Jump to content

[Poradnik] Własne naczepy bez zlecenia!


elot360PL

Recommended Posts

Czy marzyła wam się naczepa bez zlecenia? Z którą możecie jeździć gdzie chcecie i ile chcecie bez odgórnie ustalonego celu podróży? Jeśli tak do w miarę dobrze trafiliście.

W tym poradniku przedstawię wam 2 sposoby zrobienia sobie właśnie takiej naczepy.

 

Sposób 1 - Edycja Save

Spoiler

Zaczniemy od początku samego początku. Do edycji save'a potrzebujemy mieć ustawione w pliku config.cfg "g_save_format" na 2. Do samego odszyfrowania pliku game.sii potrzebujemy SII Decryptera, którego można pobrać z tego linku. SII_Decrypt.exe dajemy gdziekolwiek, następnie game.sii (Polecam game.sii z folderu quicksave, dzięki temu możemy edytować save'a wciąż znajdując się w grze) chwytamy myszką i upuszczamy na program SII Decrypt. Powinna nam się na moment otworzyć konsola windowsa, a następnie wielkość naszego pliku game.sii powinna się zwiększyć (Oraz być bardziej czytelna). Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo wasz plik game.sii powinien wyglądać tak:

 

E5pLpnp.png

 

Możemy teraz zająć się zabawą. Na początek potrzebujemy wziąć jakieś zlecenie. Najlepiej do tego samego miasta z którego wyjedziemy (Przyda się do zbicia GPSa, chociaż pewnie da się to też zrobić przy pomocy edycji save'a, ale to już ktoś musiałby dopowiedzieć. Prawdopodobnie GPS będzie można zresetować, ale nie jestem pewien czy zawsze tak można, chyba tylko przy teleportacji). Jeśli nie masz zlecenia do tego samego miasta to w game.sii wyszukaj linijkę ze swoją firmą (W moim przypadku itcc.szczecin) i w "target" zlecenia wpisz jakąś firmę z tego miasta (W moim przypadku eurogoodies.szczecin).

 

XAH4aOM.jpg

 

Ponieważ mnie zależy na jakiejś konkretnej naczepie to sobie wybrałem firankę z pomocą modu od znanego i lubianego Metaltigera (Do pobrania tutaj)

 

9Z5nxD2.jpg

 

Dobra. Jak widzicie mamy naszą naczepę, nasze zlecenie i odgórnie ustalony cel podróży.

 

t2lyyB9.jpg

 

Czas na czary. Zapisujemy naszą grę (Domyślnie Scroll Lock by zrobić quicksave'a), dekodujemy nasz game.sii i bierzemy się do dzieła.

 

Szukamy linijki current_job.

 

61BWkTf.png

 

Kopiujemy sobie zawartość tej linijki (Konkretnie nameless, z moim przypadku będzie to _nameless.642.ace0 (Oczywiście to nie ma znaczenia, z każdym kolejnym zapisem gry _nameless.xxx.xxx ulega zmianie nazwy)). 

 

Teraz szukamy linijki trailers: (Znajduje się pod linijką z hq_city). Jej domyślna wartość to 0.

 

m2sZxjF.png

 

Wartość trailers: zmieniamy na 1, następnie linijkę niżej dopisujemy trailers[0]: _nameless.xxx.xxx . Powinno wam wyjść coś takiego:

 

pqRkqDw.png

 

Po tym musimy zmienić wartość current_job z _nameless.xxx.xxx na null. Ma to wyglądać tak:

 

bQv05L4.png

 

Następnie zapisujemy plik game.sii, oraz wczytujemy szybki zapis w grze. Jeśli nic nie zepsuliśmy powinniśmy osiągnąć to:

 

mz6LEw4.jpg

 

Magia. Brak zlecenia i wciąż mamy naczepę. Nawet GPS nie każe nam nigdzie jechać. Bajka. A jeśli ponownie zapiszemy grę i ponownie odszyfrujemy game.sii możemy nawet zmienić rejestracje w naszej naczepie.

 

fFIygtu.jpg

 

BRI5cih.png

 

Super sprawa, co nie?

 

Jest jeszcze ostatnia sprawa. Co jeśli znudziła nam się taka naczepa? Trzeba trochę rzeczy pousuwać i pozmieniać wartości.

1. Trzeba usunąć trailers[0]: _nameless.xxx.xxx, wartość trailers: przywrócić na 0 (Tak jak było na początku).

2. assigned_trailer: zmienić z _nameless.xxx.xxx na null

3. assigned_trailer_connected: zmienić z true na false

Ma być tak:

 

A2iE1bs.png

 

4. Usunąć player_job oraz trailer. Między player: _nameless.xxx.xxx a vehicle: _nameless.xxx.xxx nie ma być nic. Zamiast tego: 

 

s4pflzA.png

 

Ma być od razu to:

 

PugesE9.png

 

Jeśli nie pominęliście czegoś to powinniście być lżejsi o jedną naczepę:

 

nKXOv3S.jpg

 

 

Zalety: 

- Możemy ustawić sobie własną rejestracje

 

Wady:

- Skomplikowane (Poniekąd)

 

Poradnik autorstwa @elot360PL

Napisany na podstawie postów @LSPD Gamer oraz @LordBenji z tematu Trailer without job

 

Zezwalam na kopiowanie poradnika na inne fora, pod warunkiem zachowania autora.

 

 

Sposób 2 - Program TEDIT

Spoiler

 

TEDIT to autorski program użytkownika knox_xss z forum SCS. Program do pobrania jest tutaj.

Główne założenia programu jest urealnienie rozgrywki dzięki kupowaniu własnych naczep oraz wożenia nimi ładunków które nam załatwia dyspozytor. Samego dyspozytora też można sobie ustawić wg własnych upodobań. W skrócie, opcji jest wiele i jeśli zrozumie się jego działanie na 100% to jest to bardzo fajna gratka dla innych userów. Ja jednak skupie się na kombinowaniu swojej naczepy.

 

Jeśli chodzi tylko o to TEDIT jest bardzo fajnym narzędziem który wykona za nas całą zabawę w edycji plików gry. Ma to jednak jeden swój minus który dla większości z was nie będzie miał znaczenia. Na początek musimy pobrać program. Z forum SCS pobieramy paczkę której całą zawartość należy wypakować do któregoś folderu w którym znajduje się game.sii (Ja oczywiście preferuje quicksave). Po wypakowaniu całej zawartości wasz folder powinien wyglądać tak:

 

6iDxZmS.png

 

Tutaj też warto wspomnieć że i przy tym sposobie g_save_format ustawione na 2 także jest wymagane.

 

Będąc w grze uruchamiamy program tedit_vX.XX (W zależności której wersji programu używacie). Otwiera wam się takie o to okno:

 

4qU5Aq0.png

 

Najpierw polecam kliknąć przycisk Reload, by program miał aktualne dane o waszej pozycji. Pamiętajcie żeby stać w takim miejscu by było miejsce z tyłu na naczepę). Tu jest bardzo fajny bajer ponieważ program sam sobie dekoduje plik game.sii. Dobra, czas na kupno swojej naczepy. Po kliknięciu przycisku Buy trailer wyskakuje wam okno z wyborem naczep:

 

icAEdp2.png

 

Można sobie także wybrać własną rejestracje, jednak jest to zbędne gdyż gra nie czyta żadnej rejestracji z tego programu. To jest ten minus o którym wspominałem wyżej.

Mamy naczepę, która domyślnie nazywa się _nameless.trailer1 . Teraz możemy wybrać jej kolor, dzięki zakładce Paint+/-. Po kliknięciu w to pojawi nam się nowa linijka w oknie accesories którą możemy sobie edytować za pomocą paska wyboru niżej:

 

ZjrAxfu.png

 

Malowań w brut ale polecam wybrać domyślne malowanie dla konkretnej naczepy. I to jest jedyna linijka którą możemy edytować bez problemu. Przy zmianie np kół gra crashuje.

 

Jeśli już wybraliśmy odpowiedni kolor pozostaje nam kliknąć dwa razy na _nameless.trailer1 aż pokaże nam się w okienku Assigned trailer, oraz (To bardzo ważne) zaznaczy nam się ptaszek koło Connected:

 

wYTcull.png

 

Jeśli to wszystko co chcieliśmy zrobić to pozostaje nam kliknąć Save game.sii i załadować zapis w grze. Po tym powinniśmy otrzymać naszą kochaną naczepę (Warto nadmienić za którą zapłaciliśmy, program zdejmuje nam pieniądze z konta w grze przy każdym zakupie naczepy).

 

rf0jQxD.jpg

 

A co w przypadku kiedy znudzi nam się naczepa? Proces tak samo prosty jak jej zakup. Klikamy Reload, wybieramy opcje Sell trailer, potwierdzamy, dajemy Save game.sii i już jesteśmy lżejsi o naczepę.

 

sdi5ToN.jpg

 

Zalety:

- Banalna obsługa

- Możliwość brania zleceń z programu

 

Wady:

- Brak rejestracji na naczepach

- Naczepy nie są za darmo

 

Poradnik autorstwa @elot360PL

 

Zezwalam na kopiowanie poradnika na inne fora, pod warunkiem zachowania autora.

 

 

Jeśli w którymś poradniku znalazłeś błąd lub chciałbyś coś dopowiedzieć, napisz poniżej :)

  • Like 1
  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

@elot360PL chodzi mi o naczepy. Odkryłem to, jak biorąc ładunek z Nantes kumpel powiedział mi że mam Poznańskie blachy na naczepie. Nie wiem jeszcze jak to działa po edycji tablicy na własną w game.sii.
Tak z innej beczki nie trzeba tego robić na quicksave wystarczy wpisać w konsoli przy okazji "save" i będzie nowy zapis.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elot360PL said:

Moje dokumenty/Euro Truck Simulator 2/config.cfg

 

ctrl+f -> g_save_format -> ręcznie zmieniasz wartość z (Bodajże domyślnie) 1 na 2.

 

Zapisz, i to tyle.


Dzięki, mogę zrobić to na MP?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.