Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Jak zostać Moderatorem Gry? (Game Moderator)


Recommended Posts

truckersmp-logo.png

 

Witajcie!

 

“Jak zostać Game Moderatorem?” To jedno z pytań które zadaje sobie wielu Graczy.
Ten temat będzie zawierał odpowiedź na Wasze pytanie oraz ogólny zarys wymagań i wskazówek.


Po pierwsze, bycie Game Moderatorem nie polega wyłącznie na jeżdżeniu samochodem policyjnym. Niektórzy z Was zapewne czytają ten temat tylko po to, by móc prowadzić taki radiowóz. Obecnie jest on zarezerwowany wyłącznie dla członków zespołu TruckersMP, którzy posiadają uprawnienia Game Moderatora, czyli Game Moderatorzy, Project Menedżerowie, Community Menedżerowie oraz Developerzy. Prowadzenie samochodu policyjnego nie jest głównym zajęciem Game Moderatora (będziemy używać skrótu GM w dalszej części tego tematu). Samochód policyjny to tylko dodatek dla rangi.

 

Obowiązki GM’a to nie tylko latanie po mapie, losowe wyrzucanie graczy czy banowanie. Ranga GM’a wiąże się z ogromną odpowiedzialnością! GM zajmuje się wieloma sprawami: raporty z gry, apelacje, osądzanie co jest dobre a co złe. Każdy GM jest wybierany z wielką starannością by zapewnić maksymalną jakość. 

 

Od stycznia 2018 r. Istnieje otwarta rekrutacja GM, jednak nie ma planu jej częstego otwierania. Jak być może zauważyliście, GM są wybierane głównie z naszego obecnego zespołu. Aby mieć szansę na GM’a musisz dołączyć do naszego zespołu, np. jako Support czy Moderator Forum a następnie ciężko pracować i cierpliwie czekać na awans. Jednakże, nie wszyscy otrzymują awans - jest wiele powodów dla których nie zostali wybrani. Pamiętaj, jeśli dołączysz do zespołu tylko po to, by zostać Gm’em - prawdopodobnie nim nie zostaniesz!
Chcemy by ludzie, którzy dołączyli do naszego zespołu na określoną funkcję wypełniali swoje zadanie z dużą dokładnością i zainteresowaniem.

 

Jeśli będziesz dobrze sobie radził, wypełniał swoje zadania z dużą uwagą, być może Project Manager zauważy Cię i zaoferuje Ci awans jeśli będzie potrzebna dodatkowa osoba na stanowisko GM’a. Oczywiście możesz przyjąć awans lub go odrzucić jeśli wolisz pozostać przy obecnie pełnionej funkcji.

 

Oto podsumowanie dwóch różnych ścieżek, które można przejść, aby zostać GM, patrz poniżej:

 

  •     Krok 1 - Dołącz do zespołu jako Support, Moderator lub Media.
  •     Krok 2 - Pracuj ciężko, wypełniaj swoje obowiązki jak najlepiej i bądź kulturalny.
  •     Krok 3 - Zostań wybranym przez Game Managera by otrzymać możliwość awansu.

 

Druga opcja jest następująca:

 

  •     Krok 1 - Upewnij się, że nie masz żadnych aktywnych banów, jesteś aktywny na forum i dobrze się zachowujesz
  •     Krok 2 - Po otwarciu rekrutacji GM zgłoś się, aby dołączyć i upewnij się, że wypełniasz swoją aplikację bardzo szczegółowo.
  •     Krok 3 - Zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, porozmawiaj z GMM
  •     Krok 4 - Okres szkolenia z GMM i GMTL.
  •     Krok 5 - Okres próbny 2 miesiące.

 

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i porad które warto zapamiętać:
- Nigdy nie pytaj GM’a o awans - to tylko zmniejszy Twoje szanse!
- Nie rozmawiaj z nikim o swojej kandydaturze na stanowisko GM’a.
- Nie pytaj kiedy zostanie otwarta rekrutacja na stanowisko GM’a lub jakąkolwiek inną rangę.
- Nie dołączaj do zespołu tylko po to, by zostać GM’em, najprawdopodobniej to Ci się nie uda.
+ Daj z siebie wszystko! Jeśli zostaniesz wybrany do innej roli, wykonuj swoje obowiązki jak najlepiej potrafisz i dobrze się zachowuj.
+ Szkol swoje umiejętności komunikacyjne, język angielski to Twój główny język jako GM’a.
+ Przestrzegaj wszystkich zasad, na forach, w grze, na discordzie. Posiadanie ostrzeżenia lub bana zdecydowanie zmniejsza Twoje szanse na jakąkolwiek rangę.
+ Bądź aktywny na forum, daj się poznać naszej społeczności od jak najlepszej strony!(edited)

 

Kilka gotowych pytań i odpowiedzi:
P: Czy muszę mieć ETS2 i ATS by zostać GM’em?
Odp: Nie. Zalecamy posiadanie obu gier lecz nie jest to wymagane.

 

P: Czy przyjaźnienie się z członkami zespołu da mi przewagę?
Odp: Nie. Nowy GM wybierany jest na podstawie aktywności, zachowania i umiejętności.

 

P: Nie interesują mnie fora, czy mogę pominąć rolę Moderatora?
Odp: Nie, udział w dyskusjach jest wymagany. Ważne, by wiedzieć jak działa nasza społeczność jeśli chcesz zostać członkiem TruckersMP.

 

P: Nigdy nie dostałem szansy po złożeniu podania, co jeszcze mogę zrobić?
Odp: Niezbyt wiele, miejsca w naszym zespole są ograniczone a zainteresowanie jest ogromne. Udoskonalaj swoje umiejętności i spróbuj ponownie przy kolejnej rekrutacji.

 

P: Mówię w języku {język} którym obecnie nie posługuje się żaden GM’em. Czy mogę od razu zostać GM’em?
Odp: Nie. Nadal musisz postępować zgodnie z krokami wymienionymi powyżej. Nie dajemy rangi GM’a tylko dlatego, że ktoś posługuje się tym konkretnym językiem.

 

P: Mam pytanie, które nie zostało tutaj wymienione. Z kim mogę się skontaktować?
Odp: Wyślij swoje pytanie poprzez formularz kontaktowy, postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to będzie możliwe.


Przetłumaczył: @Kargho </pl> & @Neptunox [PL]
21-02-2017, 18:30
 

  • Like 1
  • Upvote 6

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kap. unpinned this topic
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.