Jump to content

1080p czy 1440p?


thematush

Recommended Posts

Cześć,

trapi mnie pytanie, jaką polecacie rozdzielczość do ATS-ETS2?

Gracie na 1080p czy 1440p i na jakich kartach graficznych, na jakich ustawieniach na mp i single. Jak wygląda wydajność na ProMods,Hungary map i MP?

 

Planuję zakup nowej karty oraz monitora i waham się jaką rozdzielczość monitora wybrać.

 

Wszystkie cenne informacje mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Jaka rozdzielczość? Najlepiej taka jaką oferuje Ci monitor czy telewizor pod warunkiem, że sprzęt to uciągnie. Dlaczego tak? Wtedy uzyskujesz najlepszą jakość obrazu dla danego sprzętu, jeśli byś próbował odpalić obraz 1080p na 1440p obraz może być nienaturalnie rozciągnięty lub mogą być jakieś dziwne smugi na ekranie.

 

Co do ustawień graficznych... karta graficzna i jej ustawienie w grze to jeden ze składowych, ale do tego ważny też jest procesor, który jest równie ważny. Nie co mniej pamięci czy płyta główna, ale też mają pewne znaczenie w działaniu gry.

 

Obecne karty graficzne potrafią obsługiwać rozdzielczości 4K (UltraHD), więc takie 1080p czy 1440p to pryszcz, chociaż na pewno przy kartach za ceny 200, 400, 600 zł z ilością FPS'ów może być ciężko. Kwestia taka jaką kartę chcesz kupić i jaki masz obecnie sprzęt. Monitor... kwestia jaki rozmiar. Do 22'' 1440p to na pewno zły pomysł, do 27'' chyba idealny, ale tak jak mówiłem przy niskobudżetowej karcie gra na 1080p może się lekko odbić czkawką gdyż monitor optymalnie wyświetlałby obraz przy 1440p przy którym karta mogłaby dostawać lekkiej czkawki w postaci zmniejszonej ilości FPS.

 

Podaj Nam najlepiej całą obecną specyfikacje tj. płyta główna, procesor, pamięć RAM, system, chłodzenie, wiek sprzętu, obecna karta graficzna to będziemy w stanie powiedzieć konkretnie co opłaca się, a co nie. Idiotyzmem byłoby ładowanie GTX 1080 do Celerona dwurdzeniowego, albo jakiegoś 8-letniego AMD'ka.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

@WooQash

wszystko rozumiem.

Pytałem raczej o odczucia z gry kogoś kto gra na monitorze FullHD i kogoś kto gra na WQHD, jak z wydajnością. W tej chwili 60fps przy skalowaniu 200% z ustawieniami max. na stock mapie to nie problem. Inaczej sprawa wygląda na MP przy większej ilości graczy, na mapie ProMods z dodatkami, a największe spadki mam na mapie Hungary map.

Chcę mieć stabilne 60fps.

Obecnie mam i7 4790k (w tej chwili na bez OC) i 750Ti, 8 Gb RAM, monitor stary 19' 1440x900p.

W zamyśle chcę wymienić na monitor 27" (60Hz) 1080p lub 1440p. Karta graf. GTX 1070.

Czy przy takim zestawie jest sens pakowania się w 1440p ?

Oczywiście nie tylko w ATS/ETS2 gram ale tu jest priorytet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • KOZIK_ locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.