Jump to content

Rozbudowanie komendy /pinfo


karabinier

Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii: Jak w tytule, zaraz opisze jakie miałyby być to ulepszenia
  • Opis Sugestii: A więc, wiele osób nagrywa ludzi którzy jeżdżą jak wariaci po to aby ich potem zgłosić. Osobiście też tak robię. Mam jednak problem a mianowicie, czasem zdarza się że nie zobaczę dokładnie numeru sprawcy i muszę przeglądać nagranie. Można to naprawić dodając dwie funkcje. Pierwsza nosiłaby nazwę np. /pinfoall. Polegała by ona na tym że po wpisaniu jej wszyscy w zasięgu "Taba" wyświetlani byliby na czacie ze wszystkimi danymi. Druga to /pinfo "nickname". Często miałem sytuacje gdy zapamiętałem mniej więcej nick ale numeru już niestety nie :/ A gdy jesteśmy już w mieście ciężko taką osobę ponownie uchwycić zanim się oddali.
  • Przykładowe obrazki: Ni mo
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Usprawniłoby to karanie ludzi zachowujących się źle, niepoliczalnym jest to ile już nie wysłałem reportów ze względu na brak /pinfo
Link to comment
Share on other sites

W obu przypadkach na nie. Dlaczego? W przypadku tego, jak ty to nazwałeś "/pinfoall" wyobraź sobie, że jesteś w mieście np. Rotterdamie, gdzie na porządku dziennym są stłuczki z racji dużej ilości przebywających tam osób. Wpiszesz tą komendę i co? Zanim serwer wczyta te 100 osób i ich wszystkie dane, to trochę minie. Prawdopodobnie miałby miejsce również solidny lag serwera. /pinfo nickname. Wyobraź sobie, że masz nick pisany cyrylicą lub znakami niewidocznymi (są takie). Ponadto na serwerze może być tyle osób o tym samym nicku, że komenda nic ci nie wykaże.

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

Co do pierwszego podpunktu można np. zablokować ją gdy graczy jest np. +40 (liczba do ustalenia oczywiście)

A co do drugiego są dwa rozwiązania. Albo pokazywać osobę która jest w zasięgu "taba" i najwięcej ciągu liter się zgadza (i dodatkowe jeśli takowe są) albo wyświetlać do np. 10 osób z całego serwera które posiadają w nicku dany ciąg znaków.

A co do cyryricy. Co to za problem? Po prostu w takich sytuacjach trzeba by zapamiętywać numer zamiast mieć wybór. Ale czemu w przypadku normalnych nicków ten wybór blokować? Jest to zmiana OPCJONALNA co oznacza że nie musi wszystkich uszczęśliwiać i działać na każdym. Dlatego nie napisałem propozycji żeby usunąć /pinfo "numer" tylko żeby dodać kolejne opcje...

Link to comment
Share on other sites

Na nie. Jak na materiale video nie widzisz dokładnie cyferek to masz po to log.spawning.

Jak zapomniałeś dziwnym trafem napisać /pinfo to zaglądasz do logów. 

Jest o tym poradnik na forum, na pewno znajdziesz, a takie znalezienie id sprawcy zajmuje do kilku sekund.

Nie potrzebne zawracanie gitary.

  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Pomysly dobre, ale.. Dane gracza znajdziemy, jak kolega wyżej wspomnial w pliku log.spawning

Jeśli, któryś pomysł, miałby przyczynic się do pogorszenia się działania serwera, to jestem na nie.

Rozbudowanie tych komend przyczyniłoby się do sprawniejszego reportowania graczy łamiących regulamin, poniewaz jakby nie patrząc, gracze są pomocnikami adminow i zawsze przydadza sie dodatkowe funkcje, które mogą zwiększyć sprawność składania reportow.

  • Upvote 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.