Jump to content

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Dodanie nowych stref bezkolizyjnych na stacjach paliw w ETS2 i ATS oraz w punktach ważenia pojazdu w ATS

Opis Sugestii: Aktualnie całe mapy posiadają strefę kolizyjną na terenie stacji paliw i w punktach ważenia pojazdów. Już nie raz mi się zdarzyło że ktoś się rozładowywał, tankować bądź ważył i musiałem czekać aż zakończy swoją czynność. Nieraz też miałem taką sytuację że ktoś jechał szybko i władował się we mnie albo wyhamował na ostatnią chwilę.

Przykładowe obrazki: Nie posiadam.

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Pozwoliłoby to na bezpieczniejsze i szybsze tankowanie, dostarczanie paliwa na stację paliw oraz ważenie pojazdów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem za, choć nie tankuję na stacjach w trasie rzadko kiedy. Zawsze tankuję na terenie garażu. Co do ATS to się nie wypowiem, bo nie posiadam tej gry. Myślę, że jeśli już miałby być MP oczyszczany ze stref bezkolizyjnych to wyjątkami powinien być serwis i właśnie stacje benzynowe, bo są to kluczowe elementy gry. Nie wszyscy mają garaże rozbudowane ze stacją, więc od czasu do czasu pojawiałaby się większa ilość graczy na stacjach. poza tym ktoś może przeoczyć stan paliwa. A może się zdarzyć tak, że ktoś na tej stacji zaparuje na znaczniku, a przy czyimś nieszczęściu może nawet paliwo się skończyć przez takie oczekiwanie. Ale raczej to rzadkie sytuacje by były, ale żeby ich nie było to w tych miejscach strefy bezkolizyjne powinny być.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Strefy kolizyjne działają na zasadzie prefabu. Jeśli chodzi o ETS to orientacyjnie w skali całej podstawowej mapy raczej spotykamy częściej prefaby stacji które mają w sobie przylegającą do nich drogę (A już w ogóle jest to pewne na 100% jeśli jedziemy landówką, innej opcji nie ma na podstawowej mapie). Jadąc autostradą, np w Niemczech bywa różnie bo czasem mamy małe stacje przy autostradach a częściej mamy duże stacje połączone z autostradą drogami dojazdowymi, ergo prefab obejmuje tylko teren stacji, i tutaj problemu nie ma. Przy reszcie prefabów stacji dostępnych domyślnie są to stacje. jak już wspomniałem wcześniej, w których skład wchodzi przylegająca do nich droga. Tym samym dając strefę bezkolizyjną na prefabie stacji dajesz ją jednocześnie na normalnej jezdni. Jedna z takich mniejszych stacji znajduje się na drodze śmierci, jak sobie wyobrażacie że przez, małą bo małą, ale jednak, odległość macie na środku drogi NCZ? Powodzenia...

 

Nie przejdzie ten wasz pomysł ze stacjami. No chyba że na tych poszczególnych do których są drogi dojazdowe. I mówię tu tylko o podstawce, w reszcie DLC jest całkiem podobnie, zmienia się tylko wygląd prefabów dedykowanych do DLC które obejmują tylko stacje. Dla Skandynawii masz niewielką stacyjkę z dwoma wjazdami, we Francji stacje są strasznie rozbudowane, ale prefab ze stacją jest osobno. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem na nie, dlaczego? Po pierwsze dlatego, że na stacjach paliw nie ma aż tak dużego ruchu aby była tam potrzebna strefa bezkolizyjna. Dążyłbym bardziej aby strefy bezkolizyjne zostały tylko w garażach i warsztatach. To jest ciekawsze posunięcie. W końcu to symulator. Z drugiej jednak strony są i wady tego pomysłu. Jak dobrze wiadomo, mistrzów parkowania na MP jest sporo, nieraz spotkałem się z sytuacją, w której gracz męczył się z zaparkowaniem dobre 10 minut aż w końcu nie wytrzymał i się rozłączył. Ja czekając na swoją kolej otrzymałbym kicka za AFK. Problem jest jeszcze jeden, im dłużej ktoś by parkował tym większe zatłoczenie byłoby na strefach rozładunkowych (szczególnie w Duisburgu czy Rotterdamie).

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, adrian14131 said:

Autor postu pisze o tym że musi czekać. ETS 2 i ATS to symulatory, wiec tu tak jak w prawdziwym życiu czasami trzeba swoje poczekać. Zgadzam się z innymi że trzeba dążyć do zmniejszenia liczby stref bezkolizyjnych.

A co powiesz na to że przejechałeś spory odcinek trasy i musisz się zatankować lub zważyć, czekasz w kolejce i ktoś jedzie za szybko, nie wyhamuje i zatrzymuje się na twojej naczepie. Ja już tak miałem i nie zdążyłem nic zrobić bo ledwo się zatrzymałem i dostałem w tył.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dzeriusz{ITC} said:

Jestem przeciw temu pomysłowi. Tak jak wspomniał @Slonick[PL] też jestem za zlikwidowaniem stref bezkolizyjnych. Ale to daleka przyszłość :P. Oczywiście jedna strefa musiałaby zostać (serwis)

Daj spokój. Die dałoby się wtedy wjechać do takich miast jak Rotterdam, Calais, Duisburg, itp. bo każdy musi już teraz zdać ładunek i ma gdzieś resztę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 24.02.2017 at 10:48 AM, Bedi510 said:

A co powiesz na to że przejechałeś spory odcinek trasy i musisz się zatankować lub zważyć, czekasz w kolejce i ktoś jedzie za szybko, nie wyhamuje i zatrzymuje się na twojej naczepie. Ja już tak miałem i nie zdążyłem nic zrobić bo ledwo się zatrzymałem i dostałem w tył.

 

Polecam przypisać pod jakiś klawisz szybki zapis i po problemie. Ktoś uderzy, wczytujesz się i heja dalej.

  • Upvote 2
ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

^ Twoja porada jest nic nie warta jeśli ktoś wozi ładunki z WOTa. Wtedy nawet wczytanie ponowne nic nie daje.

 

Ale i tak jestem na nie. Ja tam nagrywam i delektuję się długością bana dla takiego gostka. Skoro musi grzać 120km/h to niech się nauczy hamować.

Edited by [Bazyl-Trans] bazyliszek
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.