Jump to content

Rozmieszczenie Adminów po całej mapie


Recommended Posts

Zmiany np ogranicznika, ilości slotów, ilości serwerów, modów, koloru graczy i kij wie czego jeszcze oceniane lepiej z prostej przyczyny, za nimi stoi mniej zmiennych. Wystarczy zmienić parę linijek kodu, dodać coś do launchera albo kij wie co jeszcze i voila.

A ty masz zamiar zmienić coś za czym stoi szereg zmiennych. Praca, dom, rodzina, dziecko, kochanka i też kij wie co jeszcze. 

Inne zmiany, raz coś zmienisz i potem czekasz aż społeczność stwierdzi że to był błąd i zacznie płakać by było jak dawniej. Jeśli chodzi o administracje to nie było jakiegoś systemu, schematu. Po dziś dzień odkąd istnieje w ogóle to wszystko robią kiedy chcą, mogą, robią co chcą, mogą i na warunkach nie łamiących etyki pracy administratora. 

 

Chcesz sprawić żeby ta, wbrew pozorom, niepoukładana działająca maszyna nagle miała jakiś ład który teoretycznie powinien przynieść korzyści. Pomysł nawet dobry, ale jak wyżej wspomniałem jest za dużo zmiennych bo za tym czerwonym nickiem w grze i zielonym na forum stoi człowiek.

Masz 100 adminów, masz 100 miejsc gdzie zazwyczaj jest burdel, jest strasznie i w ogóle. Spójrzmy na to z tej strony odejmując te rejony gdzie albo nic się nie dzieje albo same reporty starczą. W ekipie 100 osób kilka ma prace, kilka szkołę, kilka ma dziecko i rodzinę, kilka jest niereformowalnych i gdzieś mają nowe zasady, będą robić po swojemu, oraz resztę zmiennych. Ilość aktywnych adminów wypełniających twój "sen" będzie za mała by twój pomysł się sprawdził. A to tylko teoria.

 

W praktyce masz na dzień dzisiejszy 45 administratorów. +/- na każde miasto przydałby się jeden. No ale dobrze, uznajmy tylko te gdzie wiadomo że czasami jest burdel. Amsterdam, Rotterdam, Poznań, Paryż, Rostock, Szczecin, Berlin, Duisburg, Calais, Bruksela, Wrocław, Praga, Osnabruck. Naliczyłem tak na szybko z własnego doświadczenia 13 miast, podejrzewam że młyn może się zdarzać też w wielu innych miastach, po prostu jestem mądry i w niektóre rejony się nie zapuszczam. Doliczmy jeszcze znane miejsca zapalne. Europoort, landówka, port w Rostock (Wbrew pozorom), port przy Felixstowe, port w Ijmuiden, miejscami korytarz Polska - Anglia (A2 - 2 - Osnabruck - 30 - A1). Czy jest więcej miejsc zapalnych? Może na terenach Skandynawii i reszty Francji, ale tutaj już nie mam danych. To teraz miejmy na uwadze że w paru miejscach jeden admin nie da sobie po prostu rady. Dajmy w Europoorcie 2/3, na landówce 3, na trasie Polska -  Anglia 2/3, reszta bez zmian. Na tą chwile w "wykorzystaniu" mamy 26/28 adminów. To ponad połowa, a nie mam informacji jak wyglądają np tereny w Skandynawii gdzie mógłbym już obstawiać parę punktów zapalnych ale byłem tam nie za często, może to tylko przypadek. To teraz z tych adminów którzy będą mieli pełne ręce roboty wyliczmy ilu będzie adminów którzy będą mogli siedzieć długo. Wyjdzie nie wielu. Ale chwila, wymyśliłeś przecież że admini mogą się zmieniać. No tak, ma to sens. Tak samo jak przy obecnym stanie, nie ma kogoś w danym rejonie to pojawia się ktoś inny zostawiając bez opieki miejsce gdzie wcześniej był, różnica polega na tym że obecnie potrzebny jest płacz graczy, po twojej zmianie rotacja ustalona albo zgadanie się między adminami. I po raz kolejny przypomnę że mapa jest trochę większa, punktów zapalnych jest więcej, miast gdzie bez admina nie podjeżdżaj też myślę że będzie trochę więcej a liczba administratorów nie wzrasta. A może szybki nabór na admina by uzupełnić luki? O zgrozo, wtedy team MP tak by sobie strzelił w stopę że takiej wtopy chyba nigdy nie zaliczyli. 

 

Podsumowując. 1. Nic nie jest idealne, obecny system (Czyt. brak systemu) ma swoje wady, ma swoje zalety, ale działa bo jest banalny i każdy wie jak to działa. 2. Twój pomysł też nie jest idealny, powyżej napisałem jak by to wyglądało w rzeczywistości i mam nadzieję że mój chaotyczny wywód ci wystarczy. Ma swoje zalety, ma swoje wady.

 

Pisząc na forum sugestie czasami mam wrażenie że niektórzy zapominają że za tym projektem siedzą ludzie, praktycznie tacy sami jak my, którzy mają takie same potrzeby jak my. Już pomijam kwestie że niektórzy wychodzą z pomysłami które nie przejdą z powodu natury technicznej, a te, tak jak ten właśnie, nie przeszedłby raczej z powodów kadrowych.

 

Na dzisiaj tyle, idę się zastanowić nad swoim życiem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yuakane said:

Może nie musi a rzecz raz ustalona nie oznacza że zmienić jej nie można w razie potrzeb, "do ugadania" czyli trzeba na bieżąco analizować i robić przydziały.

widzę gra typu łapanie za słowa... Mówię jak jest. Landówka  jest teraz pusta a Paryż za...  przeludniony. Tak samo będzie jak np. wypuszczą dlc Niemiec. Zachód będzie pusty a wschód przeludniony 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzeriusz{ITC} said:

widzę gra typu łapanie za słowa... Mówię jak jest. Landówka  jest teraz pusta a Paryż za...  przeludniony. Tak samo będzie jak np. wypuszczą dlc Niemiec. Zachód będzie pusty a wschód przeludniony 

 

I tu cała "magia" dogadania się. Widzę że w *** z jakiś przyczyn jest tłok a w **** nie to idę tam gdzie tłok

 

@elot360PL Masz wiele racji i dzięki ci za spojrzenie na temat w stosunku innym niż były dotychczas. Ze wszystkim się zgadzam, lecz nadal będę obstawał przy swoim ;) Na dobrą sprawę wszystko można zrobic ale z czasem. Traktując grę jak hobby i mając pracę, czy cokolwiek innego faktycznie brakuje ludzi (powiedzmy drugie tyle) więc pisałem o Mini-IGA. Wszystko należałoby zrobić powolutku, na spokojnie obczaić "strefy czerwone", ogarnąć ekipę Mini-IGA (z jednej strony niższy próg rekrutacji ale mniejsze możliwości, tylko na spokojnie żeby Januszów nie wpuścić) wtedy spokojnie wdrożyć akcję. Na moje zezowate oko wychodzi to pół do całego roku, bo na szybcika w miesiąc też się da ale to wyjdzie jak reforma szkolnictwa- dobra ale nie w ten sposób. W razie czego jestem do dyspozycji pisać śmiało ale interesuje mnie czy ktoś pomyśli nad tym jako o realnym zadaniu, czy mam dać sobie spokój i zamiast kombinować i rozwiązywać ujawniane mi problemy pójść nażreć się pierogów i iść spać ;)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, yuakane said:

@elot360PL Masz wiele racji i dzięki ci za spojrzenie na temat w stosunku innym niż były dotychczas. Ze wszystkim się zgadzam, lecz nadal będę obstawał przy swoim ;) Na dobrą sprawę wszystko można zrobic ale z czasem. Traktując grę jak hobby i mając pracę, czy cokolwiek innego faktycznie brakuje ludzi (powiedzmy drugie tyle) więc pisałem o Mini-IGA. Wszystko należałoby zrobić powolutku, na spokojnie obczaić "strefy czerwone", ogarnąć ekipę Mini-IGA (z jednej strony niższy próg rekrutacji ale mniejsze możliwości, tylko na spokojnie żeby Januszów nie wpuścić) wtedy spokojnie wdrożyć akcję. Na moje zezowate oko wychodzi to pół do całego roku, bo na szybcika w miesiąc też się da ale to wyjdzie jak reforma szkolnictwa- dobra ale nie w ten sposób. W razie czego jestem do dyspozycji pisać śmiało ale interesuje mnie czy ktoś pomyśli nad tym jako o realnym zadaniu, czy mam dać sobie spokój i zamiast kombinować i rozwiązywać ujawniane mi problemy pójść nażreć się pierogów i iść spać ;)

Zastanawia mnie pod jakim względem mini-IGA miałoby mieć ograniczone prawa. Ale spójrz na to z tej strony, aby zostać IGA trzeba być najpierw supportem albo moderatorem. Dodatkowo masz jeszcze rangę Trial Support, czy jest potrzeba kolejna "przedranga"?

Podoba mi się że twoje sugestie mają jakiś sens. Fakt faktem, przy naszych warunkach nie mają racji bytu (W niektórych aspektach), ale przy sprzyjających warunkach brzmią całkiem sensownie. To tak na odchodne.

Link to comment
Share on other sites

  • KOZIK_ locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.