Jump to content

[Forum] Zlikwidowanie / Zwiększenie limitu polubień postów oraz przywrócenie / dodanie opcji minusowania postów


Recommended Posts

  • Nazwa sugestii: Zlikwidowanie / Zwiększenie limitu polubień postów oraz przywrócenie / dodanie opcji minusowania postów
  • Opis sugestii: Ponieważ ta sugestia jest podzielona na dwie podsugestie (Obie na temat forum), dlatego zacznę od pierwszej.

Pierwsza sugestia. Na dzień dzisiejszy forum posiada limit polubień postów. Tych postów dziennie można polubić tylko 10. Siedzę tu już od dawna i wiem że ten limit był uzasadniony kiedyś kiedy można było lubić swoje posty (I o zgrozo zdarzały się takie osoby które pisały te swoje błyskotliwe myśli a potem wystawiały sobie po plusiku by inni myśleli że ten ktoś mądrze pisze, a tu taka niespodzianka że nic tylko a głowę się łapać). W przypadku takich osób to wystarczy że miały paręset postów i bez limitu od razu miałyby tyle samo polubień. Wiem że pewnie jakiegoś większego znaczenia to nie ma ale było to uzasadnienie. Forum jest teraz nowe, odświeżone, fajne i w ogóle full wypas. Opcja polubienia własnego posta została usunięta co bardzo cieszy. Tym samym nie widzę jakiegoś większego powodu dla którego ten limit powinien być. No dobrze, widzę, janusze lajkowania postów mogą się zgadać i nawzajem sobie wszystkie polubić, ale mniejsza z tym. Jestem użytkownikiem, używam tej funkcji żeby pokazać komuś że zgadzam się z jego tokiem myślenia, podoba mi się treść jego posta, podoba mi się dana informacja lub po prostu podoba mi się zdjęcie jakie zamieścił, innymi słowy, używam tej opcji z głową. No ale dziennie czytam sporo działów, osób z którymi dziennie mogę się zgadzać lub ich treści mi się podobają jest zdecydowanie więcej niż 10, ostatnio ten limit np mnie zaczął trochę ograniczać (A nie mam zamiaru pisać postów typu popieram, dobry pomysł, fajne zdjęcie etc, w końcu nie tędy droga, a czekanie do następnego dnia żeby móc to zrobić to potem się to uzbiera. Błędne koło). Chciałbym zasugerować zlikwidowanie owego limitu, chociaż myślę że na początek, tak na sprawdzenie, byłoby przynajmniej podnieść ten limit. Do ilu? Szczerze, nie zastanawiałem się nad tym. 20, 30, 50. Wydaje mi się że te dwie ostatnie liczby powinny być zadowalające, choć brak limitu jest o tyle lepszy że nie ma tej górnej granicy która może nad nami ciążyć. To tak w skrócie opowiadając.

Druga sugestia. Od forum miałem przerwę, ale oglądając profile paru użytkowników, oraz słuchając ciekawych opowieści moich dobrych znajomych przy kubku ciepłego kakao o tym co tu się działo pod moją nieobecność dowiedziałem się że przez moment była opcja minusowania postów innych użytkowników. Z tego co się dowiedziałem taka opcja nie pasowała niektórym osobom (Osobiście mam pewne podejrzenia o grupę "społeczną" której takie coś mogło nie pasować, ale zachowam to dla siebie). Zacząłem się jednak zastanawiać czy to jednak nie była dobra decyzja zabierania tej funkcji nas, użytkowników. Mamy opcje polubienia czyjegoś posta, że się z nim zgadzamy lub nam się podoba jego treść, jeśli naprawdę bardzo potrzebujemy okazać jakieś emocje związane z tym postem to nie musimy na niego odpowiadać tylko możemy go zwyczajnie polubić. Dlaczego nie ma tak w drugą stronę? Nie zgadzam się z treścią tego posta, nie podoba mi się informacja zawarta w tym poście, może ktoś walnął takiego knota że ewentualnie do tego można byłoby użyć opcje minusa. Dlaczego nie mogę mieć możliwości drobnego pokazania tego że mi się to nie podoba czy coś, tylko jedynie co mogę zrobić to odpisać na taki post? Jest ten nasz system reputacji, jedynie co na jego podstawie można stwierdzić to jak często ktoś napisze coś mądrego albo coś fajnego (Lub jak długo był częścią zespołu TMP). Dlaczego nie można byłoby jeszcze z niego odczytać jak często dana osoba robi coś co się innym nie podoba, mówi coś z czym inni się nie zgadzają i tak dalej? 

  • Przykładowe obrazki: Brak
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna: Pierwsza sugestia, myślę że nie powinno się ograniczać takiego drobnego pokazywania autorowi że napisał coś mądrego, fajnego lub coś podobnego. Druga sugestia, poniekąd chodzi o równość. Mogę dać dobrą ocenę, ale, w moim mniemaniu, powinien móc dać także złą ocenę, mam własny umysł, mam wybór. A tak to mogę albo się zgodzić albo milczeć. Czy to jest dobre?

 

Niech społeczność przemówi, akurat w tym przypadku oceny nie mają znaczenia, najważniejsza jest konstruktywna opinia. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co do pierwszej sugestii dotyczącej ograniczenia polubień postów to jestem za tym aby ten limit był zdjęty bo nie raz jestem nieaktywny przez nie wiem tydzień/dwa na forum, wchodzę i jak zaciekawił mnie jakiś post to staram się dać tą plusową reputację ale nie raz jest więcej niz 10 postów to trzeba potem albo zapisać link do postu (aby dać później jak blokada na polubienia zniknie)

 

Co do drugiej sugestii jestem trochę na nie, a trochę na tak.

 

Dlaczego na nie? Dlatego, ze jak wiemy jest wiele osób które będą specjalnie dawać minusy (a jak tutaj będzie bez limitu to jak ktoś ma np. 1500 postów to zaraz będzie miał minus 1500 reputacji, a tak się może stać) osobie która się im nie podoba, a jak wiemy to wrogowie się mogą znaleźć nawet i tutaj. 

 

Dlaczego na tak? Bardzo fajnie bo jednak jak jakiś post mi się nie podoba to mogę dać minusa ale najlepiej jak by był limit np. 10 minusów na 48 godzin.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RaneMoro said:

1 na tak, 2 na nie.

Dlaczego 2 na nie? Jest jakiś typek, który ma 3x mniej od Ciebie repów i zżera go zazdrość. Po 5 minutach zamiast np. 300 repów na plusie masz 300 na minusie.

 

To trzeba być aspołecznym imbecylem aby coś takiego robić. Choć w dzisiejszych czasach nic już mnie chyba nie zaskoczy.. 

 

1. sugestia jak najbardziej jest spoko, co prawda ilość lajków, które mogę dać mi w zupełności wystarcza, nie mniej jednak jestem za tym aby limitu nie było. 

2. sugestia jest dobra bo słusznie napisałeś, że byłaby równość. Przydałaby się również w sytuacji kiedy n'ta osoba piszę identyczny post, co kilka poprzedników. Przeglądając fora internetowe rzadko się jednak spotykałem z sytuacją, w której można było wyrazić swoje niezadowolenie postem poprzez dislike, minus czy coś w ten deseń. W większości przypadków for jakie odwiedziłem, użytkowników się jednak nagradzało, a posty, które nam się nie podobały po prostu się olewało. Jednak przeważnie spotykałem właśnie lajki, punkty pomógł czy przysłowiowe piwka za pomoc itp. Reasumując można by dodać ową opcję lecz ona nie zabierałaby punktów dodatnich czyli plusów lecz pod ilością plusów jakie posiadamy byłaby również ilość minusów. Choć to też ma swój minus bo aspołeczne imbecyle i tak mogłyby niszczyć nam reputację bo co z tego, że mamy załóżmy 300 plusów jak pod spodem więcej minusów jak postów.. Druga sugestia dobra, lecz można by troszkę nad nią pomyśleć :)

PS, pisząc ten post nie miałem zamiaru obrażać kogokolwiek xD Chyba, że ktoś uzna to za komplement. xD

Link to comment
Share on other sites

Dzienny limit punktów reputacji jest po to, aby nie można było sobie bezkarnie ich nabijać, wydawać je rozsądnie z głową i jest dobrze więc powinno tak zostać. Po co przywracać coś już było i nie zdało egzaminu ?

Natomiast ujemne punkty reputacji kiedyś się nie sprawdziły więc zostały wycofane i nie widzę sensu ich przywracania bo wprowadza tylko zamieszanie o czy pisze wyżej @RaneMoro.

Dzieci i trolle będą miały zabawę rozdając ujemne punkty bo mają taki kaprys, robiąc syf na forum. 

Sugestia zupełnie nie potrzebna i nieprzydatna do niczego.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Danio [PL] said:

Dzienny limit punktów reputacji jest po to, aby nie można było sobie bezkarnie ich nabijać, wydawać je rozsądnie z głową i jest dobrze więc powinno tak zostać.

Natomiast ujemne punkty reputacji się kiedyś nie sprawdziły więc zostały wycofane i nie widze sensu ich przywracania bo wprowadza tylko zamieszanie.

Dzieci i trolle będą miały zabawę rozdając ujemne punkty robiąc syf na forum. 

Sugestia zupełnie nie potrzebna i nieprzydatna do niczego.

Masz 100% racje .

Link to comment
Share on other sites

@Bandero like na forum ? Myślę ze facebook uzależnia i potem ludzie wszędzie go widzą nawet tam gdzie go nie ma :P

Gdyby jeszcze do tego dołożyć ujemne punkty reputacji to już w ogóle powstał by jeden wielki spam i chaos dlatego jestem przeciwny tej sugestii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No w sumie. Dobry pomysł. A co do tego :

Druga sugestia, poniekąd chodzi o równość. Mogę dać dobrą ocenę, ale, w moim mniemaniu, powinien móc dać także złą ocenę, mam własny umysł, mam wybór

 

To masz poniekąd rację, lecz uważam, że o tym czy się zgadzasz z tym czy też nie, nie powinna swiadczyć reputacja użytkownika. Od tego możesz skomentować post lub odpowiedzieć na komentarz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.