Jump to content

Admini


Recommended Posts

Co sądzicie o Adminach (TruckersMP i samego ETS2 MP)? Nie macie wrażenia że są niesprawiedliwi? Taki przykład zreportowałem gracza który wjechał we mnie, dodałem ss (mogę podać link do imgura), a Admin(ka) stwierdziła że jest zbyt mało dowodów! Podobne sytuacje są w samej grze. Kolega wyprzedzał gdzieś na mapie (nie było zakazu!) admina w Skodzie bo jechał 60kph na autostradzie i dostał bana na tydzień, a inni gracze - trolle mimo reportowania w grze jeżdżą dalej (od razu mówię nie zostali zbanowani później, bo widywałem ich w kolejnych dniach- te same nazwy, ciężarówki lub osobówki, tagi i znów trollują). Trzeba coś z tym zrobić, nie prawda?

Link to comment
Share on other sites

Sprawiedliwość według wielu graczy to działanie po ich myśli. Niestety tak się nie da. Odnosząc się do Twojego raportu na innego gracza - często zdarzają się przypadki gdzie nagrania zaczynają się od momentu gdzie jest już po całym zdarzeniu, są źle powycinane lub gracze wstawiają screeny z których nic nie można wywnioskować. Trzeba pamiętac o tym, że na dowodzie powinno być jasno przedstawione zachowanie gracza, który Twoim zdaniem powinien dostać bana. Reportowanie w grze również nie jest idealne. Przypuśćmy, że ktoś uderzy w Twoją naczepę, a Ty go zreportujesz. Gdy admin teleportuje się na miejsce zdarzenia to najczęściej zobaczy gracza, który jedzie dalej i Ciebie złożonego w scyzoryk który blokuje drogę. Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu i zobaczyć co się stało. Sprawiedliwość to nie rozdawanie banów. bo ktoś się zbulwersował i ma być tak jak on mówi. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Rzadko mogę coś zarzucić Adminom. Wykonują swoją pracę sumiennie. Jedyne co mogę zarzucić, to fakt że nie zawsze przestrzegają nowego systemu banowania i mimo że gracz powinien mieć miesiąc lub trzy odpoczynku, dają mu bana na kilka dni (mam na myśli reporty na truckersmp). Drugą sprawą jest to, że niektórzy dają kicka za przewinienie, za które należy się kilkudniowy ban (głównie wyprzedzanie/omijanie na trzeciego na drodze śmierci). Wiem, że Admin ma prawo dać za to kicka ale moim zdaniem droga śmierci jest miejscem podwyższonego ryzyka i nie powinno się tam stosować taryfy ulgowej.

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko bym chciał zaznaczyć że jakikolwiek screen nie da rady udowodnić ramowanie. I takie reporty są od razu odrzucane. Blokowanie też jednym zdjęciem ciężko udowodnić. Najlepiej kilka by było trzeba i w odstępie czasu. Jedynie screen może być dowodem na jazdę pod prąd jazdę Skoda z naczepa i jakimikolwiek wyzwiskami na czacie

Link to comment
Share on other sites

Nikomu nie dogodzisz :) Myślę, że admini robią dobrą pracę choć wiem że nie każdemu się to podoba. Tam gdzie admin widzi przewinienie większość ludzi tego nie widzi i to jest ta różnica między "zwykłymi" graczami a Adminami. To, że jest fala hejtów na adminów to normalne. Druga sprawa jest taka, że admin to też człowiek a nie maszyna i ma prawo się pomylić. 

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystko rozumiem, ale jest zdjęcie na którym widać gracza który uderza, a dostaję info. że "niewystarczające dowody". Jak? Weźmy np. policję (realną) oni też nie widzą zajścia, ale po samym ustawieniu samochodów widać kto, co i jak zrobił. Inną sprawą jest to, że wcześniej Admini byli w porządku, można było z nimi porozmawiać, nieraz się zaśmiać teraz to służbiści w większości. Ogólnie nie mam większych zarzutów bo ich nigdy nie widać. Aaa moment to jest ten problem! Są! Gdzie? Amsterdam, Rotterdam EU2. OK duże ryzyko, masa użytkowników, ale czemu nie są "rozsiani" po całej mapie i wszystkich serwerach? Mój pomysł to każdemu Adminowi dać serwer i obszar do nadzorowania i będzie ok, nie będzie problemu, że np. w Poznaniu dzieją się cuda, a reporty nie pomagają bo "niewystarczające dowody". Co do zachowania innych truckerów wiem, że są różni i naciągają Adminów i prawa na swoją korzyść, ale trzeba jakość sobie radzić i szukać złotego środka. Piszę bezinteresownie i nigdy nie dostałem bana, kicka, ani niczego podobnego i staram się być bezstronny, ale widzę co się dzieje. Wulgaryzmy itp. w kierunku Adminów moim zdaniem są nie na miejscu i tu współczuję. Takie rzeczy należy karać niezbyt surowo ale jednak.

Link to comment
Share on other sites

Admin banuje za to co widzi. 

Jak się tepnie do kogoś i widzi, ze nic się nie dzieje to co ma zrobić? Usuwa report i leci dalej. 

 

Blokowanie jak zgłaszacie zdjęciami to róbcie kilka screenów z włączonym doradcą drogowym, bo dzięki temu możemy stwierdzić, że faktycznie do blokowania doszło na jakiś czas a nie ze ktoś zreportuje kogoś za stanie. A jak możecie to najlepiej nagrywajcie. 

 

Ile adminów tyle opinii i zróżnicowania banów. Każdy ban to indywidualna kwestia administratora. Długość 3 pierwszych banów to jest jego wybór. Natomiast 4, 5 i 6 już są narzucone z góry. Dodatkowo jeżeli ktoś ma już bana za to samo przewinienie to ban może być dłuższy, bo widać, że ktoś się nie nauczył od czasu poprzednich "wakacji" ;)

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, yuakane said:

Ja wszystko rozumiem, ale jest zdjęcie na którym widać gracza który uderza, a dostaję info. że "niewystarczające dowody". Jak? Weźmy np. policję (realną) oni też nie widzą zajścia, ale po samym ustawieniu samochodów widać kto, co i jak zrobił. Inną sprawą jest to, że wcześniej Admini byli w porządku, można było z nimi porozmawiać, nieraz się zaśmiać teraz to służbiści w większości. Ogólnie nie mam większych zarzutów bo ich nigdy nie widać. Aaa moment to jest ten problem! Są! Gdzie? Amsterdam, Rotterdam EU2. OK duże ryzyko, masa użytkowników, ale czemu nie są "rozsiani" po całej mapie i wszystkich serwerach? Mój pomysł to każdemu Adminowi dać serwer i obszar do nadzorowania i będzie ok, nie będzie problemu, że np. w Poznaniu dzieją się cuda, a reporty nie pomagają bo "niewystarczające dowody". Co do zachowania innych truckerów wiem, że są różni i naciągają Adminów i prawa na swoją korzyść, ale trzeba jakość sobie radzić i szukać złotego środka. Piszę bezinteresownie i nigdy nie dostałem bana, kicka, ani niczego podobnego i staram się być bezstronny, ale widzę co się dzieje. Wulgaryzmy itp. w kierunku Adminów moim zdaniem są nie na miejscu i tu współczuję. Takie rzeczy należy karać niezbyt surowo ale jednak.

Tak jak Ci pisałem powyżej na zdjęciu admin widzi jeden pojazd stojący i drugi pojaqzd stojący i o jakim Ty mówisz dowodzie na rammowanie???

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w ogóle pytanie: dlaczego zagraniczny Admin sprawdza report wysłany w języku Polskim? Większość reportów wysyłam po angielsku ale jeśli jest coś, co muszę opisać po Polsku, wysyłam w naszym języku żeby Polscy Admini go sprawdzili. Zagraniczny może nie zrozumieć o co chodzi i report jest odrzucany.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 5.12.2016 at 9:00 PM, bazyliszek14 said:

Zagraniczny może nie zrozumieć o co chodzi i report jest odrzucany.

Miałem podobną sytuację. Gracz podpisał się na tabliczce kobietą lekkich obyczajów ale raport został odrzucony. Fakt że był to raport z blokowania oraz jazdy pod prąd a przekleństwa były tylko dodatkowym elementem postaci. Jednakże polskojęzyczny admin mógłby takie dekoracje potraktować mniej pobłażliwie.

 

Skoro już o administracji temat to chciałbym zapytać, czy jest możliwość podejrzenia usuniętych postów oraz powodów ich usunięcia? Moje posty chyba ostatnio znikają a że unikam off-topu i staram się pisać w temacie to chciałbym wiedzieć czy bezwiednie naruszyłem któryś punkt regulaminu czy może któremuś moderatorowi nie pasuje moja persona. Mówię oczywiście o postach z aktywnych tematów a nie przeniesionych do archiwum czy kosza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bialy_77 said:

Miałem podobną sytuację. Gracz podpisał się na tabliczce kobietą lekkich obyczajów ale raport został odrzucony. Fakt że był to raport z blokowania oraz jazdy pod prąd a przekleństwa były tylko dodatkowym elementem postaci. Jednakże polskojęzyczny admin mógłby takie dekoracje potraktować mniej pobłażliwie.

 

Skoro już o administracji temat to chciałbym zapytać, czy jest możliwość podejrzenia usuniętych postów oraz powodów ich usunięcia? Moje posty chyba ostatnio znikają a że unikam off-topu i staram się pisać w temacie to chciałbym wiedzieć czy bezwiednie naruszyłem któryś punkt regulaminu czy może któremuś moderatorowi nie pasuje moja persona. Mówię oczywiście o postach z aktywnych tematów a nie przeniesionych do archiwum czy kosza.

 

Przejrzałem Twoje posty do października i jedyne ukryte posty to te "Serdecznie witamy" "Piękna aktualizacja" "Super miło was gościć na pokładzie" i coś o jakimś szwedzie ^.^ Czyli posty które faktycznie nic nie wnoszą do tematu :P Cała reszta postów jest widoczna i nikt ich nie usuwa. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, bialy_77 said:

Miałem podobną sytuację. Gracz podpisał się na tabliczce kobietą lekkich obyczajów ale raport został odrzucony. Fakt że był to raport z blokowania oraz jazdy pod prąd a przekleństwa były tylko dodatkowym elementem postaci. Jednakże polskojęzyczny admin mógłby takie dekoracje potraktować mniej pobłażliwie.

 

Skoro już o administracji temat to chciałbym zapytać, czy jest możliwość podejrzenia usuniętych postów oraz powodów ich usunięcia? Moje posty chyba ostatnio znikają a że unikam off-topu i staram się pisać w temacie to chciałbym wiedzieć czy bezwiednie naruszyłem któryś punkt regulaminu czy może któremuś moderatorowi nie pasuje moja persona. Mówię oczywiście o postach z aktywnych tematów a nie przeniesionych do archiwum czy kosza.

Tez to zauwazylem ze niektore posty znikaja (mowie o swoich). nie wiem z jakiego powodu ale jak napisales moze komus sie nie spodobaly. Dlatego tez malo sie udzielam na tym forum bo czasami czuje ze wolnosci slowa to tutaj nie ma i niektore posty sa cenzurowane :P

Pozdrawiam ;]

  • Upvote 1

shaqnator.png  g_Nw7c_Xv.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 3.12.2016 at 2:27 PM, yuakane said:

Co sądzicie o Adminach (TruckersMP i samego ETS2 MP)? Nie macie wrażenia że są niesprawiedliwi? Taki przykład zreportowałem gracza który wjechał we mnie, dodałem ss (mogę podać link do imgura), a Admin(ka) stwierdziła że jest zbyt mało dowodów! Podobne sytuacje są w samej grze. Kolega wyprzedzał gdzieś na mapie (nie było zakazu!) admina w Skodzie bo jechał 60kph na autostradzie i dostał bana na tydzień, a inni gracze - trolle mimo reportowania w grze jeżdżą dalej (od razu mówię nie zostali zbanowani później, bo widywałem ich w kolejnych dniach- te same nazwy, ciężarówki lub osobówki, tagi i znów trollują). Trzeba coś z tym zrobić, nie prawda?

Jeżeli chodzi o dowody którę sa np. ss z wypadków. Rzadko admin może stanać po twojej stronie. Bo skąd ma wiedzieć, że osoba X wjechała w ciebie? Dlatego lepszym sposobem jest nagrywanie swojego przejazdu za pomocą oprogramowań jakie są dostępnie. Przykładem może być Shadow Play który działa na "zielonych" kartach graficznych. Czy "czerwoni" też mają taki program nie wiem nie używałem ich kart. Ale mogę też polecić OBS. Mały i lekki program a pomocny podczas wypadku jaki się zdarzy na trasie.

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

On 7.12.2016 at 3:28 AM, Bandero said:

i coś o jakimś szwedzie ^.^

No wlasnie. Ten post mnie zastanowił. Był napisany w temacie o VirtualCompany i podczas rozmowy o zasadności tłumaczenia tej stroony na inne języki. Podałem przykład że był u nas w firmie człowiek któremu musiałem przetłumaczyć kilka elementów strony aby mógł z niej skorzystać. Uważasz że to nie było w temacie? Pewnie post wyrwany z kontekstu mógł brzmieć niedorzecznie. Nie chodzi o to żeby go przywracać. Ale mam też obraz jak podchodzicie do moderowania.

Link to comment
Share on other sites

Co do pracy Admina, wystarczy obejrzeć filmik, gdzie pokazane jest jak pracuje admin i widnieją na nim odpowiedzi na większości pytań m.in. chociażby na to co Vaiarek napisał, gdzie admin teleportuje się do gracza na którego został złożony raport, lecz jest już za późno, po akcji - wówczas admin nie ma dowodu aby takiego delikfenta ukarać.

Edited by ElectroMusic!
  • Upvote 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Podchodzimy do moderowania tak jak powinniśmy. Mamy regulamin mp dodatkowo mamy osobny regulamin forum i jeszcze swój regulamin moderatora i tego MUSIMY się trzymać czy chcemy czy nie. I głównie ukrywamy posty zbędne zaznaczam one wszystkie są tylko wy ich nie widzicie. No i oczywiście z nieodpowiednim językiem tylko wtedy jeszcze nagradzamy dodatkowo punktami ostrzeżenia

Link to comment
Share on other sites

Na TruckersMP gra mnóstwo graczy, admini nie zawsze mają czas na zobaczenie wszystkiego. 

Dlatego warto cały czas gdzieś w tle nagrywać swoją grę, aby mieć wystarczające dowody.

Bardziej powinniśmy się smucić na zachowanie niektórych graczy, niż na działanie samych adminów. To tak jakby obrażać się na strażaka że wybuchł gdzieś pożar. 

Nie miałem żadnych przykrych doświadczeń z adminami TruckersMP, pozdrawiam. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 17.12.2016 at 10:14 AM, Asantas said:

Nie miałem żadnych przykrych doświadczeń z adminami TruckersMP, pozdrawiam. :)

Ja tez nie. Ale tak jak napisałem, nie po to zaznaczam w reporcie nasz ojczysty język, żeby sprawdzał go zagraniczny Administrator. Report jest potem odrzucany bo Admin "nie widzi nic złego". A co ma widzieć/odczytać jeśli ktoś w nicku wpisze sobie polskie wulgaryzmy. Jeżdżę sporo, wysyłam mnóstwo reportów i też nie zawsze jestem w stanie wysłać report powtórnie bo raz, że nie mam na to czasu (ogarnięcie spraw firmy) a dwa, że szanuję też pracę i czas Adminów i nie chcę ich zawalać mało znaczącymi reportami.

 

PS: Admini, nie sprawdzajcie po tym poście moich reportów. Opisana sytuacja była tylko użyta do zobrazowania sytuacji bo mój przypadek dotyczył małej pierdółki.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vegasss15 said:

Łukasz Bar polski admin CWEL który banuje ludzi gdy żegnalismy polskiego kierowce w Berlinie co pedale statystyki sobie nabijasz wyjebane mam w twojego bana nawet nie dasz pozegnać kierowcy

I po co się spinasz? Zaraz będziesz miał bana przedłużonego za obrazę Admina. Poza tym WooQash nie kickuje/banuje bez powodu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.