Jump to content

FPS SORUNU

Onurska

Recommended Posts

Merhabalar 

ETS 2 yi güncelledikten sonra çok belirgin bir şekilde fps düşüşü yaşadım. 50 60 arası gelen fps şimdi 10 15 arasında geziyor. Ayarları ne düşüğe ne de en yükseğe alsam fark eden bir şey de olmuyor. Bunun hakkında bilgisi olan varsa bana yardım edebilir mi?

Bilgisayarım Sistemi:

8 GB RAM 

2 GB EKRAN KARTI ASUS R7 240

İŞLEMCİ DE 3.20 GHZ 

Zaten bu sistemle ets 2 nin kasması zor olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Onurska

Oyunun son güncellemesi ile fps oranlarında biraz düşüş oldu. Ekran kartınızdan kaynaklıdır. Amd ekran kartı olması zaten başlıca bir sorundur. Ram için 8x2 yapabilirseniz oyunlarda fena olmaz. Ekran kartınızı değiştirme gibi bir olanağınız olursa değiştirmeye bakın ve Ge Force düşünün kesinlikle.

image.png.d32d72f20578079aac89efa9358ba6dc.png

Reporting Player                    Appeal Your Ban                    Feedback System                    Rules

Ekran kartınızı güncelleyin.

Driverlerinizi güncelleyin.

(Bilgisayarınıza gelen güncellemeler oyun oynarken fps kapsamından rahatlatır.)

Ek program kullanın Game Booster Oyun oynarken açınız bu programı açtığınızda oyun çalışırken arka plandaki uygulamaların gücünü azaltır yani oyuna yönelik çalışır  bunu yaparsanız fps artışı görüceksiniz. 

11 hours ago, SLAUGHTEER said:

@Onurska

Oyunun son güncellemesi ile fps oranlarında biraz düşüş oldu. Ekran kartınızdan kaynaklıdır. Amd ekran kartı olması zaten başlıca bir sorundur. Ram için 8x2 yapabilirseniz oyunlarda fena olmaz. Ekran kartınızı değiştirme gibi bir olanağınız olursa değiştirmeye bakın ve Ge Force düşünün kesinlikle.

Bilgisayarı daha 3 ay önce aldım ekjran kartından olması imkansız güncelleme öncesi 60 fps ken güncelleme sonrası 15 e düştü. Arkadaşımda 1 gb ekran kartı var ondan bile 50 60 fps civarında. Ekran kartınından olacağını sanmıyorum.Diğer oyunlarda fps normal iken ets 2 de düşüş oldu. 

6 hours ago, Onurska said:

Bilgisayarı daha 3 ay önce aldım ekjran kartından olması imkansız güncelleme öncesi 60 fps ken güncelleme sonrası 15 e düştü. Arkadaşımda 1 gb ekran kartı var ondan bile 50 60 fps civarında. Ekran kartınından olacağını sanmıyorum.Diğer oyunlarda fps normal iken ets 2 de düşüş oldu. 

oyun dosyalarını güncelleyip tekrar bakar mısınız ?

7 hours ago, Onurska said:

Ekran kartınız çokta güçlü bir ekran kartı değil onu anlatmak istiyorum. Ayrıca ETS2 directx9 kullanıyor halen birazdan ondan kaynaklanıyor bu sorun. En kötü Directx11 geçilse FPS anlamında çoğu bilgisayar eminim ki rahatlayacaktır.

Reporting Player                    Appeal Your Ban                    Feedback System                    Rules

Küçük bir fps yükseltebiliriz aslında..

Başlat > Görev Yöneticisi > Uygulamalar > Euro Truck Simulator 2 Sağ Tık > Ayrıntılara git > eurotruck2.exe sağ tık > öncelik ayarla > yüksek 

Bende işe yaradı umarım sendede işe yarar :) 

İyi oyunlar 

Benimde eskiden kalabalık ortamlarda fpsm 30-25 arası iken son zamanlarda 5-10 civarına düştü. Oyunun içinde TAB menüsündeki ayarları eski haline ( Set Defaults ) yaptım düzelmişti bi deneyin derim. Nasıl oluyor bilmiyorum ama Hem ETS de hemde ATS de oyunun ayarları kendi kendine değişmiş hiç oynamadığım halde bu şekilde yaptım ve düzeldi belki işe yarar...

Never Shame but Never Free

20170215201104_1.thumb.jpg.c2885fe0a697fef197b3d621d71890b0.jpg

Kamsci

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bende de senin söylediğin sorun oluyordu bilgisayarım iyi olmasına rağmen yalnızca kokpit kamerasında (1. kamera) FPS sıkıntısı yaşıyordum. Oyunun görüntü ayarlarıyla biraz oynadıktan sonra sorunum düzeldi şu an linkte ki [https://hizliresim.com/NpaPW5] şekilde ve sorun yaşamıyorum. Umarım senin için de düzelir bu ayarlarla.

22 hours ago, Venatici said:

Bende de senin söylediğin sorun oluyordu bilgisayarım iyi olmasına rağmen yalnızca kokpit kamerasında (1. kamera) FPS sıkıntısı yaşıyordum. Oyunun görüntü ayarlarıyla biraz oynadıktan sonra sorunum düzeldi şu an linkte ki [https://hizliresim.com/NpaPW5] şekilde ve sorun yaşamıyorum. Umarım senin için de düzelir bu ayarlarla.

Aynen öyle :P Yani benimde işletim sistemin gayet normâl iken fps sıkıntısı yaşıyordum. :P Teşekkür ederim bilgilendirme için @Venatici

On 4/15/2017 at 0:50 AM, Onurska said:

Merhabalar 

ETS 2 yi güncelledikten sonra çok belirgin bir şekilde fps düşüşü yaşadım. 50 60 arası gelen fps şimdi 10 15 arasında geziyor. Ayarları ne düşüğe ne de en yükseğe alsam fark eden bir şey de olmuyor. Bunun hakkında bilgisi olan varsa bana yardım edebilir mi?

Bilgisayarım Sistemi:

8 GB RAM 

2 GB EKRAN KARTI ASUS R7 240

İŞLEMCİ DE 3.20 GHZ 

Zaten bu sistemle ets 2 nin kasması zor olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Oyunun görüntü ayarlarını düşür. Ekran kartının karşılamadığı çözünürlükte oynama. Ölçeklemeyi %125 Tazeleme hızını da varsayılan yapmanı öneriyorum. 1 kamerasında sürüşte aksesuar dlc paketin varsa baya bir düşüyor kalabalık yerlerde.

1. Server Dolu olması 
  2. Kalabalık Yerlere girmen 
  3. Cabin Aksesuarın Varsa TAB tuşuna basıp ordan Graphic Seçeneğine gelip Cabin aksesuar Tkini kaldırman !! İYİ OYUNLAR.. :)

• 3 weeks later...

Topic is inactive.

Locked and Moved to Turkish Archive.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.