Jump to content

Tachograf - dla każdego :)


Recommended Posts

Witajcie!

 

Zapewne co niektórzy wiedzą o tym, że zacząłem tworzyć własny skrypt.

Początkowo zaczęło się od niewinnego pisania kodu, a później zamieniło się to w tachograf. :D

Co ten tachograf oferuje?

  • Dodać i edytować trasę "na żywo",
  • (tylko administratorzy) Dodawać, edytować i usuwać użytkowników tj. kierowców, dyspozytorów itd.
  • Dwa oddzielne panele - administracyjny i dla kierowców
  • Listować trasy własne (dla każdego)
  • (tylko administratorzy) Listować trasy dowolnego użytkownika i listować użytkowników
  • (tylko administratorzy) Widzieć podsumowanie swojej VSki

Wymagania techniczne:

  • PHP 5.6 i wyżej (zalecam PHP 7.0)
  • baza danych MySQL

Demo jest dostępne.

Wystarczy wejść na stronę http://tachograf.arkadiuszfatyga.eu

Wersja final zostanie wydana 30 kwietnia i będzie dostępna za darmo... dla każdego. :)

Licencja jednakże NIE upoważnia do usuwania copyrightu ani NIE upoważnia do usuwania mojego konta z bazy.

Na czas rozwoju do momentu wydania automatycznego instalatora moje konto musi istnieć.


A tymczasem zapraszam do testowania skryptu!

Oferuję na okres 14 dni hosting u siebie wraz z konfiguracją skryptu i bazą danych.

Wymagane jest posiadanie firmy minimum 5 osobowej.

Stawianie skryptu do testów zostanie rozpoczęte w dniu dzisiejszym od godz. 18.

Dlatego, jeśli chcecie jako VSka spróbować i przetestować mój skrypt, zapraszam do zapisania się korzystając z tego formularza lub tego formularza Google.

Tymczasem wesołych świąt wielkanocnych! ;)

 

Edited by arusf2011 [PL/EN]
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kawał dobrej roboty :) 

Bardzo fajny tachograf, jedynie dopracował bym wygląd i dodał jeszcze kilka funkcji :)

 

Link to comment
Share on other sites

Za niedługo wydam wersję 1.0. :)

Wersja 1.0 będzie zawierać wszystkie rzeczy opisane przeze mnie wyżej, a także i...:

  • (tylko administratorzy) Ranking kierowców (najekonomiczniejsi kierowcy [średnia paliwa ze wszystkich tras], najbardziej jeżdżący kierowcy na odległość oraz najbardziej jeżdżący kierowcy pod względem ilości zleceń etc.),
  • Średnia spalania dla każdej trasy
  • (tylko administratorzy) Edycja, akceptacja oraz usuwanie pojedynczej trasy.
  • (tylko administratorzy) Listowanie tras danego użytkownika
  • autoinstalator - nie będzie potrzebna moja pomoc. Wystarczy pobrać, postępować zgodnie z instrukcją i to wszystko! :)
    Wraz ze skryptem dodawany jestem ja jako dev, więc usunięcie mnie z listy użytkowników nie jest możliwe.

 

@[LTS] Tornado - Wygląd można dostosować samodzielnie. ;)


Wersja BETA będzie trwać do 13 maja, godz. 23:59:59. :D

W planach między innymi dodanie miast z ProMods i TSMap, system kontaktu z pracownikami (tzw.PW), 

Jeśli będziecie chcieli pomóc przy tłumaczeniu, zapraszam do kontaktu drogą PW lub przez email podany na stronie projektu.

Data wydania skryptu przewidywana jest na 14 maja.

 

Edited by arusf2011 [PL/EN]
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Miałem na myśli między innymi rozmiar czcionki, ułożenie menu ( sugerował bym osobny blok po lewej stronie oraz pionowe menu), po zalogowaniu na stronie głównej widoczne lista kierowców a poniżej statystyki firmy (spalone paliwo, przejechane kilometry, zysk) .

Fajnie by było gdyby kierowca dodany w tachografie mógł sobie przypisać swoją markę i model ciężarówki i była wyświetlana w profilu. ;) 

Chętnie pomogę w tworzeniu tego projektu i podzielę się swoimi pomysłami. :) 

 

Edited by Unn4r
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, [LTS] Tornado said:

Miałem na myśli między innymi rozmiar czcionki, ułożenie menu ( sugerował bym osobny blok po lewej stronie oraz pionowe menu), po zalogowaniu na stronie głównej widoczne lista kierowców a poniżej statystyki firmy (spalone paliwo, przejechane kilometry, zysk) .

Rozmiar czcionki można dostosować samodzielnie.
Większość kodu to zwykły HTML i CSS, więc można zrobić po swojemu. ;)

Z tą listą kierowców to nie ma problemu - przeniosę ją na stronę główną.

 

24 minutes ago, [LTS] Tornado said:

Fajnie by było gdyby kierowca dodany w tachografie mógł sobie przypisać swoją markę i model ciężarówki i była wyświetlana w profilu. ;)

To też będę mógł zrobić. :)

 

25 minutes ago, [LTS] Tornado said:

Chętnie pomogę w tworzeniu tego projektu i podzielę się swoimi pomysłami. :) 

Za niedługo stworzę formularz, to tam będziesz mógł wpisać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Skrypt już otrzymał autoinstalator! :)

Autoinstalator pozwoli na szybką instalację skryptu bez konieczności mojej pomocy.

Są niestety małe problemy z działaniem. (po zablokowaniu instalatora wywala error zamiast ekranu "końcowego")

Średnia spalania (na daną chwilę tylko u administratorów) została również zaimplementowana!

Zaimplementowałem również nowy wygląd prezentacji tras (u administratorów).

Akceptacja oraz usuwanie również zostały dodane, edycja niestety jeszcze jest niekompletna, ale "to się dorobi". ;)

Prawdopodobnie (o ile się nie potknę w którymś miejscu) zaimplementuje wcześniej wspomniane "przypisanie marki, modelu" i numeru rejestracji, która będzie wyświetlana przy listowaniu użytkowników i tras danego użytkownika.

Licencja została już napisana, jednakże póki co nie będę go publikował tutaj.

W najbliższym czasie wezmę się za poprawnienie panelu kierowcy.

W założeniu jest zrobienie trzech osobnych list z trasami - trasy rozpoczęte, trasy ukończone i trasy zaakceptowane (te ostatnie nie będzie można edytować - będzie można wyświetlić tylko ich zawartość).

Po tym zabiorę się za system dla tzw. superużytkowników, którzy będą mogli usuwać adminów i ich dodawać.

Tak - administratorzy (tudzież dyspozytorzy itd.) będą ograniczeni tylko do dodawania kierowców!

Superużytkownicy to inna sprawa, gdyż sam jestem nim od razu wraz ze skryptem.

Tymczasem mam nadzieję, że będziecie śledzić rozwój tego tachografu.

Fakt - czasami idę na łatwiznę, ale to nie oznacza, że nic nie będzie kiedyś usprawnione. ;)

Tymczasem wrzucam parę screenów z instalatora.

Jeśli będziecie chcieli zobaczyć nowy widok tras, to dajcie znać.

Projekt jest rozwijany na moim hostingu prywatnym, do którego dostęp mam tylko ja, w związku z czym na demo tachografu pliki nie są kompletne!


Zapraszam do kontaktu osoby chcące zająć się translacją na inne języki!

Edited by arusf2011 [PL/EN]
Link to comment
Share on other sites

Za niedługo wydanie tachografu.

Czekacie? ;)

Przypominam, że możecie skorzystać z tachografu również poprzez smartfon czy tablet!

Wszystkie dzięki użyciu frameworku Bootstrap.

Do tego... Można skorzystać ze "skrawków" dostępnych na Bootsnipp.com , dzięki czemu nie ma problemu z szukaniem odpowiedniego wyglądu. (jedynie należy pozostawić nazwy pól, inaczej skrypt się posypie)

W planach (poza uproszczeniem kodu itp.)...

  • Stworzenie wtyczki do skryptu MyBB
  • Wsparcie dla wielu języków w jednym skrypcie (aktualnie tłumaczone wersje będą wydawane jako osobny plik zip)
  • Więcej możliwości personalizacji z poziomu skryptu ( tzw. Motywy)
  • I wiele innych

Już za niedługo premiera oraz od tego czasu będzie dostępny formularz do składania sugestii.

Po publikacji zostanie utworzony nowy wątek, w związku z czym tutaj powoli kończymy dyskusję.

Edited by arusf2011 [PL/EN]
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.