Jump to content

Yeni DLC Türkiye Haritası

HamitCanKilic

Recommended Posts

Türkiye haritasının oyuna dlc olarak gelmesi için destekte bulunursanız çok sevinirim. En azından yeterli çoğunluğu toplayıp ''TruckersMP'' yöneticileriyle konuşup ''Bakın biz bu kadar imza topladık lütfen gereğinin yapılmasını arz ederiz'' deme şansımız olur. Bu iş ciddiye biner. 

https://www.change.org/p/truckersmp-türkiye-haritası-nın-oyuna-dlc-gelmesini-isteyenler

Edited by LIGHTOFGOD
Topic inactive.Locked and Archived.

Selam,

TruckersMP Scs Software'den bağımsız çalışmaktadırlar, yani TruckersMP'nin Scs Software ile hiç bir alakası yoktur, Hani dorse modları olur, kamyon modları olur ya, TruckersMP'de aynı onun gibidir. Adı üstünde TruckersMP Multiplayer modu yani, sadece diğer modlardan çok fazla gelişmiş bir mod (Eşi benzeri olmayan) :P 

Türkiye haritasının oyuna gelmesi için ilk önce Scs Software'nin uzun ca bir süre kolları sıvayıp, haritayı çizmeleri gerekiyor, resmi olarak bu DLC paketini yayımlaması da gerekiyor ^ Şimdi biz imza topladık diyelim bayağı bir, gene gelmez ki? (Ha TruckersMP Türkiye sunucusu açarsa belki, bilemem) ama diğer oyunculara haksızlık olur, sonra onlarda ister, kargaşa çıkar, TruckersMP'nin de her bir sunucu için gücü yetmez, bu oyun benim bildiğim kadarıyla gelen bağışlarlan ilerliyor. Sunucu ücretleri.

Bu yüz'den de TruckersMP Şöyle bir taktik uyguluyor;

Scs Software mesela a adlı bir harita paketi DLC'si yayımladı diyelim, 2 ve/veya 1 hafta sonra TruckersMP bunu oyuna ekliyor, Scs Software resmi olarak getirdiği için TruckersMP modlamalar ile getirmiyor bu mapı. Ondan sonra oyuncular bu haritayı denimliyor, (Örneğin, fransa iskandinavya, going east) Scs Software türkiye haritasını resmi olarak getirmeden TruckersMP'nin getireceğini düşünmüyorum çünkü oyuna modunu ekleseler bile sunucuyu yoğunlaştırıyor örneğin sunucuya bir mod eklendiği zaman oyuncuların pingi tavan oluyor (1000ms, 500ms gibi)

Bu tür önerileri maalesef buraya değil, scs 'ye yapman gerekiyor;

http://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=3

• Upvote 1

76561198137570016.pngAddFriend.png

1

18 minutes ago, ismail said:

Selam,

TruckersMP Scs Software'den bağımsız çalışmaktadırlar, yani TruckersMP'nin Scs Software ile hiç bir alakası yoktur, Hani dorse modları olur, kamyon modları olur ya, TruckersMP'de aynı onun gibidir. Adı üstünde TruckersMP Multiplayer modu yani, sadece diğer modlardan çok fazla gelişmiş bir mod (Eşi benzeri olmayan) :P 

Türkiye haritasının oyuna gelmesi için ilk önce Scs Software'nin uzun ca bir süre kolları sıvayıp, haritayı çizmeleri gerekiyor, resmi olarak bu DLC paketini yayımlaması da gerekiyor ^ Şimdi biz imza topladık diyelim bayağı bir, gene gelmez ki? (Ha TruckersMP Türkiye sunucusu açarsa belki, bilemem) ama diğer oyunculara haksızlık olur, sonra onlarda ister, kargaşa çıkar, TruckersMP'nin de her bir sunucu için gücü yetmez, bu oyun benim bildiğim kadarıyla gelen bağışlarlan ilerliyor. Sunucu ücretleri.

Bu yüz'den de TruckersMP Şöyle bir taktik uyguluyor;

Scs Software mesela a adlı bir harita paketi DLC'si yayımladı diyelim, 2 ve/veya 1 hafta sonra TruckersMP bunu oyuna ekliyor, Scs Software resmi olarak getirdiği için TruckersMP modlamalar ile getirmiyor bu mapı. Ondan sonra oyuncular bu haritayı denimliyor, (Örneğin, fransa iskandinavya, going east) Scs Software türkiye haritasını resmi olarak getirmeden TruckersMP'nin getireceğini düşünmüyorum çünkü oyuna modunu ekleseler bile sunucuyu yoğunlaştırıyor örneğin sunucuya bir mod eklendiği zaman oyuncuların pingi tavan oluyor (1000ms, 500ms gibi)

Bu tür önerileri maalesef buraya değil, scs 'ye yapman gerekiyor;

http://forum.scssoft.com/viewforum.php?f=3

Anladım. İlgili ekibin SCS Soft forumuna konuyu açtım. İnşallah görürler de Türkiye haritası oyuna gelir.

Just now, hamitcankilic said:

Anladım. İlgili ekibin SCS Soft forumuna konuyu açtım. İnşallah görürler de Türkiye haritası oyuna gelir.

Önersen bile geleceğini sanmıyorum çünkü bu oyunun ismi (Euro Truck Simulator 2) türkçe meali (Avrupa kamyon sürme simulasyonu 2) olarak geçiyor, avrupa adı geçtiği için'de, sadece avrupa şehirlerinin geleceğini tahmin ediyorum, çünkü türkiye avrupa şehirlerinin arasına girmiyor, belki bir sonraki simulasyon oyunlarına gelebilir, diye düşünüyorum. :) 

1

2 minutes ago, ismail said:

Önersen bile geleceğini sanmıyorum çünkü bu oyunun ismi (Euro Truck Simulator 2) türkçe meali (Avrupa kamyon sürme simulasyonu 2) olarak geçiyor, avrupa adı geçtiği için'de, sadece avrupa şehirlerinin geleceğini tahmin ediyorum, çünkü türkiye avrupa şehirlerinin arasına girmiyor, belki bir sonraki simulasyon oyunlarına gelebilir, diye düşünüyorum. :) 

Bir anlamda öyle ama en azından İstanbul'un 'Avrupa yakası'' gelebilir yani :)

Just now, hamitcankilic said:

Bir anlamda öyle ama en azından İstanbul'un 'Avrupa yakası'' gelebilir yani :)

Olabilir, Scs Software çalışanı olmadığım için bu konu hakkında hiç bir söz sahibi değilim.

1

Türkiye haritasının resmi olarak oyuna gelebilmesi için Macaristan'dan Türkiye'ye kadar olan ülkelerin ve şehirlerinin yapılmış olması gerekecektir. Aksi durumda oyun haritasında devasa bir boşluk oluşur ki oldukça çirkin bir harita ortaya çıkar. Scs'nin her sene bir harita dlcsi çıkardığı gerçeği ile birlikte düşünülürse en iyi ihtimalle 2 sene sonra çıkabilir. Ayrıca hali hazırda yarım olan ülkeler (İtalya, İskandinavya, Macaristan) varken bu süre daha da uzayacaktır. Türkiye'nin AB ülkesi olmaması durumu da söz konusu tabi.

• Upvote 1

Şimdi mantıklıca düşünelim; sen bir oyun yapımcısısın ve yaptığın oyunu 40TL gibi bir ücretle satışa çıkartıyorsun.Ek paketler çıkartıyorsun, oyun güzelleşsin zenginleşsin diye çalışıyorsun, oyununun korsan sürümünün en çok kullanıldığı ülkeyi bile pas geçmeyerek boya paketini çıkartıyorsun ama yine aynı ülkede ; "çok para gardaş - minnacık harita 40 lira çohh - ne zaman indirime girer ? - indirime girerse alırız, yoksa almayız - deleceye ne gerek var, oynuyoz işte" diye konuşuyorlar..Eğri otur doğru konuş, sen olsan böyle bir harita modunu oyuna entegre eder misin ? Kaldi ki; SCS kendi tasarlamadığı hiçbir haritayı veya modu oyuna entegre etmez ve harita yapımı sanıldığı kadar basit bir işlem değil.Ağaoğlu gibi "Yaptım oldu." diyemezsin.Topa koyarlar adamı :) Hazır yapılmışı var deme lütfen; o bahsettiğin haritada 1 buçuk saat içerisinde 16 tane bug buldum.Düşün ki böyle bir map oyuna resmi olarak eklendi, gelecek yorumları sen düşün.. :troll:

On 04.04.2017 at 1:57 PM, RaichuTR said:

Şimdi mantıklıca düşünelim; sen bir oyun yapımcısısın ve yaptığın oyunu 40TL gibi bir ücretle satışa çıkartıyorsun.Ek paketler çıkartıyorsun, oyun güzelleşsin zenginleşsin diye çalışıyorsun, oyununun korsan sürümünün en çok kullanıldığı ülkeyi bile pas geçmeyerek boya paketini çıkartıyorsun ama yine aynı ülkede ; "çok para gardaş - minnacık harita 40 lira çohh - ne zaman indirime girer ? - indirime girerse alırız, yoksa almayız - deleceye ne gerek var, oynuyoz işte" diye konuşuyorlar..Eğri otur doğru konuş, sen olsan böyle bir harita modunu oyuna entegre eder misin ? Kaldi ki; SCS kendi tasarlamadığı hiçbir haritayı veya modu oyuna entegre etmez ve harita yapımı sanıldığı kadar basit bir işlem değil.Ağaoğlu gibi "Yaptım oldu." diyemezsin.Topa koyarlar adamı :) Hazır yapılmışı var deme lütfen; o bahsettiğin haritada 1 buçuk saat içerisinde 16 tane bug buldum.Düşün ki böyle bir map oyuna resmi olarak eklendi, gelecek yorumları sen düşün.. :troll:

%100 Haklı Kaan @RaichuTR

SCS kendi tasarlamadığı hiçbir haritayı veya modu oyuna entegre etmez @RaichuTR bu cümleyi bir araştır istersen :) Ayrıca kullandığın birçok cümle önyargıdan başka birşey değil. Kendi milletini bu kadar aşağılamana da gerek yok. Sen bir iki kişi için yorum yapıyorsun. Ama oyunun çakma oynayanından ziyade orjinal oyuncusu daha çok var. Olmasa scs ets2 ile zirvede olmazdı. Eee seni oyuncular zirveye çıkarıyorsa sen de hakkını vereceksin. Oyunu en çok oynayan milletiz bu arada çakmadan ziyade orjinal olarak da. Gençlerimiz trol peşinde olsa da mp de birçok kullanıcının Türk olduğunun farkında olmalısın. Senin 1.5 saatte bulduğun 16 tane hata olan harita için kaç zaman uğraşıldı emeğe saygın yok anlaşılan. Eee işte siz gibilere hiçbirşey gerek yok. Nasıl olsa faydasından ziyade tutup eksiklerini arıyorsunuz. Ben Türk olarak orjinal bir şekilde Türkiye haritasını ETS 2 de görmek isterim. Keşke getirseler. Bu konuyu açan arkadaşa da helal olsun. Arkandayız. İmza topluyorsan söyle yayalım. 

Edited by {Suleyman.53}

Güzel bi iş başlatmışın hayırlı olsun ama bildiğin üzere harita dlcleri kolay kolay gelmiyor, 1.5 yılda anca 1 harita dlcsi yapabiliyorlar. Şimdi adamlar Fransayı yeni çıkarttı Fransa ile Türkiye arasında kaç ülke var? Bunlar olmadan bi anda Türkiye haritasının gelmesi biraz değil imkansızı başarmak olur, bu yüzden Türkiye dlcsi yaş.

Oyunu satın alan Türk oyuncularının oranını bilmek lazım öncelikle. Scandinavia ve France DLC leri geldiyse demekki oyunu Steam den veya Steam dışı biryerden satın alan kişi sayısıbir hayli fazla. Eğer Türk oyuncularının oranı Fransız oyunculara yakınsa ve Satılabileceğine inanıyorsa SCS, gelmemesi için bir engel olmasa gerek.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.