Jump to content

Velmi prisne hodnotenie banov - nazor.


overokamiono

Recommended Posts

Dobry den prajem,

 

Trosku sa tu rozpisem, takze je to na trosku dlhsie citanie. Chcem tymto len proste vyjadrit svoj nazor, a zistit ten vas. Nazor na banovanie.

Takze. Moj osobny nazor je ze admini ( nie vsetci ) maju strasne kriteria na banovanie. Ano chapem, musia tu byt prisne pravidla, kedze truckersmp prekrocilo hranicu 1.000.000 hracov. a urcite to neni jednoduche davat pozor na tolko vela hracov na servery, a nie len jednom servery, aby vsetko bezalo tak ako ma. Ale podla mna niektore bany naozaj niesu opravnene ako v mojom pripade (nizsie sa rozpisem, tak posudite sami), Chcem podotknut ze proste niesom ziadne dieta, ktore by schvalne robilo na servery bordel, alebo by schvalne ramovalo hracov, alebo zamerne porusovalo pravidla. Ak nieco neviem, radsej sa to aj vopred opytam nejako admina ak sa to da. aby som zato nedostal nahodou ban. ETS 2 je premna proste take odreagovanie, ak niesom v skole, popripade v praci. a proste chcem len vyjadrit tym to, ze proste niektori hraci nemozu naozaj za to, co sa stalo, a ze dostali ban. ja viem ze proste lahko napisat cislo "7" a hrac dostane ban na 7 dni. lenze ja ako obycajny hrac, pridem domov vecer, chcem sa odreagovat aspon hodinu denne, ale nemozem kedze nepravom mam ban. nehovorim ze vsetke bany niesu nepravom. podla mna takych 95% je urcite pravom. napriklad ako ked kamarat dostal zato ze isiel v protismere a narazil do jedneho, tak hovorim mu len si ho uzije proste, ked robi somariny. ano proste taketo berem ak dostane hrac ban. Ale naozaj niektore bany su prehnane, a jednoducho clovek sa uz naozaj boji hrat ten multiplayer, ze uz dostane ban hoci niekto iny ho zramuje, a vytvara to vo mne taku celku dost uz nechut k MP.  Aj ked si davam pozor na vsetko. No ale proste, aj tak sa mi ten ban ujde bohuzial.  teraz sa rozpisem o mojich banoch, ktore som dostal a podla mojho nazoru boli obidve bany nepravom.

 

 

Môj Prvy oficialny ban.

 

21 Jun 21:09

 

(dole pod tymto vysvetlenim bude video) 

- Moj prvy ban ktory som dostal. Takze vsetko sa to stalo pri europorte. (dole pod tymto vysvetlenim bude video) Pokusim sa vysvetlit sitaciu. Vtedy som som isiel od europortku do mesta rotterdam. priznavam ze som sa vtedy trosku rozbehol kedze som mal superbcko. lenze proste neni obmedzena rychlost. isiel som asi tak 160km/h a predomnou sa nejaky dvaja hraci zramovali, zablokovali celu cestu. jednoducho mne osobne to strasne laguje v tych mestach kde je vela hracov, cela cesta bola zablokovana, a ja som nemal ako prejst teda, takze som zacal brzdit. no lenze proste ako som aj vysvetloval pri odvolavani banu. na superbcku je strasne mala intenzita brzdenia + k tomu som mal strasne lagy kedze tam bolo vela hracov. nebola sanca proste to ubrzdit, a jedine co som zrobil aby som nenarazil do nich som nabural do zvodiel, aby ma to spomalilo. aj tak ma to prehodilo cez hraca ktory mal kamion a "lezal" zramovany na ceste. jednoducho ja ako hrac som tomu nemohol nijako zabranit tej situacii a nebolo to ani nic hrozne. proste predomnou bola zablokovana cesta, kde bolo trochu miesta na prejdenie, ale v tej rychlosti som nemal sancu lebo by ma v momente prevratilo. a nikoho som proste nezramoval, kedze ti dvaja hraci sa zramovali uz predomnou. Hned som dostal ban na 5 dni. Okamzite som isiel na forum sa odvolat. kde admin po vysvetleni to uznal za vhodne a hned mi dal unban. zaco dakujem adminovi "F.Maynard". 

 

 

 

 

Môj druhy ban

03 Nov 01:39

 

-Moj druhy ban. Stalo sa to na slavnej ceste medzi Callais a Duisburg. Hrac menom Nikolas, jazdil na tej ceste ako nejaky pirat, s tym ze mal pravdepodobne velmi nekvalitny internet. kedze mu to hrozne lagovalo. ako schvalne sa zaradil predomna. svojimi lagmi mi sposobil asi tak 40% damagu, kedze mu to strasne lagovalo a pri rychlosti 90km/h ak je predomnou 100m a mu to lagne velku sancu ubrzdit nemam. a proste ano slahol som to rovno do neho. ale hovorim si ze ok, proste dal som mu report len si to admin vsimne. no bohuzial sa nic nestalo. a nastal slavny "traffic jam" na zeleznicnom priecesti. hrac nikolas bol predomnou, a stal ako prvy pred priecestim asi 5min. prvy kamion presiel, potom sa zavreli, posunulo sa to cele, a hrac nikolas ostal stat, potom sa precestie znova otvorila kde presli dalsi hraci, ostala tam velka medzera, takze nevedel som co sa deje. zavory sa stihli 2x otvorit aj zaviriet. uz pomerne dost nervozny z tohto hraca som sa rozhodol ze ho predbehnem kedze to tam blokoval (netusim ci mu to laglo alebo to robil schvalne) tak som ho zacal predbiehat. (znova trosku som to mal zasekane kedze vela hracov tam bolo) ked som ho predbiehal zrazu hrac nikolas to stocil do lava a zacal ma tlacit. netusim preco doteraz, a jednoducho ja som sa nemohol hybat ani do predu ani do zadu. pripajam fotku kde je vidno asi 40% damagu od daneho hraca nikolasa, a k tomu ako ma tlacil a nemohol som sa pohnut. po asi minute som dal teda F7 a isiel som celu trasu si dat odznova. netusim co sa tam dialo potom. ako priznavam ze som zrobil chybu ze som ho zacal takto obehovat, a nevsimol som si druheho hraca ist oproti, lenze ten hrac co isiel oproti odisiel vpohode ako je vidno na videu aj. Dalej, ten hrac NIKOLAS, si tam jazdil podla mna len tak zo srandy. kedze nemal ziadny prives, nemal ziadnu pracu. mal neskutocne lagy, a k tomu este blokoval premavku. jednoducho co som chcel zrobit bolo ho predbehnut a pokracovat dalej. a zato ze NIKOLAS ma blokoval, narazil domna a zacal ma tlacit. som dostal ban na 5 dni. lenze ban som dostal preto ze to natocil oproti iduci hrac, kedze ziadny admin tam v tu danu chvilu nebol. a je vidiet len istu odsek situacie, nieje vidno celu stiaciu ako bola. a samozrejme hned ban na 5 dni. Dana adminka patrycjaPL sa na moje odvolanie nevyjadrila, a pochybujem ze sa uz aj vyjadri kedze ban mi konci dnes o pol druhe rano. ale to uz je jedno. kedze ide o princip.


EDIT:// PatrycjaPL mi dala unban asi 5h pred vyprsanim banu, za co jej tiez dakujem.

 

SCREENSHOT (vidno damage, pushovanie, to ze hrac nema prives, a sposobenie traffic jamu):

http://imgur.com/Fb58VRS

 

 

 

 

Jednoducho aby som to zhrnul. nejdem tu vyplakavat ani nic, len som chcel napisat jednoducho svoj nazor, ktory ma tak povediac stve, a vytvara nechut hrat MP, kedze clovek sa uz doslova boji, ze dostane ban pre "nic". tkzv. pre nejakeho "idiota" ktory proste robi nieco schvalne ostatnym hracom, alebo vznikne situacia ktorej sa neda zabranit, a hrac sa do nej nechcel ani umyslene dostat. a dostane za to ban. A pritom znova pripominam, ze niesom hrac, ktory by schvalne robil taketo veci. ale ets je premna take odreagovanie. ktore v MP je premna osobne take zivsie ako v SP. ale nie tresty su osobne strasne tvrde. a vytvara to hracovi zaroven zlu historiu. za ktoru tak povediac nemoze. (nemyslim to na vsetkych, samozrejme ze vacsina je opravnena) Nechcem vytvarat nijake hadky ani nic, len som chcel napisat svoj nazor, a podelit sa s nim o ten vas. dakuje,

 

Edited by LukasV

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Prvý ban sa vyriešil tak ako sa mal, pretože sa nestalo nič, za čo by ťa bolo možné banovať, čiže áno, neoprávnený ban. Unban si dostal, ešte by to síce chcelo vymazať ban z histórie, ale povedzme že ok. Mal by si napísať na [email protected] a požiadať tam o to, lenže si teraz nie som istý, či tie bany vymazávame, ale skúsiť môžeš.

 

Druhý ban je oprávnený, predbiehanie v akomkoľvek zmysle sa rieši banom, aj keď ja väčšinou za to len kickujem, ale väčšina administrátorov to rieši banom. Z toho videa je ťažké určiť čo sa presne stalo, ale je ťa tam jasne vidieť predbiehať, čo je proti pravidlám, čiže to môžme považovať ako oprávnený ban.

 

Možno by to chcelo začať natáčať aby sa takýmto situáciam predišlo, ale tak či tak si v druhom videu porušil pravidlá, či sa ti to páči alebo nie. Síce chápem, že sa predtým mohlo všeličo stať, ale vo videu je jasne vidieť teba porušovať pravidlá, nie jeho, preto si bol potrestaný ty. To, že ťa blokoval, ti ale stále nedáva právo porušiť pravidlá. Musíš to zniesť, aj keď ťa niekto blokuje alebo do teba búra a toto opakujem od 2014, to, že niekto poruší pravidlá ti nedáva právo ich porušiť taktiež a dodnes za to banujem.

 

Každopádne, každý administrátor sitúciu zváži podľa seba a taktiež následne aj udelí trest podľa svojho uváženia, tak to je už od začiatku, nemáme nijaké pravidlá ohľadom dĺžky banu, ale musím povedať, 5 dní za tamto bolo zaujímavé.

 

Neviem, ja keď som v 2014 začínal a ešte som nebol administrátor som si v kľude jazdil, aj keď ma niekto vybúraval alebo blokoval, nikdy som mu to nevracal, kľudne som si jazdil ďalej a počkal na admina. Síce som sa administrátora dočkal len raz za pár mesiacov, ale hold, ban som nedostal, pretože som pravidlá neporušoval a nikdy som sa ani nebál. Neviem ako je to teraz, ale pokiaľ neporušuješ pravidlá nijakým spôsobom, báť by si sa nemal a všetko by malo byť ok.

 

Link to comment
Share on other sites

Ano ako som aj pisal, priznavam ze proste som nemal obehovat, a k tomu som proste trosku udrel do proti iduceho hraca, to som si tam aj priznal, ako vpohode beriem ten ban, a je pravda ze proste ten ban je viac k tomu ze tam mal byt.

ja som len chcem poukazat nato ze proste to bola zhoda okolnosti a vsetkeho, a uz pomerne som bol trosicku z tohto haraca nervozny. kedze behom 15 minut ma stihol 2x zramovat ( berem neumyselne kvoli lagom ) ale aj tak jazdil ako proste keby nikto na servery iny nebol. a ked tam stal a sa nepohol ani neposunul dopredu. tak jednoducho som ho len chcel obehnut, bez umyslu niekomu inemu ublizit alebo zblokovat alebo nieco ine. a kvoli takej jednoduchej chybe, ktoru vacsinou sposoboval ten hrac ktory bol predomnou, dostanem ban, bez toho aby to bolo urobene schvalne. a jednoducho som len chcel pokracovat. No asi naozaj zacnem natacat, a snad mi to pomoze v niektorych situaciach. ja som tu len chcem napisat a podelit sa o nazor, cize toto neni ziadost o unban ani nic podobne. ja si tolko pockam kym to skonci. len podla mna to bol trosku prisny trest nato, ze to nevidel sam admin, tu situaciu ktora tam nastala, a dostal-a to len takto na videu. 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Zdarec,
Abych se taky k tomu vyjádřil,ten první ban je celkem  nesmysl jak už se zmiňovalo víše asi si dostal unban,i když mi to nepříjde protože hnedka v "Nadpisu" je psáno že musíme dodržovat Evropská pravidla silnic,ale to nedělá 3/4 multiplayeru.. Tak ok,ale ten druhý ban už byl celkem oprávněný protože je napsáno 

"Jízda v protisměru - Kick / Ban

Jízda v protisměru, mimo vozovku a podobně"
A to už je předjíždění jelikož tam je plná čára a to se zase vztahuje k evropským pravidlám silnic,a admini na TMP píší furt že je zákaz overtruckingu (Předjíždění) v husté dopravě,což tam celkem je. 

EDIT:

Ještě sem našel toto pravidlo: 

Nevhodné, nebezpečné předjíždění - King / Ban

Předjíždění v oblasti s extrémně nízkými FPS, nebo v oblasti s vysokou hustotou dopravy, jako je např. Europort nebo cokoliv podobného.

 

Edited by Tomiik [CZE] [Realistic Driver]

status.png

                                           

Link to comment
Share on other sites

Tomik,

Ano to mas pravdu. priznavam ze to bolo predbehovanie, a k tomu nebezpecne. kedze je vidiet ako druheho hraca som ohrozil. ale podla mna ten ban je prilis prisny trest nato, ze to nebolo umyselne a ze ten hrac nas tam blokoval. nepoviem ak by som isiel na kamione 90km/h a obchadzal a predbehoval kazdeho, a nedbal by som vobec na ostatnych a narazal do nich. ale podla mna aspon teda to je prisny trest. ako pisal burner. stacilo kick alebo bol by som spokojny aspon s banom na jeden den. ako ponaucenie. ze proste aj v takychto situaciach sa musi cakat. lebo naozaj to nebolo nic hrozne, a to co sa dialo predtym. bolo ovela horsie by som povedal zo strany toho nikolasa. ja som len chcel dalej pokracovat v mojej jazde a priznavam, ze ten ban je teda opravneny, ale naozaj tie tresty su velmi prisne. naozaj tam stacilo ako den na upozornenie. uz len z toho hladiska ze naozaj nemam zaznamy banov ako keby sa neviem co dialo. priznal by som si tu dlzku banu ak by som mal 3 bany predtym alebo neviem co. ale podla mojho nazoru to je prisny trest, najme preto, ze naozaj to nebolo umyselne ani nic. 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Dobre ale ako to mozes pre boha porovnavat s realitou? ved to je nonses toto. cize aj Goat SIMULATOR. je v podstate realny simulator kozy ano? cize bezne koza skace pod auta, a lieta si krajinou. well done :rolleyes: Uz nejaky ten rocik mam vodicky, a vobec sa to neda porovnat ked je clovek v reale na ceste, ako ked hra na odreagovanie ETS... ale to je jedno. lebo sme odbocili od temy. ide tu oto, ze som hovoril ze to su prisne tresty. takze mi chces povedat, ze v reale by som dostal ban na 5 dni alebo ako mi to chces povedat. alebo ze proste v reale naozaj vybehnem s autom do protismeru hlava nehlava cez dvojitu ciaru v zapche. je nonses porovnavat realitu a hru ked sa bavime o trestoch... :wacko:

  • Upvote 1

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Vporiadku, moj posledny prispevok kedze nechcem to spamovat, viac sa uz nevyjadrim popripade len editnem tento prispevok.

To, ze sa pouzivaju celoeuropske pravidla cestnej premavky je vpohode, ale bavime sa o trestne VIRTUALNOM treste, je balznive a chore porovnavat hru a realitu. cize to znamena, ze plati tu aj pravo, a ked som spravil toto. tak dostanem pokutu, odobratie vodickeho preukazu, a k tomu aj par mesiacov vo vazbe? prosim ta je to smiesne, ked sa bavime o hre. vyjadril som len nazor ze sa mi to zda byt prisne. ale ako povedal burner kazdy admin si to stanovi sam proste. ja som vyjadril svoj nazor ze proste to bolo podla mna velmi az prisne. a to je vsetko. viac krat sa nechcem vyjadrovat uz, lebo to si mozeme vyhovorit na chate. maximalne editnem tento prispevok ^_^

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Kľudne postuj, vypol som post count vo všetkých language diskusiách už pár mesiacov dozadu, kvôli ľudom čo si v nich post huntovali.

 

O dopravných predpisoch sa v takomto zmysle ale nemôžme baviť, teda môžme, ale má to vážne ďaleko od reality aspoň ohľadne rýchlosti. Je síce pravda, že sa podľa nich máme riadiť, ale prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti je v ETS2 normálna vec, sám jazdím 230.

Link to comment
Share on other sites

Plus k tomu, sa musi priznat, ze aj dost velka cast su proste hraci, vo veku okolo 14-15 rokov ktori tie predpisy nepoznaju. Kedze neraz sa mi stalo, ze som niekoho pustal lebo mal prednost a on nechapal co sa deje, alebo ze ja som mal prednost a nepustili mna, lebo to jednoducho nevedeli. Jedine raz sa mi stalo ze ma pustil niekto na krizovatke s pravidlom pravej ruky. A to som tomu sam neveril. Cize tie predpisy ti hraci nemaju sancu takto vediet. Kedze sa realne s tym nestretli.

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

MNO.... takže.... když odreagovat..ok..ale.... asi bych to psal dlouho a nesouhlasil bys...ale je to TAK. Superb-NE..rychle?? v ETS NE... Místo jako je Europort?? NE... když už si chci vypnout....NFS, WOT, Warthunder...atd....když chci relax? Single ETS... Když občas je nálada-MP EU1, kde vím že nepotkám "kaziče hry".... EU2 se stalo místo truck simulátoru spíše Death Rally... ale není to to co ETS původně bylo... adminům se nedivím. Bodka...Můj názor,ale stojím si za ním a reagovat nechci..otrávenej sem už dost.... Edit-Superb jsem měl jen v ATS a to proto že tam jsou širší cesty a dalo se s tím hezky jezdit...ovšem, opět-banda která si z toho dělala FF...a bylo to tam kde ETS...rozepsal jsem se,ale prostě....toto nerad vidím a ano, doplním k tomu věku-právě proto že to hrajou děti a lidé co si chcou "zablbnout" jsou admini aby to kopali ven.. Čao.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

hlavne tie nadávky hráčov a podobne to by sa malo riešiť  a stabilitu serverov lebo je to na zaplakanie ako to seka kde je viac hračov napr 110 a podobne :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na serveri je veľa hráčov čo nepoznajú či už pravidlá alebo dopravné značky ako také, mohli by vymyslieť nejaký skúšobný test zo zakladných značiek a pravidiel pokial by ten dotyčný neprešiel by si nemohol zahrať na určitú dobu a po určitej dobe by išiel zase na preskúšanie a pokial by to spravil tak by jazdil dalej, lebo je tam strašne vela hráčov čo nemajú ani šancu čo je značka daj prednosť alebo stopka, alebo semafor, ja si idem na zelenú a on mi vybehne do križovatky a vysype ma na bok, nedávno som nahlasoval hráča ktorý jazdil s osobákom a za ním mal zapnutý náves, poslal som screenshoty do reportu na stránke a odpoveď admina bola že nedostačujúce dôkazy, ako nech mi vysvetlí ako som to mal ešte zdokumentovať? rád by som poslal video ale mám slabý notebook a som rád že mi to utiahne ets na 20fps na low grafike.

Link to comment
Share on other sites

Ja by som bol za ak by sa viacej zamerali na hráčov čo nevedia predpisy a kôli tomu vznikajú nehody atd... tak isto dosť často prechádzam cestou od brusselu do Rotterdamu kde prejde nespočetne vala hráčov po tej ceste a potom sa tam tvoria kolóny a tí spratkovia predbiehajú po tráve a v protismere a potom blokujú protismer, ja by som bol za tieto veci aby bol dlhší ban, a nie aby riešili to že fakt človek nedobrzdí a nabúra do kamionu ktorý tam je vysypaný aj s osobákom, pokial sú tam nabúraný tak treba dať hneď F7 a je po probléme.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 10. 9. 2017 at 8:35 AM, Alv4s0r said:

Jak chceš 12 letého kluka donutit znát předpisy ? Sebereš mu řidičáč ? Bohužel, takhle hra je určena pro všechny a vyjímky se nedělají proto to na MP vypadá jak to vypadá. Hlavně EU2

To že mu je 12 ho neomlouvá. Na kole když jezdíš, tak musíš znát taky dopravní značky. Ty základní značky je mají učit hlavně jejich rodiče. A na červenou taky nepřecházíš chodník. Takže semafory by už dávno měli znát.

Link to comment
Share on other sites

Lidi probuďte se je to hra .. jen proto, že to má v názvu simulátor neznamená, že to bude někoho něco učit. Pořád je to jen HRA ! V NFS:Undergroud jsi taky dodržoval rychlost která byla u krajnic ?

V GTA taky nepředpokládám,že při plnění misí čekáš až ti padne zelená ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Abych ti řekl pravdu na jednu stranu si myslím že to je dobré ... Protože někteří toho bohužel využívají :) ...Na TMP team nemám v tom to žádný problém

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.