Jump to content

Tłumaczenie opisów komend z czatu na podstawie ustawionego języka Steama


elot360PL

Recommended Posts

  • Nazwa sugestii: Tłumaczenie opisów komend z czatu na podstawie ustawionego języka Steama
  • Opis sugestii: Do tego pomysłu zainspirował mnie trochę jeden z ostatnich postów @ElectroMusic!. Obecnie opisy komend mamy domyślnie w języku angielskim jak i cały interfejs. Wiem, angielski jest międzynarodowy i uniwersalny ale może jednak warto wyciągnąć rękę do tych którzy go nie znają (Lub nie chcą uruchamiać Google Translatora). Obecnie nasze konta Steam są przypisane do kont TruckersMP. Tutaj bardziej chodzi mi o ideę bo nie mam pojęcia jaka by była wykonalność tego wszystkiego, ale chodzi mi o to by multiplayer automatycznie nam tłumaczył opisy komend z czatu na język jaki mamy ustawiony w platformie Steam. Czy byłoby to jakieś udogodnienie, myślę że tak. Taki pomysł, gdyby wypalił,  miałby swoją przyszłość jeśli chodzi o tłumaczenie całego interfejsu MP (W miarę możliwości, oczywiście zakładając że są jeszcze jakieś rzeczy warte przetłumaczenia, zapraszam do dyskusji).
  • Przykładowe obrazki: Brak
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna: Być może rozjaśniłoby to parę kwestii komend na czacie dla niektórych użytkowników (Może osoby z krajów azjatyckich i reszty wschodu byłyby zadowolone z czegoś takiego). 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewny czy możliwe jest pobranie aktualnie pobranego języka za Steam, szybciej można by było chyba pobrać dane o języku ustawionym w samej grze.

Prawie 2 lata temu był już poruszany podobny temat:


Oczywiście odrzucony z różnymi proponowanymi opcjami, ale według mnie słowa @I<3VODKA oraz @RootKiller nadal są ważne tak jak 2 lata temu. Szkoda roboty, zwłaszcza, że nie tylko gra potrzebowałaby lokalizacji do innych języków. Na Forum po aktualizacji do dzisiaj nie ma języka polskiego, a wszelkie regulaminy czy nawet powody banów są też w języku angielskim - języku uniwersalnym. Według mnie nie ma to sensu. Jeżeli ktoś ma problem z rozszyfrowaniem co, gdzie i jak to albo słownik w dłoń, albo zadaje pytanie na Forum albo na Facebook'u. Nie ma też tego tyle aby pisać 100 stronicową instrukcję, a sama treść też trudna do zrozumienia nie jest.

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.