Jump to content

On The Road - Real Truck Simulator


terrordrome

Recommended Posts

Przypadkowo natknąłem się na temat projektu On The Road - Real Truck Simulator, który powstaje w studiu Aerosoftu (odpowiedzialnym między innymi za grę Train Simulator oraz Fernbus Simulator). Warto się przyjrzeć temu projektowi, zwłaszcza, że może się okazać ciekawą alternatywą dla ETS2 i ATS. Poniżej przedstawię to co mniej więcej wiadomo odnośnie tego projektu:

- cena: 29,99 Euro

- data wydania: jeszcze nieznana (podobno early access ma mieć miejsce na steam 30 marca 2017 roku, ale nie wiem czy to już wersja finalna)

- wymagania:

Windows 7/8/10
Mac OSX 10.8 lub lepszy
Procesor (CPU): at least 3.3 GHz
Pamięć: 4GB
Grafika: 1024MB
DirectX: 11.0 i wyższe

- silnik, na którym powstaje gra: Unity5 (kto się zna lepiej na informatyce będzie wiedział lepiej czy to dobrze czy źle)

- przynajmniej na początku, gra nie będzie wspierała sceny moderskiej,

- będzie możliwość kupna własnej naczepy oraz wyjścia z ciężarówki

- brak możliwości edycji mapy

- mapa w chwili premiery ma zawierać tylko Niemcy i ma być odwzorowana w skali 1:10 (zawierająca około 6000km autostrad i 600km dróg miejskich

- prawdopodobnie jedyną ciężarówką w chwili premiery ma być MAN Euro 6 (zarówno ciągnik siodłowy jak i tandem).

To tyle co udało mi się dowiedzieć na temat tej gry. Info zaczerpnąłem z tego tematu: http://www.etrucks.pl/thread-41508.html

Link do projektu na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/OTRtherealtrucksimulator (niestety po niemiecku).

Link do gameplay'u (jak to mniej więcej wygląda):

 

Jeśli słyszeliście o tym projekcie to okej, ale warto przedstawić go tym, którzy uważają, że nie ma alternatywy dla SCSu. Pozdrawiam :)

 

 

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

Unity5 to może i fajny silnik, aczkolwiek w przypadku wydawania gier raczej warte jest stworzenie swojego silnika.

Od Aeresoftu przecież wyszły gry takie jak OMSI czy OMSI2 i one posiadają autorski silnik...

Wydawanie 30 euro za grę, do której mogły zostać użyte assety (czyli np. gotowe obiekty aut), które znajdują się w Unity - ciężko to widzę.

Fernbus akurat wyszedł na Unreal Engine i to w porównaniu do gameplayu, który zobaczyliśmy - jest o wiele lepiej na UE, moim zdaniem, pod względem fizyki niż Unity.

Link to comment
Share on other sites

18h do premiery gry. Zamierzam kupić. Bo widząc co oferują developerzy, to znacznie więcej niż ets2, czy też ats. Od premiery ets2 minęło sporo czasu, a według mnie przez ten czas mogli dużo więcej zrobić nisz tylko parę drobnych kosmetyków i płatnych dlc ;P Jestem ciekaw ile będzie kosztować

Zdaje mi się że ok. 20-50€

Link to comment
Share on other sites

mi się wydaję że mapa jest zabrana prosto z gry fernbus simulator jeśli nie będzie nic więcej prócz niemiec to tragedia . Mam nadzieję Ciężarówki nie będą tak kiepską sprawą jak w Fernbusie gdzie Busy dochodzą w DLC po 15 Euro 

Link to comment
Share on other sites

Po tym filmie co obejrzałem na YouTube to raczej mnie nie przekona. Ta grafika jak z gry na telefon. Aerosoft robi słabe gry, naprawdę. Nie mówię tego bo ich nie lubię ale SCS Software robi MILIUN razy lepiej. Porównajcie sobie te screeny:

ON THE ROAD:

2jbs689.jpg

 

EURO TRUCK SIMULATOR 2:

riuhpu.png

 

Jak na tę chwilę nie ma nawet co się kłócić o to która gra jest lepsza bo to jest jasne :) 

Zobaczymy w przyszłości co z tego wyniknie, ale będę śledzić projekt tej gry. 

 

Link to comment
Share on other sites

@elot360PL Nie wiem ale jak widzę te gry które produkuje studio Aerosoft to aż oczy kłują. Za 30 euro to wolałbym kupić coś innego. Wygląd a grywalność hmm..

Spójrz np na ten tytuł Notruf 112 - Die Feuerwehr Simulation czyli Symulator Straży Pożarnej.

Grałem i powiem tylko tyle że to im wyszło. Niestety zostawia wiele do życzenia. Grafika jest na dość dobrym poziomie, optymalizacja to nawet nie chce mi się o tym gadać... Żałosna. 

A co do tej gry w temacie to poczekamy zobaczymy, ale jakoś mi się nie wydaje aby mogła przebić grywalnością ETS 2 :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mati216PL said:

@elot360PL Nie wiem ale jak widzę te gry które produkuje studio Aerosoft to aż oczy kłują. Za 30 euro to wolałbym kupić coś innego. Wygląd a grywalność hmm..

Spójrz np na ten tytuł Notruf 112 - Die Feuerwehr Simulation czyli Symulator Straży Pożarnej.

Grałem i powiem tylko tyle że to im wyszło. Niestety zostawia wiele do życzenia. Grafika jest na dość dobrym poziomie, optymalizacja to nawet nie chce mi się o tym gadać... Żałosna. 

A co do tej gry w temacie to poczekamy zobaczymy, ale jakoś mi się nie wydaje aby mogła przebić grywalnością ETS 2 :) 

 

Wiesz że kłamstwo często powtarzane kiedys staje się prawdą? Więc ta gra też będzie prawdziwie zachęcająco piękna, dobrze zoptymalizowana, grywalna, + mają system ekonomii. A w sumie kogo ja oszukuje xD. Zobaczymy, ale fajnie by było ;/

 

Link to comment
Share on other sites

OFICJALNIE GRA KOSZTUJE 15 JURO :) (€)

Opinia osoby trzeciej:

To dopiero jest gra wczesny dostęp ale posiada dużo błędów, grafika do poprawy fizyka jazdy , bardziej dokładne pokazanie ładunku na nawigacji i mapie gry. Kierunek w prawo np nie da się ustawić, wycieraczki dzialają przyciskami ktorych brak w opcjach. Deszcz nie pada na szybę krople wcale też. Ale dostrzegam także ładną kabinę MAN dość fajnie się nawet jedzie ale wiele do poprawy jesli nie zostanie poprawione co mówię gra nie będzie za dobra ale na dziś dzień mozną ja polecić . Brakuje przypisanych np wycieraczek dzialaja na O P nie mozna wyjsc z pojazdu.Dobra optymalizacja oraz pojazdy ruch AI ladne obiekty w miescie popraiwłbym jednak, teren za miastem zieleni wiecej i by nei bylo tak pusto na trasie, jako sam asfalt tez jest ok ,dzwiek do poprawy MAN

 

 

 

 

Grę już kupiłem. Za chwilę, albo dzis podeslę wam moje spostrzeżenia

 

Link to comment
Share on other sites

Szczerze?, to własnie mi się popsuło cos i nie idzie mieć gry na full screena, tylko paski czarne na górze i na dole -_-

 

Ja po dłuższym zastanowieniu nie polecam. Interface leży, wraz z optymalizacją. Na dodatek brakuje dużo ustawień typu czułosc kierownicy itp. Może jak się gra rozwinie, ale na razię idę po zwrot pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Pełna wersja On The Road ma zostać wydana za około 5-6 miesięcy po wypuszczeniu early access, więc do tego momentu jeszcze wiele może się zmienić. Ja póki co poczekam na to w jakim kierunku pójdzie projekt. Na ten moment graficznie przypomina mi trochę ETS1, ale jestem dobrej myśli. Dodane w międzyczasie mają być nowe ciężarówki oraz nowe obszary mapy. Dodana ma być też poprawiona roślinność itp

 

Edit.. Byłbym zapomniał - oprócz tego ma się też pojawić:
- symulacja zabrudzeń ( niestety nie jestem w stanie sprecyzować o co chodzi wydawcom)

- zamiana pór roku,

- zmieniona ekonomi na bardziej realistyczną,

- nowe pojazdy w ruchu AI,

- obecne dźwięki pojazdów mają być zmienione na te odpowiadające tym bardziej realistycznym.

 

Źródło: http://store.steampowered.com/app/285380/

Edited by terrordrome

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe... Skala ma 1:10

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.