Jump to content

Skoda için tırlardaki ''Allison'' şanzıman

Valiente

Recommended Posts

Biliyorsunuz,tırlara yeni 6 ileri allison şanzımanlar geldi.bu şanzımanların özelliği milisaniye içerisinde vites değiştirmeleri ve 6 vites olmaları.skodada şuanda 6 ileri vites kullanılıyor fakat allison kadar hızlı değil.vites geçişlerinde direk devir düşse de maalesef aktarma hızı çok yavaş.Allison şanzıman bu nedenle skodaya DSG diye konulabilir ya da lisans sorunu var ise farklı isim bulunup konulabilir.sadece vites oranlarıyla biraz oynamak gerekiyor o kadar.zaten şuanki skodada kullanılan 6 ileri şanzımanda otomatikte sorun var,vites D2 den başlıyor.Allison şanzıman ile çok daha keyifli ve gerçeğe yakın olabilir sürüş diye düşünüyorum.sizce mantıklı mıdır,nasıl buldunuz ? eğer mantıklıysa bunu nasıl onlara iletebilirim ? 

Edited by LIGHTOFGOD
Topic inactive.Locked and Archived.

Oynadığın oyun adı üstünde Euro Truck Simulator 2. Koyu yerle yazılan yerin Türkçesi Kamyon anlamında. Araba olsaydı Car yazardı. Daha önce arabayla ilgili yapılan isteklerin çoğu hatta tamamı geri çevrildi. Yöneticiler arabayı sadece Polis ve Konvoy Şefliği yapılsın diye getirdi. Dediğim gibi @DesertEagle26 dediği yerde konu aç ama reddedilecektir.

• Upvote 1

4 hours ago, ilhanmermer said:

Oynadığın oyun adı üstünde Euro Truck Simulator 2. Koyu yerle yazılan yerin Türkçesi Kamyon anlamında. Araba olsaydı Car yazardı. Daha önce arabayla ilgili yapılan isteklerin çoğu hatta tamamı geri çevrildi. Yöneticiler arabayı sadece Polis ve Konvoy Şefliği yapılsın diye getirdi. Dediğim gibi @DesertEagle26 dediği yerde konu aç ama reddedilecektir.

Anlamını biliyorum arkadaşım merak etme.Arabanın amacının bu kadar sığ olduğunu bilmiyordum sadece.Ufak bir öneriydi mantıklı olup olmadığını sordum sizde yorumunuzu yaptınız,bunun için çok teşekkürler.Anladığım kadarıyla yönetim arabayı sadece dediğiniz amaçlar için getirdiğinden,mekanik ayrıntıların üstüne fazla düşmüyor haliyle.

4 hours ago, bluesbass said:

Kurallara göre tirlara araba parcasi takmak; benzer sekilde arabaya tir parcasi takmak yasak. Kurallari daha dikkatli okuyun. Turkish Discussion bolumunde kurallarin Türkçesi de mevcut.

Tır parçası değil bu,ekstra şanzıman gibi bir olay.Tırlardaki o Allison şanzımanın geçişleri bana DSG şanzımanın geçişlerini hatırlattı,kendim DSG şanzıman kullanıcısıyım gerçek dünyada :) Acaba araba için eklense nasıl olur diye düşündüm ancak dediklerinize göre arabanın amacı belli ve bu nedenden pek mekanik ayrıntı olarak üstüne düşülmüyor.Yani ortada tırdan alınıp arabaya takılma gibi bir durum söz konusu değil.Yepyeni bir ''yarı otomatik'' şanzıman gibi birşey skoda için.Ancak zaten yazılanlara göre benimde DesertEagle26'nın dediği yere konu açmam saçma olur.Yorumlar için teşekkür edip,iyi oyunlar diliyorum.

Arabayi oyuns getiren multiplayer ekibi.  Dediginiz olayin olmasi icin SCSnin arabayi resmen yayinlamasi ve ekstra sanziman olusturmasi gerekir. Bunun da olmayacagini dusunursek, multiplayer ekibinin ekstra sanziman getireceğini sanmıyorum. 

TruckersMP Retired Team Member  EN/TR

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.