Jump to content

Nelere Dikkat Etmem Lazım ?

Guest

Recommended Posts

Herkese merhabalar.Multiplayer'a yeni başladım tüm kuralları vs herşeyi okudum.Sizden tek ricam var oyun oynarken nelere dikkat etmem lazım ? Hangi tür oyunculara,video kaydı açmalımıyım? Her zaman navigasyonda yazan hızlara uyarak gidiyorum her hangi bir sıkıntı çıkartırmı ? Oyunu internet cafelerde oynadım hep direksiyon tecrübem var.

Edited by Bolodenka
Topic inactive.Locked and Archived.

Navigasyondaki hız sınırını geçersen sorun olmaz eu2'de millet 170 ile gidiyor, sadece meşhur Duisburg-Calais rotasında aşırı hızlı gitme, yolun kalabalık olduğu saatlerde sollama yapma.

On 11.02.2017 at 11:57 AM, ToprakcanAkcay said:

Freeroam diye bir sunucu var orada oyna sadece bu kurallar var:

küfür yasak

uygunsuz nick ve plaka avatar yasak

ve chat kuralları geçerli

yani ters yöndende gidebilirsin orda görünmez her yerde iç içe girebilrisin

Arkadaş belki gerçekci oynamak istiyor. Dediğiniz sunucuda birbirine çarpma yok ve oyuncu sayısı diğer sunuculara göre çok az.

@Kajito Kalabalık olsun istiyorsan EU#2 yok hayır ben sakin oynamak istiyorum diyorsan EU#3 sunucuları tam dana göre. Ayriyetten World of Trucks işi yaparken hangi sunucuda olursan ol 90km/h geçemezsin. Bir de oyunda sana küfür edenlere aynı şekilde karşılık verme. Sen onları raporlamazsın ama onlar seni raporlar sen ban yersin onlar yemezler ve sen suçlu duruma düşersin.

Edited by ilhanmermer

Her zaman Video Açık Olsun Derim Çünkü biri sana vurup kaçarsa vs hemen bakar raporunu edersin  hızdan yana bi sıkıntın olmasın ama kalabalık yerlerde basma derim aniden biri önünde durur sıkıntı olur benim tavsiyem tırın her zaman 730/750 bg olmasın oyun tır oyunundan çıkıyo formula gibi geliyo ağır iyidir :)

15 hours ago, HapengCat said:

Her zaman Video Açık Olsun Derim Çünkü biri sana vurup kaçarsa vs hemen bakar raporunu edersin  hızdan yana bi sıkıntın olmasın ama kalabalık yerlerde basma derim aniden biri önünde durur sıkıntı olur benim tavsiyem tırın her zaman 730/750 bg olmasın oyun tır oyunundan çıkıyo formula gibi geliyo ağır iyidir :)

Genelde ağır tonaj takılıyorum zaten fazla hıza merakım yok yakıt tüketimi takıntım var 60 geçerse tüketim düşürmeye çalışırım o derece :D Video işini hallettim zaten kayıt açık geziyorum bandicam ile kayıt alıyorum.Zaten bir hız yapayım dedim aralardan bi makas attık ban yemessek iyidir :D

22 hours ago, ilhanmermer said:

Arkadaş belki gerçekcj oynamak istiyor. Dediğiniz sunucuda birbirine çarpma yok ve oyuncu sayısı diğer sunuculara göre çok az.

@Kajito Kalabalık olsun istiyorsan EU#2 yok hayır ben sakin oynamak istiyorum diyorsan EU#3 sunucuları tam dana göre. Ayriyetten World of Trucks işi yaparken hangi sunucuda olursan ol 90km/h geçemezsin. Bir de oyunda sana küfür edenlere aynı şekilde karşılık verme. Sen onları raporlamazsın ama onlar seni raporlar sen ban yersin onlar yemezler ve sen suçlu duruma düşersin.

Raporlama sistemini yavaş yavaş çözdüm 3 tane rapor yolladım.Pek millete sataşmıyom :) 

On 12.02.2017 at 0:15 PM, HapengCat said:

makas mevzusundada işe yarar adam seni banlatır sadece solda olduğun an vardır sende kendi videonu atarsın o aniden çıktı bende solllamak zorunda kaldım gibi itirazlardada iş görür video

Teşekkürler.

22 hours ago, rudeboy1903 said:

KacakTV'nin youtubedaki adminlik nasıl bir şey videolarını izlersen baya iyi olabilir yasaklı şeylerin yapılmaması için.

Son 3-4 bölümüm izledim videolarının.

- Aynalarını kullan. Özellikle otoyola girerken, sol aynaya bir bakmayı unutma. Şerit değiştirirken de önce aynaya bak.

- C-D yolunda, rotterdam, brüssel kavşağına geldiğinde, trafik varsa. Kavşaktan geçiş yapmadan önce, tırını ve dorseni sığdırabileceğin boş yer var mı ona bak. (Öndeki aracın tamponunu seyredersen, adam geçer gider, sen yolun ortasında duru verirsin, bütün kavşağı bloke edersin.) Hareket etmeden önce mutlaka bak, tırın ve dorsen, gitmek istediğin yere sığıyor mu :)

- Otobanda sürerken, Almanya'da en sağ şerit çıkış oluyor, düz gideceksen şeridine erkenden gir, geç kaldıysan fren yap sinyal ver 40km/h altına düşmemeye çalış. Geri geri gitme, ters yöne hiç girme.

- Yol ortasında park etme, duraklama yapma.

- Tek tek solla, 3 araç 5 araç birden sollama. Önündeki araç, kendi önündeki aracı çok yakın takip ediyorsa, yol iste baktın vermiyor sollama veya raporla.
- C-D yolunda sollamaya çıktığında, kasıtlı olarak kaza yap diye gaza basan tipler var (solladığın araç). Video kaydın açık olsun. Birisine vurursun, kaza olur, kabak sana patlar.

- C-D yolunda tren yolu, benzinlik, kavşaklara gelirken sollama, mümkünse yavaşla, oralar ana baba günü.

- Kuyruk varsa, trafik durduysa sollama. Zira sollamıyorsun, bildiğin ters şeritte sürüş yapıyorsun :D

- Benzinliğe tersten girme.

- Kontrollü/Kontrolsüz kavşaklarda geçiş önceliğine göre hareket et. Arkadan korna basanlara aldırma, yol vermen gerekiyorsa bekle yol ver.

- Servise girerken, çıkarken ters şeritten giriş,çıkış yapma. Şeridini takip et.
- Kavşaklarda, sağa sola dönerken şeridini takip et. Döner kavşaklarda duraklama yapma, bulunduğun şeridi takip et, sağdan çıkacaksan dış şeridi kullan, döner kavşak etrafında dönceksen iç şeridi kullan.

- Öndeki araçla aranda takip mesafesi bırak, oyunda lag var, quick save alan troller var (kedidir, kedi misali herşeyin sorumlusu lag oluyor ban yemiyorlar kolay kolay).

- C-D yolunda konvoy yapıyorsan, önündeki araçla aranda, arkadan gelenlerin seni güvenle sollayabileceği kadar boş yer bırak.

- Kalabalık yerlerde, sarı tepe lambasını açma.

- Etrafta başka sürücüler varsa uzunları kapat.

- C-D yolunda sollamaya çıktın, önünde bir araç belirdi ve kaza yapacaksın, çimlere doğru sinyal ver ve çimlere atla F7 çek.

• Upvote 1

• 2 weeks later...
On 11.02.2017 at 0:30 PM, ilhanmermer said:

Arkadaş belki gerçekci oynamak istiyor. Dediğiniz sunucuda birbirine çarpma yok ve oyuncu sayısı diğer sunuculara göre çok az.

O zaman oynamasın

Oyun kurallarını okuduysan problem yok ancak video kaydın oyuna girdiğin anda açık olsun.Birisi gelir seni yoldan çıkarıp ters yöne yuvarlar, admin şans eseri sana denk gelir ters yönden banlanabilirsin.Daha ilginç ban sebeplerini de gördüm ama neyse :D

-Gereksiz sollama yapmamaya çalış.Bırak seni sollasınlar, 2 viraj sonra önünde takla atmış oluyorlar genelde :) Yanlarından geçerken kornaya basmayı ihmal etme ^^

-Mümkün olduğunca bulunduğun yolun hız limitlerine uymaya çalış.Daha eğlenceli oluyor.Malum simulasyon oyunu.

-Sana küfür edilse bile sakinliğini koru, "Bana küfür etti ben de ona ettim." deme.Her koyun kendi bacağından asılır.

-Arkadaşına veya kardeşine hesabını verme.Herkes kendi hesabından sorumludur.

Troll hareketlerden kaçınacaksın.

Trafik kurallarına uyacaksın.

Trole trol gibi cevap vermeyeceksin videosunu alıp https://truckersmp.com/reports adresine raporlamalısın.

Oyun içinde kim olursa olsun üslubunla konuşacaksın. GErektiği yerde f7 çekeceksin 
eğer bunları yaparsan zaten simulasyoncusundur :) seni kimse banlatamaz.

On 10.02.2017 at 1:20 PM, Kajito said:

Herkese merhabalar.Multiplayer'a yeni başladım tüm kuralları vs herşeyi okudum.Sizden tek ricam var oyun oynarken nelere dikkat etmem lazım ? Hangi tür oyunculara,video kaydı açmalımıyım? Her zaman navigasyonda yazan hızlara uyarak gidiyorum her hangi bir sıkıntı çıkartırmı ? Oyunu internet cafelerde oynadım hep direksiyon tecrübem var.

Merhaba Kajito

Kalabalık yollarda kendine güvenmiyorsan sollama yapmamanı öneririm :) 

Eğer güvenliğini düşünüyorsan hasar almak istemiyorsan video kayıt programını açarak dolaşmanı tavsiye ederim :) 

3 hours ago, UYGAROZTEMUR said:

Merhaba Kajito

Kalabalık yollarda kendine güvenmiyorsan sollama yapmamanı öneririm :) 

Eğer güvenliğini düşünüyorsan hasar almak istemiyorsan video kayıt programını açarak dolaşmanı tavsiye ederim :) 

Herkesin yazdığı uyarıları dikkate aldım :) Video kaydı açık geziyorum.

@Kajito Çoğu arkadaş güzel tavsiyelerde bulunmuş ekleyebileceğim pek bir şey yok. Video kayıt programı olarak bandicam değilde plays.tv kullanmanı tavsiye ederim hem oyunda kasma yapmaz hemde kaydı açtım mı açmadım mı derdine düşmezsin çünkü plays.tv sen oyuna girdiğin an kayıta başlar oyunu alt+f4 ile kapatırsan yada oyun çalışmayı durdurur ise kaydın yanar benim başıma geldi. Kayıt açık geziyormuşsun gez ama video kaydına pek güvenme bende ilk başlarda video çekerdim oyun zevkimi bozanların ıd lerini alır rapor atardım raportlarıma bakılmayınca ve bakıldıktan sonra neredeyse hepsine haklı olduğum halde red gelince video kayıt çekmeyi bıraktım sonrasın da da mp girmeyi kestim. :)

• 2 weeks later...
On 11.02.2017 at 10:57 AM, Turkish said:

Freeroam diye bir sunucu var orada oyna sadece bu kurallar var:

küfür yasak

uygunsuz nick ve plaka avatar yasak

ve chat kuralları geçerli

yani ters yöndende gidebilirsin orda görünmez her yerde iç içe girebilrisin

Sunucu Kapatıldı AKTİFSİZLİK Nedeniyle

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.