Jump to content

Sugestia odnośnie regulaminu


krzychu6677

Recommended Posts

Witam, chciałbym przedstawić swoją sugestię odnośnie regulaminu gry. Mianowicie, niektóre zasady są niejasne. Dwie różne osoby mogą interpretować je różnie - w szczególności administratorzy i gracze. Przydałby się rozpis za jakie przewinienie jakie grożą kary. Dokładny opis. Np. za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu od 1 dnia do miesiąca. Kolejna sprawa - myślę że nawet przy 4 banie powinna być możliwość odwołania się. Niby jest, ale mam wrażenie że administratorzy bardzo niechętnie liczą się ze zdaniem graczy nawet jeżeli mają rację. (Sam miałem podobną nieprzyjemną sytuację...). Następnie - proponowałbym podzielić regulamin na paragrafy i punkty. Przykład z dziś: gracz został za coś wyrzucony (kick) z gry. Po chwili wrócił i pyta się admina co zrobił, na co admin odpowiedział że złamał jakąś zasadę... "jakąś", tak dokładnie. Sam nie pamiętał. Proponuję więc dać administratorowi OBOWIĄZEK podania powodu (nie zawsze tak jest) a najlepiej właśnie dokładnego punktu w regulaminie. Myślę, że taki porządek by się przydał. Brakuje także regulaminu w innych wersjach językowych. Uważam, że 2 razy dostałem bana niesłusznie właśnie przez niedociągnięcia regulaminowe. Nie chcę tego drążyć bo i tak nic to nie da, ale na przyszłość pewne zmiany by się przydały. Typu: ktoś został zreportowany za insulting ze screenem dnia X, mija miesiąc i ten sam gracz dostaje bana w grze od admina za insulting dnia Y. Mija ban z dnia Y, nagle dzień później łaskawie admin po miesiącu daje bana za dzień X. W ten sposób ktoś dostaje 2 bany na 1 dzień, zamiast jednego dłuższego, choćby miał być na tydzień. Czyli za darmo zbliża się do bana na stałe. Czyż to nie bez sensu? Moim zdaniem tak, ciężko to wytłumaczyć ale liczę że ktoś zrozumie o co chodzi. W razie pozytywnego przyjęcia mojej sugestii chętnie sam zaproponuję jakiś nowy wygląd regulaminu, chętnie jako gracz który także nie lubi kiedy ktoś mu utrudnia rozgrywkę zasugeruję jakie kary powinny być obniżone, jakie podwyższone. (w granicach rozsądku oczywiście) 


Pozdrawiam :) 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo niejasno to wytłumaczyłeś. Admini nie karzą 2 razy za to samo (nie spotkałem się z taką sytuacją).a reportów nie można wysłać, jeśli dany gracz jest w danej chwili zbanowany.

 

Natomiast konieczność podania dokładnego punktu regulaminu spowoduje duży chaos. Wymagasz od Adminów nauki regulaminu na pamięć ale zapominasz że Admin nie ma czasu na wpisanie jaki to konkretnie punkt. Komenda musi zostać wpisana błyskawicznie.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, krzychu6677 said:

Przydałby się rozpis za jakie przewinienie jakie grożą kary. Dokładny opis. Np. za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu od 1 dnia do miesiąca.

^Co do długości banów, zamysł był taki aby administratorzy mogli sami decydować o długości danego bana, czemu? Ponieważ każde przewinienie pomimo jednej nazwy np. "Blocking" ma wiele różnych indywidualnych różnic. Jedni blokują drogę jadąc inny naczepą a jeszcze inni stają w poprzek. Nie możemy zrobić dla każdej osoby jednej długości banów, jedni robią to mniej nachalnie, a nie którzy na siłę żeby uprzykrzyć innym grę.

 

13 hours ago, krzychu6677 said:

Kolejna sprawa - myślę że nawet przy 4 banie powinna być możliwość odwołania się. Niby jest, ale mam wrażenie że administratorzy bardzo niechętnie liczą się ze zdaniem graczy nawet jeżeli mają rację.

^Odwołania od 4 bana są i możesz się od nich odwoływać, ale zostanie on zaakceptowany tylko i wyłącznie wtedy gdy admin nie ma dowodów lub ty nic nie zrobiłeś. Jeżeli ktoś miał 3 bany już to znaczy że mało się nauczył. Dlatego taki człowiek ma przerwę na przemyślenie swojego zachowania. 

Następne 

13 hours ago, krzychu6677 said:

Przykład z dziś: gracz został za coś wyrzucony (kick) z gry. Po chwili wrócił i pyta się admina co zrobił, na co admin odpowiedział że złamał jakąś zasadę... "jakąś", tak dokładnie. Sam nie pamiętał.

^ To jest norma, każdy admin podaje powód, nawet jak kickuje, i gracz dostaje napisany powód. Jeżeli admin kickuje np 10 graczy w przeciągu 3 min bo wyprzedzają, blokują czy inne rzeczy, to zwyczajnie za chwile nie pamięta za co ta pierwsza osoba wyleciała. Zbyt wiele zmiennych :P ale powód jest, np blocking, insulting... i tak dalej.

 

13 hours ago, krzychu6677 said:

Brakuje także regulaminu w innych wersjach językowych.

^ Tu się zgadzam, nie było aktualizacji regulaminu i przydałoby się takowy stworzyć. Najlepiej żeby to zrobiła osoba z teamu :P Może się sam za to zabiorę i poproszę kogoś o pomoc ^>^

 

Myślę że w miarę jasno wytłumaczyłem :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Podaje przykład z przed kilku dni słynne skrzyżowanie Calais - Duisbourg - Bruksela - Amsyerdam. W ciągu minuty około 15 kickow bo nie chce się każdego banować. I przepraszam ale nie dam rady zapamiętać nicku i za co danego kicka dałem. Żaden admin nie kickuje bo ma taką ochotę. W ciągu niecałej godziny około 30 banów w tym miejscu a kickow 3X tyle i nie było tam nic dla mojego widzi mi się kick lub ban jest za ŁAMANIE REGULAMINU

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.