Jump to content

Administracja


LasQa

Recommended Posts

Jako, że jest to off topic to mogę sobie pisać co mi się żywnie podoba, a administracji najwyraźniej niewygodna prawda się nie podoba, więc daję odnośnik do tematu.

Aha i jeżeli administrator, który raczył usunąć post i nadać mi warna będzie to czytał, to poproszę o podanie powodu. Z chęcią przestudiuję cały regulamin jeszcze raz, by znaleźć powód, ale wątpię, żebym znalazł tam odpowiedź na moje pytanie.

Edited by LasQa
  • Upvote 3

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

KOZIK : Myślę że twoja odpowiedz i zamknięcie tematu jest kompletnie nie zrozumiałe i pochopne. Skarga na nieaktywną administrację nie powinna być ignorowana oraz usuwana tak szybko aby kto inny tego nie przeczytał, Wychodzi na to że nie możemy napisać nic o waszej pracy na forum oraz w grze ETS & ATS. Dla przykładu powiem ci że gdy w mojej firmie nie zgadzają się z moją opinią ( szefa ) to potrafię usiąść i wysłuchać innej opini i doprowadzić do kompromisu. A ty pokazaleś teraz to że kompletnie nie liczycie się  z naszym zdaniem. Macie nas za śmieci ? Uważacie się za lepszych czy co ?? Do cholery jasnej razem tworzymy to całe forum i razem powinniśmy podejmować jakiekolwiek decyzję oraz wspólnie porozmawiać o wszystkich funkcjach na forum. Taka ignorancja może doprowadzić do sytuacji że polskie forum stanie się zbędne.

 

Odnosząc się do oskrażeń kolegi to ma on dużooooo racjii. Admisnitracja jest poprostu obojętna, niesprawiedliwa i totalnie pozbawiona jakichkolwiek obowiązków !!! Kiedyś było tak że jak składałem raport w grze to po chwili zjawiał się pomocny admin i wywalił natrętnego trolla a dzisiaj jest tak że wszyscy admini siedzą w Rotterdamie i niestety nie reagują na jakiekolwiek wezwania w grze. Dla przykładu jedzie duży konwój i ktokolwiek może nas wszystkich rozwalić bez konsekwencjii. Dodatkowo wysyłany na niego raport z dowodem w postaci nagrania Video na stronie TruckerMP jest usuwany. To już jest już komedia !!!

 

Zero reakcji na nowe pomysły innych kierowców. Dawno temu gdy wstawiłem post z nowym pomysłem został zauważony przez adminów dopiero po 3 miesiącach !!

 

Jeszcze niedawno chciałem zostać adminem w grze aby uporządkować tych wszystkich troli no ale jak wy wymagacie bycie moderatorem przez rok czasu to mi się odechciało. Na dodatek doszły mnie słuchy że w administracji gry jest ogromny burdel i ludzie nie chcą do tego należeć i odchodzą. Dodatkowo można zauważyć że nowo przyjęci admini nic nie robią. KOMPLETNIE NIC ! Przesiadywanie w Roterdamie to nie adminowanie !!!

 

Albo naprawimy ten cały system na czas albo polskie forum w końcu upadnie. Idziemy w złym kierunku i czas by się ogarnąć !!

Edited by <[ P & S ]> Funtek
  • Upvote 5

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

@LasQa 

Dot. reportu to najlepiej wysłać maila na  [email protected] wraz z linkiem do reportu, gdzie ktoś z góry powinien odpowiedzieć.

 

Na temat reszty osobiście jest mi się ciężko odnieść, najlepiej jest się skontaktować z którymś CM czy PM, właśnie też poprzez maila, którego podałem powyżej, tutaj niestety może obejść się to bez echa, co do pracy moderatorów, adminów itp.

 

Odnosząc się do słów poniżej od @Bandero to dokładnie jest tak jak on mówi, spora część reportów jest już po fakcie, co jednak jest jakimś problemem, przykładowo na EU2 jest taki przyrost reportów na minute w godzinach szczytu, że na prawdę jest problem wszystko ogarnąć. Rotterdam/EP tak samo zależy od ilości  graczy na serwerze, jednak w większości przypadków nie ma takiej potrzeby by była potrzebna tam większa liczba adminów.

  • Upvote 3

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o nieaktywna administrację to ciężko mi powiedziec jak stoi ich aktywność ponieważ jestem jednym z "żółtodziobów" ale nie wydaje mi się aby siedzieli tylko w Rotterdamie ponieważ często jest tam tylko parę blokowań i od czasu do czasu wyprzedzanie w ep... to wszystko :P generalnie admini muszą sprawdzać reporty ale jest to tak zwane "never ending story" Bo jak sprawdza wszystkie to nagle przybywa ich ok. 10, administracja tez nie jest wstanie ogarnąć wszystkich reportow na raz :/ często ludzie wysyłają reporty na gości którzy zrammowali i pojechali sobie dalej a jak admin przychodzi to nagle nic nikt nie robi, nie są wstanie ogarnąć wszystkiego od tak, reporty powinny być wysyłane na ludzi którzy ciągle blokują albo rammuja a nie że przez przypadek ktoś zajdzie drogę i juz reporty, przez takie coś administracja traci najwięcej czasu.  Następny punkt to straszenie użytkowników, osobiście nie widziałem takiej akcji aby to admin straszył użytkowników, czym kolwiek, chyba wyssane z palca. Co do bezkarności, nie ja sprawdzam raporty wiec tutaj się nie wypowiadam ale admini tez potrzebują mieć twarde dowody a jeżeli nie zgadzasz się z decyzją admina to wiesz gdzie pisać, ale to nie moja sprawa wiec tutaj kończę. Co do sygnatury to się nie wypowiadam nawet bo z polskiej strony modow chyba nikt nie dał warna za to, przynajmniej ja na to nie patrzę, za innych ciężko mi się jest wypowiadać ale raczej też to ignorują, ang mods faktycznie walą warny za to. A co do EU2 to tam znajdują się skody i to tam najwięcej osób chce się wyszaleć, ale każdy użytkownik jest raczej traktowany jednakowo. Znowu nie mogę się wypowiadać za iga bo nim nawet nie jestem ale myślę że sami coś dodadzą. Jeżeli macie pytania odnośnie modow to śmiało pytajcie i odpowiem :)ale raczej nikt z Polski nie zareaguje na wasze skargi, bo nie ma już nikogo na wysokim stanowisku, wiec życzę powodzenia w robieniu takich burz :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem z kilkoma polskimi adminami i jednogłośnie uznali, że w ich gronie jest nieporządek.

 

Odwołując się do wypowiedzi @Bandero, to złożyłem jakiś czas propozycję, aby było coś takiego jak zgłoszenia priorytetowe - im więcej osób daje na jedną osobę zgłoszenie - tym bardziej ten raport jest widoczny. Oczywiście zrobiłem to na podstawie streamów, których obejrzałem kilka, oraz rozmowy z adminami. Nadmieniłem tam też usunięcie raportu automatyczne po jakimś czasie.

 

Wypowiedź @mwl4

Quote

Ludzie, którzy nigdy nie widzieli na oczy panelu admina i w nim nie pracowali krytykują panel admina.

 

Polska cebula?

[...]

 

Jedyny (średni) argument w temacie od @I<3VODKA

Quote

[...]

Co do twojego przykladu, a co jezeli gosciu zramowal jedna osobe, a 3 byly obok i rowniez zreportowaly pomimo ze dla nich nic nie zrobil? A co jezeli zajechal lekko droge i juz caly konwoj lub cala firma zacznie wysylac reporty? To ze jest kilku zglaszajacych, nie oznacza ze wszystkie te osoby zostaly dotkniete.

[...]

 

Pozostałe 4 osoby były za - reszta nie miała okazji się wypowiedzieć.

 

Temat od razu został zamknięty, a ja nie miałem możliwości odpowiedzieć na dany mi argument. Lepiej chyba, żeby raz na jakiś czas wyszła jedna osoba, która nie zrobiła zbyt dużej szkody, ale zgłosił ją cały konwój, niż wyglądało to tak jak teraz, czyli milion raportów po fakcie.

 

Im dłużej ten MP istnieje tym bardziej mam wrażenie, że użytkownicy są traktowani tak jakby mieli klękać przed devami bo udostępniają nam to. A gdyby nie oni - MP by nie istniało. Szacunek musi działać w obie strony. Nie wiem dlaczego tak jest. @mwl4 ma już wpis do CV, więc po co to dalej działa? Nie będę pisał co myślę, bo jakby pojawił się nie wygodny temat, to mógłbym zostać zbesztany, a nie chce mi się teraz :)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Funtek po pierwsze po drugie poczytaj powoli i dokładnie regulamin forum oraz gry. Można pisać ale w sposób kulturalny. Jakoś tego wątku nikt nie zamyka i nie przenosi. Po drugie jeśli jest jeden admin nawet trzech i jest pełny serwer na Eu2 i tak jak Danurb pisze 2300 graczy i co kilka sekund spływa report jest to nie możliwe żeby wszędzie zdążyć. Często jest tak że jak admin bierze ten report przenosi się to już nawet nie widzi żadnej ciężarówki jest całkiem pusta droga. Tak jak wszystkim pisze poogladajcie jakiś stream z pracy admina. Ja tak samo zrobiłem i zdanie mi się o 180 stopni zmieniło. Dlaczego ja daję reporta a nikt nie reaguje. Co do Twojego kierowcy i Warna za to. Konsultowane z kilkoma modami więc wszystko jest zrobione jak powinno. A jeśli takiego punktu nie widzisz trudno. Ja za byle co nie daje i nie latam nie szukam pretekstu aby kogoś udupic. Powiem Ci tak odkąd jestem na forum modem to jest mój pierwszy warn. Więc Twoje pretensje są bezpodstawne.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiają mnie 2 rzeczy:

- Dlaczego wszyscy wypowiadają się tylko o serwerze EU2, sprawa która to zaczęła miała miejsce na EU1 gdzie admina BARDZO RZADKO się widuje, a jeśli już jest, to bez przesady, że tam też jest ogrom raportów.

- Dlaczego dostałem punkty, jeżeli w tamtym poście nie było żadnego, powtarzam, żadnego wulgaryzmu? Nie uznałbym też tego jako obraźliwe w stosunku do kogoś, ale na siłę można by uznać, że jednak jest, że obrażam adminów itd. Ludzie poważnie? To jest offtopic, mam tam prawo pisać praktycznie o czym tylko zapragnę, a uznanie tematu jako "nie kulturalny" to już co najmniej nadinterpretacja. Specjalnie nie użyłem tam wulgaryzmów, żeby temat został jak jest, żeby każdy użytkownik mógł się z nim zapoznać, bo pomimo tego co napisałem na początku tamtego postu, chciałbym poznać zdanie innych na ten temat, bo być może ja faktycznie coś przeoczyłem.

 

Odnosząc się do słów osób z administracji, supportu czy innych grup użytkowników, zgadzam się, że na serwerze EU2 ciężko opanować (przepraszam za wyrażenie) to bydło. Jednak mój post akurat odnosi się głównie do EU1 (zapomniałem o tym wspomnieć), które już praktycznie umiera, bo nie ma ludzi, nie ma adminów, jest samowolka, nawet gorzej niż na EU2 z tym, że nie mamy tutaj do czynienia ze skodami. Bardzo mi przykro, że administracja nie raczy przyznać, że olewa już kompletnie EU1, gdzie potencjalnie spotykają się Ci "normalniejsi" gracze, którzy chcą wspólnie pojeździć, bez odwalania. Obecna sytuacja prowadzi do tego, że większość tych osób psujących rozgrywkę siedzi na EU2 i jeździ skodami, ale tam jest przynajmniej dużo ludzi, natomiast EU1 zaczyna świecić coraz to większymi pustkami i może się zdarzyć tak, że już nikt tam nie będzie chciał grać, poza konwojami firmowymi itp. Moje skromne zdanie: skasujcie skody, zróbcie jeden serwer i OGARNIAJCIE go wspólnymi siłami całej administracji, bo inaczej to nie ma sensu. Skody zostają tylko dla ADM i po sprawie.

 

P.S. Swoją drogą bezpośrednio powód warna nadal nie został podany, prosiłbym o podanie go wprost, bo jestem głupim polaczkiem. Tylko w kwestii sprostowania, nie jestem już kierowcą Funtka, zwolniłem się z firmy jestem wolnym strzelcem i gościnnie pojawiam się na konwojach i innych wydarzeniach za pozwoleniem szefostwa firmy :D

Edited by LasQa

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

@LasQa powiem tak za darmo tego nie dałem. Ja mam regulaminy dwa moderatora i forum. Ja za błędne przeniesienie wątku mam opierdziel jak źle przeniosę. A co mówić gdybym dawał od tak sobie warny. Po drugie ten post jest normalnie napisany i jakoś nie zamknięty i nie przerzucony do kosza. Po nastepne admini dosyc często są na EU1 bo sami lubią spokojniej pojeździć lub tez jeźdżą konwoje firmowe oraz czasem im się nie chce siedzieć na EU2 bo tam jest tyle reportów na minutę że to nie ma możliwości do ogarnięcia. Tylko po co to płakać i wyżywać się na wszystkich. Nikt nawet nie wie czy w tym czasie na tym serwerze w ogóle był jakiś admin. A co mają powiedzieć Ci którzy jeźdżą na pozostałych serwerach? Trzeba nagrywać i składać reporty a jeśli admin odrzuci report z jakichkolwiek powodów wy się z tym nie zgadzacie możecie zawsze napisac skargę [email protected] tutaj. Ja też składam reporty i też nie zawsze jestem z decyzji adminów zadowolony. Ale nikomu nie ubliżam i nie nazywam ich  "niespełna rozumu" cytuję dalej " Poziom intelektualny niektórych osób jest równy lub mniejszy zeru.  " skąd wiesz jaki kto ma poziom uwierz mi że są tu ludzie admini modzi supporci którzy mają wyższe studia są lekarzami lub na studiach medycznych a nawet doktoranci " żółtodziobom " nie wiem co masz na myśli i o jaką elitę ci chodzi? to akurat mnie delikatnie śmieszy. I co do końcówki twojego tamtego posta którego chciał czy nie chiał musiałem zamknąć. A obrażanie kogo kolwiek na forum jest zakazane i nie ważne kto to jest czy to osoba z teamu czy zwykły użytkownik forum za takie coś jest warn i wątek lub post jest ukrywany lub przenoszony do kosza. Na mnie tez możecie składać skargę jeśli uważacie że nie słusznie dałem warna. Oczywiście byście musieli całego posta przetłumaczyć na język angielski

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

Polecam przeczytać co napisałem tutaj: 

 

Im dłużej ten MP istnieje tym bardziej mam wrażenie, że użytkownicy są traktowani tak jakby mieli klękać przed devami bo udostępniają nam to. A gdyby nie oni - MP by nie istniało. Szacunek musi działać w obie strony. Nie wiem dlaczego tak jest. @mwl4 ma już wpis do CV, więc po co to dalej działa? Nie będę pisał co myślę, bo jakby pojawił się nie wygodny temat, to mógłbym zostać zbesztany, a nie chce mi się teraz :)

 

A ja im dłużej tu jestem tym bardziej mam wrażenie, że musimy być 24/7 gotowi na wasze zawołanie, każdy report. A ja to powinienem w ogóle pisać kod cały czas i najlepiej to żebym w ogóle nie spał, tylko spełniał każdą waszą zachciankę. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 5

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Panowie, Trackersmp jest że tak fachowo określę w fazie "zmęczenia materiału". Każdy by chciał mieć admina wyłącznie na swoje usługi gdy coś mu się dzieje złego na drodze ale to po prostu niemożliwe. Brakuje lekarzy, fachowców i innych zasobów ludzkich w realnym świecie a wirtualna alternatywa też boryka się z tymi problemami bo nie ma świata idealnego gdzie wszyscy będą mieć po równo ( nie wdaje się w kwestie religijne ) Może faktycznie przydały by się jakieś zmiany, ale to tez wymaga czasu i odpowiedniej pracy w to włożonej nad dokonaniem zmian. Tak jak napisano wcześniej admini panują nad ogólnym porządkiem w grze i czasem rozładowują ogniska zapalne ale na boga to sa tylko ludzie nie maszyny by woląc ich do każdej drobnej stłuczki gdzie wystarczy przesłać materiał na delikwenta by odpowiedział za swoje czyny w niedługim czasie. Pozdrawiam i więcej wyrozumiałości :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Panowie i Panie tak jak tutaj kolega napisał wyżej admini to nie maszyny. To są ludzie, którzy też mają własne życie, praca rodzina itp a Wy wymagacie od od adminów żeby siedzieli non stop. Jestem pewien że gdyby któryś z Was był adminem to też by nie siedział non stop na kompie i wypatrywał gdzie tu ktoś odwala. Każdy admin może mieć również pomyłkę, to normalne. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok zgadzam się roboty jest sporo, więc i "pracowników" powinno być sporo, jeżeli się nie wyrabiacie, przyjmujcie nowych. Proste rozwiązanie, poza tym wciąż powtarzam, że sprawa dotyczy EU1 gdzie nie ma dużo roboty, a o admina i tak ciężko w ciągu dnia. W weekend wiadomo, jest was więcej (rozumiem obowiązki życia codziennego), ale to wciąż trochę za mało jak widać po tym co się dzieje. Cóż mogę dodać, jeżeli administracja uważa mój post za lament, potwierdza tylko w ten sposób to co napisałem. Nie mam zamiaru tutaj się sprzeczać i gównoburzy wywoływać, chociaż chcąc, nie chcąc już to zrobiłem. Dodam tylko, że to jest gra i jak przy każdej innej chciałbym się po prostu dobrze bawić, a przez nieudolność administracji (nie ma to na celu obrażenia, bardziej zwrócenie uwagi na problem) trolle jeżdżą bezkarnie. Jak pisałem, nie radzicie sobie, przyjmijcie więcej adminów.

  • Upvote 1

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

Po wielu miesiącach praktyk wiemy jak się kończy rozdawanie praw administratora. Właśnie dlatego, administratorzy muszą być w ekipie dłuższy czas aby można ich było zweryfikować. I tak ekipa się ciągle rozrasta ( w tym momencie 80 osób ). Admini nie są przydzielani do serwera, więc większość pilnuje porządku na EU2. Cały twój lament obaliłem w poście w poprzednim wątku. 

 

Trolle nie jeżdżą bezkarnie, bo jeśli masz dowody to raport na pewno zostanie zaakceptowany i troll dostanie banika na dłuższy czas.

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem jest tego typu że chcielibyście żeby było więcej Adminów tylko problem jest tego typu, ze nie każdemu można dać taka funkcję ponieważ wiadomo że nie każdy się nadaje... Dlatego jest dłuższy proces rekrutacji na IGA i nie mogą być to osoby tak zwane "z ulicy" muszą być to osoby odpowiedzialne.

  • Upvote 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@LasQa Jeśli mówisz że w tygodniu nie jest wystarczająco Adminów na serwerach w ciągu dnia, ja nie widzę problemu, zapłać mi pensje na utrzymanie rodziny i mogę całe 8 godzin siedzieć i pilnować. Praca Admina to nie jest tylko siedzenie w grze, każdy z nas robi raporty od graczy których jest pełno ostatnio, po za tym od większości z nich są apelacje na który admin musi odpowiedzieć i uwierz że nie kończy się to na jednej wymianie zdań.

  • Upvote 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro jest wam tak ciężko to co tu jeszcze robicie. Nikt wam nie kazał zostać adminem, a wiąże się to z pewnymi obowiązkami, tak to jest wasz OBOWIĄZEK, więc nie wiem o co Ci chodzi. Jak pisałem, rozumiem życie prywatne, każdy je ma i wiem, że nie możecie siedzieć cały dzień, spoko. Nie wiem czy ja pisze niezrozumiale, czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem.

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

Moim obowiązki masz wyżej bo Ci napisałem co robimy, a pomagamy bo sami tego chcemy i nie mamy obowiązku być CAŁY CZAS w grze, czy sprawdzać reportow. Robimy to w miarę naszych możliwości, każdy z nas się stara, po za tym gdybyśmy nie robili swojej roboty to nas już dawno by nie było w teamie.

  • Upvote 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.