Jump to content

Serwer z Promodsem


Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii : Serwer z Promodsem
  • Opis Sugestii : Nowy serwer z modyfikacją na mape Promods, wiem że ten temat był wałkowany tysiące razy, wiadomo że problemy lagów, synchro itp. itd. przy takiej mapie powstaną. Jestem  ciekaw czy jeżeli taki serwer miałby tylko 500,100 lub nawet 50 slotów, wtedy byłby stabilniejszy. Czy zaistnieją wtedy jakieś inne problemy związanie z serwerem bądź samym klientem MP.
  • Przykładowe obrazki : Brak
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna? : Nie natknąłem się nigdzie na jakieś "profesjonalne" wyjaśnienie, dlaczego nie może powstać taki serwer, żeby wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane i nikt takich sugestii jak moja więcej nie pisał :P Jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie na takie tematy, chętnie wysłucham kogoś kto przedstawi jakieś argumenty, a nie "mody w becie..."
Edited by NalesniQ [PL]
  • Upvote 5
i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NalesniQ [PL] said:
  • Nazwa Sugestii : Serwer z Promodsem
  • Opis Sugestii : Nowy serwer z modyfikacją na mape Promods, wiem że ten temat był wałkowany tysiące razy, wiadomo że problemy lagów, synchro itp. itd. przy takiej mapie powstaną. Jestem  ciekaw czy jeżeli taki serwer miałby tylko 500,100 lub nawet 50 slotów, wtedy byłby stabilniejszy. Czy zaistnieją wtedy jakieś inne problemy związanie z serwerem bądź samym klientem MP.
  • Przykładowe obrazki : Brak
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna? : Nie natknąłem się nigdzie na jakieś "profesjonalne" wyjaśnienie, dlaczego nie może powstać taki serwer, żeby wszelkie wątpliwości zostały rozwiązane i nikt takich sugestii jak moja więcej nie pisał :P Jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie na takie tematy, chętnie wysłucham kogoś kto przedstawi jakieś argumenty, a nie "mody w becie..."

Tu głównie  chodzi  o ludzi  ze  słabszym  sprzętem , ktoś  przykładowo  ma 30 fps  na multi a na Promods  pewnie  by miał  spore lagi .Moim zdaniem  nawet  jeśli  by to kiedyś  było  możliwe  by grać  na tych mapach to zamiast  robić  serwer  na 50 czy 100 osób  lepiej  zrobić  na zasadzie prywatnego serwera za opłatą  tzn udostepnienie go na   tyle ile potrzebujemy   zbieramy np kilka  osób  którzy mają dobry sprzęt  i można  grać gdyby tak było  dzięki  temu twórcy mp mogli by mieć dodatkowe  środki  na rozwijanie  multi, tu już  nawet nie  chodzi  o mapę Promods przecież  jest też  Mapa Węgier na te kilka  osób  w zupełności wystarczy a tak to musimy niestety obejść się smakiem  bo nie wszyscy mają  dobry sprzęt  tak jak  pisałem  i tu jest ten główny problem nie dało by się  grać.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, CofeeTV said:

Tu głównie  chodzi  o ludzi  ze  słabszym  sprzętem , ktoś  przykładowo  ma 30 fps  na multi a na Promods  pewnie  by miał  spore lagi.

No to w takim razie ma do dyspozycji jeszcze 4 serwery europejskie. Naprawdę nie będzie miał gdzie narzekać na lagi bo Promods.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś mwl4 robiąc live na twitchu jechał po rus mapie z tego co pamietam, więc wgranie takiego promodsa jest jak najbardziej możliwe, lecz może być problem z uzyskaniem zgody od autorów mapy, bo pewnie też o to chodzi, ale mam nadzieję, że w przyszłości wszystko się okaże.

Może ta chwila nastanie w becie multika, albo gdy SCS przestanie supportowac ETSa.

 

 

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kacperovsky said:

Kiedyś mwl4 robiąc live na twitchu jechał po rus mapie z tego co pamietam, więc wgranie takiego promodsa jest jak najbardziej możliwe, lecz może być problem z uzyskaniem zgody od autorów mapy, bo pewnie też o to chodzi, ale mam nadzieję, że w przyszłości wszystko się okaże.

Może ta chwila nastanie w becie multika, albo gdy SCS przestanie supportowac ETSa.

 

 

Czyli nastąpi  to za około  5 lat  bo po tym czasie  SCS  już  nie będzie  wspierać  ets2

Link to comment
Share on other sites

Pomysł całkiem ciekawy. Do wykonania. Kiedyś mwl4 jeździł nawet na jednym z live na POLAND REBUILDING co prawda w dwie osoby, no ale jeździł. 50-100 slotów to trochę porażka :P Bo weźmy sobie to 100 osób i serwer powiedzmy EU#2 na którym mamy tylko dodane skody i zdjęty ogranicznik. Mamy na nim 2800 slotów i na dołączenie czeka średnio ok. 600 osób. Teraz sobie wyobraźmy ile osób by czekało na dołączenie do takiego serwera z PM. Jak na promods myślę że +-1500 slotów jak na razie byłoby ok. Biorąc pod uwagę, że teraz na wintermodzie (który dodaje tylko tekstury śniegu) w miastach są spadki na moim  komputerze (komputer złożony do grania w tym roku) wynoszą 30 klatek w dół. Podsumowując pomysł do wykonania nawet w najbliższym czasie, jeżeli ekipa by tego chciała. 

 

 

ps. Tak samo było z CB radiem. Kilka sugestii odrzucono 

, Ale w  końcu ktoś to przyjął i tak o to mamy CB W grze.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Kacperovsky said:

@CofeeTV Skąd takie informacje ze SCS za 5 lat przestanie wspierać ets ?Źródło ?

Tego nie wiadomo, wszystko w swoim czasie, a z resztą jest jeszcze singleplayer, więc tam sobie możesz grać jak multi Cb już nudzi.

To co będzie to będzie.

W Generalnej Dyskusji  ludzie  o tym pisali i tu też jest o tym http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94680 z resztą  tak jak  napisałeś  nie wiadomo  jak  będzie  pewnie  będą  tak długo ją wspierać  aż  gra będzie  całkiem  rozbudowana . 

Link to comment
Share on other sites

Z tymi slotami i kolejką to w sumie sam nie wiem jak teraz jest, bo dodali ostatnio nowego patcha ktory ogranicza tą kolejke do 200 graczy. Więc jakby ten serwer z promodsem powstał. przez graczy czekających duzych lagów by nie było.

Jestem dalej ciekaw, ile serwery do MP mogą pomieścić graczy przy PM. Tak jak pisaliście, przy 50 slotach kolejki by były na 2 godziny do przodu xd. Fajnie jakby mwl (czy kto tam jeszcze pomaga) zrobil taki eksperyment, przy zgodzie z teamem PM postawić taki serwer na 400 slotów, do launchera dodać pliki (albo dodać możliwość samodzielnego pobrania) i sprawdzić jak taki serwer by sie zachowywał i potem, w zależności od lagów, zmniejszać lub zwiększać sloty. A dla samego promodsa byłaby to jakaś reklama, wiec, muszą się zgodzić :P

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, sugestia jak najbardziej na TAK! Wzbogaciłoby to rozgrywkę o piękne tereny jakie oferuje Team Promods w trybie Multiplayer, co byłoby jeszcze bardziej ciekawe! Kwestia teraz zorganizowania osobnego serwera. Przykładowo, byłby to obecny serwer #EU4, który miałby stosunkowo obniżoną ilość slotów, ale zawierałby dodatek rozszerzający całą mapę, której chyba nikomu niemuszę opisywać. :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PrezesikV8 said:

Jak dla mnie, sugestia jak najbardziej na TAK! Wzbogaciłoby to rozgrywkę o piękne tereny jakie oferuje Team Promods w trybie Multiplayer, co byłoby jeszcze bardziej ciekawe! Kwestia teraz zorganizowania osobnego serwera. Przykładowo, byłby to obecny serwer #EU4, który miałby stosunkowo obniżoną ilość slotów, ale zawierałby dodatek rozszerzający całą mapę, której chyba nikomu niemuszę opisywać. :)

Wiadomo  że  za szybko tego nie zobaczymy ale  według mnie  mwl4 mógł  by udostępnić serwer  PM  chociaż by dla tych kilkunastu  lub 50 może 100 graczy by przetestować to  w praktyce  czy  by wszystko działało w miarę  stabilnie wtedy można  pomyśleć  co dalej z serwerem  czy dopiero  w becie  czy teraz  gdyby  wszystko  było  stabilne . 

 

2 hours ago, mati216 said:

Raczej tak nie zrobią, bo sam promods jest wymagający, a wielu graczy nie ma zbyt dobrych komputerów. Ale jest to fajny pomysł ale raczej nie dojdzie do skutku, a szkoda :(

Nic nie wiadomo  zobaczymy  w niedalekiej przyszłości.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CofeeTV said:

Wiadomo  że  za szybko tego nie zobaczymy ale  według mnie  mwl4 mógł  by udostępnić serwer  PM  chociaż by dla tych kilkunastu  lub 50 może 100 graczy by przetestować to  w praktyce  czy  by wszystko działało w miarę  stabilnie wtedy można  pomyśleć  co dalej z serwerem  czy dopiero  w becie  czy teraz  gdyby  wszystko  było  stabilne . 

Tu Ci przyznam rację :) To byłby bardzo dobry pomysł :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mati216 said:

Tu Ci przyznam rację :) To byłby bardzo dobry pomysł :)

Ale jak wiadomo  wszystko zależy  od mwl4 czy by się na to zgodził bo jak  nie wtedy wiadomo  musimy czekać  do bety a jak wiadomo  beta dopiero  wtedy gdy SCS nie będzie już  wspierał  ETS2  a to pewnie  będzie  trwało  dobre kilka lat ale warto by było  przetestować , wtedy byśmy  wiedzieli na przyszłość  czy jest warto stawiać  taki serwer . 

Link to comment
Share on other sites

Fajnie było by pośmigać na promods w multi,ale większość graczy nie posiada dlc których wymaga PM. Więc graczy bez np Skandynawii by automatycznie kickowalo przy wejściu na serwer?  Przynajmniej na promodsie nie było by trolli. W tym przypadku na początek około 500 slotów moim zdaniem spokojnie wystarczy.Co do kwestii lagów, bez ruchu AI fps nie spadały by tak mocno.Osobiście chętnie bym pojeździł na PM w MP, jestem jak najbardziej za. :)

Link to comment
Share on other sites

On 29.12.2016 at 0:22 AM, Piotrek1997 said:

Fajnie było by pośmigać na promods w multi,ale większość graczy nie posiada dlc których wymaga PM. Więc graczy bez np Skandynawii by automatycznie kickowalo przy wejściu na serwer?  Przynajmniej na promodsie nie było by trolli. W tym przypadku na początek około 500 slotów moim zdaniem spokojnie wystarczy.Co do kwestii lagów, bez ruchu AI fps nie spadały by tak mocno.Osobiście chętnie bym pojeździł na PM w MP, jestem jak najbardziej za. :)

Raczej  tak większość  przynajmniej  ma już te DLC, czy by kickowało ich to nie wiem do końca ale  raczej tak  bo PM nie odpalisz  bez tych DLC chyba. A na  chwilę obecną wielu graczy nie ma DLC Francji , problem  w tym że większość ma słabe  komputery i nie każdy z nich  by mógł  zagrać  bo jak nie którzy mają na multiplayer  30 fps a co dopiero  na multiplayer z PM, chyba że  powstały  by dwa serwery jeden  dla tych co im dobrze działa PM      a drugi dla tych co mają słabsze kompy chodzi tu o to żeby nie było  mega lagów lub graczy z dużym  pingiem wiadomo  że tych osób  się nie ominie  ale takie rozwiązanie było by można przetestować najwyżej  dać kilkunastu  graczy z gorszym  PC  na pierwszy  serwer i wtedy można  ocenić jak wszystko będzie działać  gdy obok nas przejedzie  gracz  z dużym  pingiem  lub z małą ilością klatek. Z resztą  powyżej  pisałem  na ten temat jak chcesz to przeczytaj sobie  ale  za nim mwl4 doda do PM to trochę minie czasu, ale według  mnie powinien  powstać  serwer z PM by przetestować  go teraz nie wtedy kiedy SCS przestanie wspierać  Ets2 bo do tego jeszcze  kilka lat wiem że by wychodziły  aktualizacje od SCS  i by musieli znowu wydać  uptade  by na multi działało  ale  można  chyba to ominąć  używając tylko wersji 1.26.3 nawet jeśli  będzie nowsza  wersja.

Link to comment
Share on other sites

Raczej niewykonalne, nie wiem jaką moc musiałby mieć taki serwer. Przecież to by było ciężkie jak diabli. Już i tak EU2 i czasami EU3 przestaje wyrabiać pod natłokiem ludzi a co dopiero kolejny serwer z taką ilością modyfikacji i również tłumem ludzi. Obłożenie takiego serwera na pewno przewyższyłoby inne serwery. Poza tym kolejny serwer to są dodatkowe koszta a przypominam, że zajmuje się tym (chyba że mam stare informacje) jedna osoba i to za darmo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OVERLOAD PL said:

Raczej niewykonalne, nie wiem jaką moc musiałby mieć taki serwer. Przecież to by było ciężkie jak diabli. Już i tak EU2 i czasami EU3 przestaje wyrabiać pod natłokiem ludzi a co dopiero kolejny serwer z taką ilością modyfikacji i również tłumem ludzi. Obłożenie takiego serwera na pewno przewyższyłoby inne serwery. Poza tym kolejny serwer to są dodatkowe koszta a przypominam, że zajmuje się tym (chyba że mam stare informacje) jedna osoba i to za darmo.

Wszystko da się zrobić tylko na to potrzeba czasu  a serwer był by postawiony na któryś  z obecnych i nikt tu nie mówi  o serwerze z 2k osób  tylko góra  50 - 100 do przetestowania, z resztą poczytaj  to co piszą  ludzie  powyżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sugestia moim zdaniem niepotrzebna. Dodaje tylko dodatkowej pracy programistom. Ktoś kto programuje wie że każda pierdoła zabiera dużo czasu. Obecna mapa jest duża zwłaszcza jak posiada się pełne DLC. Sugestie tutaj dodawane moim zdaniem powinny mieć charakter ułatwiający grę, zapobiegający wypadkom tak jak np synchronizacja świateł, czy pociągów. Dochodzą jeszcze kwestie licencji i aktualizacji.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem sugestia niepotrzebna. 

Nie wiecie pewnie ile pracy by wymagała zmiana oryginalnej mapy na promodsa, synchronizacji.

Multiplayer musiał by najpierw zostać wydany w wersji beta ze wsparciem modyfikacji i przygotowany pod taką mapę.

Jak dla mnie są to plany wybiegające daleko w przyszłość. ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.