierw szukać, a nie tworzyć nowy wątek.

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu ludzie zaczęli traktować "Pomoc" jako idealne miejsce do nabijania postów, zaczęły się posty typu "Próbowałeś wyłączyć i włączyć?" stąd taka blokada, większość postów była po prostu bezsensownym spamem który nie pomagał, wręcz potrafił zaszkodzić, nie ukrywam było to już dość długi czas temu. Co do samych komentarzy że "autorzy sami zweryfikują czy coś może pomóc", jeżeli ktoś nie ma najmniejszej wiedzy na jakiś temat to nie będzie miał pojęcia o tym czy coś pomoże czy nie i zwyczajnie będzie próbował każdego sposobu który ktoś napisał.  

 

Jeżeli chcecie to porozmawiam z Community Managerem i możemy spróbować wrócić do dawnego stanu dla testu, sprawdzimy czy ma to sens, może ludzie dorośli po tym czasie ;) 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Chciałem również poruszyć ten temat, Elektro mnie ubiegł. Ostatnio miałem sytuacje, że napisałem co należy zrobić, aby błąd zniknął (nie pamiętam konkretnie o co chodziło). Dzień później patrzę, że została zaakceptowana odpowiedź kogoś z teamu. Uznałem więc, ze się po prostu spóźniłem, ktoś był szybszy. 2-3 dni później ponownie zerknąłem z ten temat i co? Oprócz odpowiedzi osoby z teamu, była odpowiedź jeszcze innego gracza napisana 9h temu! Również napisał jak to rozwiązać, ale moja odpowiedź była bardziej rozbudowana, a mimo to nie została zaakceptowana.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dlaczego? Bo to są wątki, w których są naliczane posty i swego czasu były osoby, które dość mocno chciały się "wyróżniać" pisząc pseudo-pomocne posty czasami nawet nie czytając dobrze tematu, byle by coś odpisać i dobić sobie +1 post do licznika. Co prawda to było dość dawno i obecni moderatorzy musieliby się wypowiedzieć czy nadal coś takiego występuje, również kiedyś Forum bardziej tętniło życiem niżeli teraz.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

I ponownie chcąc rozwiązać pewien problem, zabieracie się do tego od dupy strony. Idea jest taka, żeby odsiać bezwartościowe pseudoporady. Nikt nie ma co do tego wątpliwości i nikt nie powinien temu zaprzeczyć. Sam w sobie pomysł jest dobry. Nie sądzę, żeby był jakiś inny, który działałby równie skutecznie. W teorii te pseudoporady są odsiewane, a posty, które rzeczywiście pomagają, pokazują się. Dzięki temu ludzie proszący o pomoc nie muszą zastanawiać się, które porady są rzeczywiście poradami i nie muszą się obawiać uszkodzenia czegokolwiek. Powołana została grupa osób, które dbają między innymi o to, aby tylko wartościowe wiadomości się pokazywały. Z tego co piszecie, do tego momentu wszystko jest jak najbardziej w porządku. Według Was problemy pojawiają się dopiero przy efektywności tej grupy. Po co więc chcecie cofać się do początku i rozwiązać jeden problem, tworząc przy okazji drugi? Wypadałoby wyciągać konsekwencje od osób, które odpowiedzialne są za opóźnienia przy akceptacji wartościowych postów, lub w ogóle się nie pojawiają. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bandero said:

Swego czasu ludzie zaczęli traktować "Pomoc" jako idealne miejsce do nabijania postów, zaczęły się posty typu "Próbowałeś wyłączyć i włączyć?" stąd taka blokada, większość postów była po prostu bezsensownym spamem który nie pomagał, wręcz potrafił zaszkodzić, nie ukrywam było to już dość długi czas temu. Co do samych komentarzy że "autorzy sami zweryfikują czy coś może pomóc", jeżeli ktoś nie ma najmniejszej wiedzy na jakiś temat to nie będzie miał pojęcia o tym czy coś pomoże czy nie i zwyczajnie będzie próbował każdego sposobu który ktoś napisał.  

 

Jeżeli chcecie to porozmawiam z Community Managerem i możemy spróbować wrócić do dawnego stanu dla testu, sprawdzimy czy ma to sens, może ludzie dorośli po tym czasie ;) 

 

To nie lepiej istawić tam jak na offtopic że nie nabijają się posty i będzie po problemie. 

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EP07-1023 said:

Powołana została grupa osób, które dbają między innymi o to, aby tylko wartościowe wiadomości się pokazywały. Z tego co piszecie, do tego momentu wszystko jest jak najbardziej w porządku. Według Was problemy pojawiają się dopiero przy efektywności tej grupy.

Chodzi o rozwiązanie które będzie samo się kontrolowało a nie nakładanie dodatkowych obowiązków na moderatorów. Gdyby mieli nadmiar czasu to nie trzeba by było tyle czekać na zatwierdzenie postów.

Brak bodźców w postaci nabijania postów powinno podnieść wartość merytoryczną. Oczywiście w cuda ciężko wierzyć i napewno się trafią matoły piszące o restarcie kompa jak w The IT Crowd. Ale może społeczność będzie na tyle dojrzała że będzie samokontrolowała porady.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Willy said:

A co ta ilość postów daje... nic.

Daje daje. Możliwość napisania firmowego wątku w dziale firmy. I uwierz mi że większość osób które pisały posty, np w dziale sugestie "Jestem za" "fajny pomysł" i inne nic nie wnoszące bzdety właśnie do tego dążyły (Przynajmniej jednego gościa który w tym dziale napisał chyba z 20 postów tego typu spytałem się czy chce założyć firmowy wątek, odpowiedział twierdząco).

I ten proceder ma miejsce od dawna, z tym że desperatów jest teraz mniej jeśli mam być szczery.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, elot360PL said:

Daje daje. Możliwość napisania firmowego wątku w dziale firmy. I uwierz mi że większość osób które pisały posty, np w dziale sugestie "Jestem za" "fajny pomysł" i inne nic nie wnoszące bzdety właśnie do tego dążyły (Przynajmniej jednego gościa który w tym dziale napisał chyba z 20 postów tego typu spytałem się czy chce założyć firmowy wątek, odpowiedział twierdząco).

I ten proceder ma miejsce od dawna, z tym że desperatów jest teraz mniej jeśli mam być szczery.

Głupie wymogi wymuszają na graczach nabijanie postów. Administracja sama sobie jest tego winna i jeszcze będzie za to karać? Wszystko działa w dwie strony, ale trzeba popatrzeć z innego widzenia niż tylko "Jestem w Ekipie mam zawsze rację". Na tym forum nawet nie ma interesującego tematu w Polskiej sekcji gdzie można normalnie porozmawiać bo cała polska społeczność to porażka która nie potrafi normalnie stworzyć konwersacji. To co ludzie mają robić?

 

Jakby Was jeszcze bolało to nabijanie postów, robicie problemy z takich żałosnych rzeczy, nie macie lepszych rzeczy do roboty?

Edited by Willy
  • Upvote 1

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Willy said:

Głupie wymogi wymuszają na graczach nabijanie postów.

No nie powiedziałbym. Co najmniej dwóch użytkowników na spokojnie zebrało tą wymaganą liczbę postów bez zbędnego pisania ochów i achów, a wirtualne spedycje prowadzili nie od wczoraj. 

Powiedziałbym żartobliwie że czasami ludzie nabijają posty by zdążyć z reklamą zanim po kilku dniach firma się zamknie :D (Być może jest w tym trochę prawdy bo tego nie śledzę akurat).

 

3 hours ago, mati216PL said:

Jest mniej i będzie coraz mniej niestety. Zauważ że już nie ma takiego dużego ruchu na forum jak kiedyś. 

Ruch jest podobny. Tylko "poziom" tego ruchu z latami spadł:

3 hours ago, Willy said:

Na tym forum nawet nie ma interesującego tematu w Polskiej sekcji gdzie można normalnie porozmawiać bo cała polska społeczność to porażka która nie potrafi normalnie stworzyć konwersacji.

 

3 hours ago, Willy said:

Jakby Was jeszcze bolało to nabijanie postów, robicie problemy z takich żałosnych rzeczy, nie macie lepszych rzeczy do roboty?

To można jeszcze doprecyzować. Jednych boli samo pisanie, innych bardziej boli treść noszona z tego pisania. Lub jej brak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.