Jump to content

Blokada regionalna na serwerach


Mayster [PL]

Recommended Posts

Wcale nie jest tak źle panowie... Codziennie zasuwam w różne strony na serwerze zazwyczaj EU3 i rzadko kiedy widuję kogoś spoza Europy. Na EU2 już prędzej by takich znalazł. Wcale nie przeszkadzają, no może jak stoi w mieście z pięciu to lekko mi przylaguje grę, ale tragedii nie ma. Ludzie nie patrzcie na narodowość i na to, że nie potraficie zdania po angielsku skleić i od razu chcecie, żeby było mniej narodowości. Liczy się gracz, im więcej tym lepiej (oczywiście tych ogarniętych).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Również jestem na Tak a w szczególności przeciw Turkom - nie jest to pierwsze miejsce (Serwery Truckers'kie SAMP) w którym się spotkałem z taranującymi graczami narodowości Tureckiej tam to masowo wchodzili na łeb każdemu, czasami to się całkiem zatrzymać trzeba było żeby w jednym kawałku dojechać a na MP teraz dzieje się dokładnie to samo. + Kwintesencja 500ms+ frunie 160 km/h to gość praktycznie "pojawia się i znika 10 m dalej" .

@koper007 - EU3 jest spokojniejsze niż EU2 tylko na tym pierwszym zazwyczaj gra mniej Polaków i mniej ludzi 30% +/-.

Edited by zimnysobi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zimnysobi, wiem o tym doskonale dlatego się dziwię, że większość i tak gra na EU2 gdzie jazda z ładunkiem praktycznie sensu nie ma. Wolę około tysiąca graczy na EU3 niż pełny odwalaczy EU2 i przynajmniej mogę sobie spokojnie pędzić tak jak lubię 150km/h. Oczywiście nie jadę na zabój cały czas 150km/h, bo zwalniam chociaż przed zakrętami porządnie i nie wpadam w innych graczy ba nawet lubię zwolnić do 90km/h i jechać sobie za kimś w towarzystwie. Wczoraj na EU2 jeździło dwóch Turków w Scout'ach i wjeżdżali przed ciężarówki, a po zderzeniu pisali "report", a było to bodajże w Dortmundzie przed jednym ze ślimaków. I z tego co widziałem po chacie to nie tylko mnie to spotkało.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiesz wszystko się zgadza tylko durniów trzeba pacyfikować a nie odpuszczać. bo jak Ty siedzisz na EU 3 to na EU 2 jest większa frekwencja, trzeba się przemęczyć, łapać, eliminować programik do nagrywania - jakość taka żeby było nick widać i palnik 6-10 min i wysłane. Bo jak normalni zaczną odpuszczać imbecylom to zostaną tylko Ci ostatni a wtedy święty boże nie pomoże. 

Link to comment
Share on other sites

Na nie dlaczego nie mogłbym sobie pograć z kolegą z drugiego końca świata? Macie te swoje reporty a nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Chociaż wsumie też mnie troche dziwi że ktoś np z Australii( niemam nic do Australii to przykład tylko.) chce "symulować" Europejskie warunki jednak nadal pomysł na nie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Trudno powiedzieć czy taka blokada regionalna byłaby dobra. Załóżmy, że wprowadzą blokadę... Nie ma Turków i Chińczyków - no w sumie każdy by się ucieszył, dużo rozrabiają. Korek na landówce chociaż w części rozładowany - mniej lagów, większe bezpieczeństwo i krótszy czas oczekiwania na przejazd przez skrzyżowanie.

 

@S2YBKI

Słusznie zauważona wada blokady. Nie dałoby się grać z kolegą z drugiego końca świata. Może jest ogarnięty.

 

Poza tym Turcy są trochę jak pchły - coś tam pogryzą, choć bez nich byłoby nudno. No i mamy terabajty materiałów na Idiotów na drodze, czy Kompilacje wypadków.

Link to comment
Share on other sites

On 22.08.2016 at 3:47 PM, Mayster [PL] said:
  • Nazwa Sugestii
    Blokada regionalna
  • Opis Sugestii
    Uniemożliwianie połączenia z serwerem US, jeśli mieszkamy w Europie, tak samo w pozostałych przypadkach. Europa - EU1, EU2, EU3, Ameryka - US itd.
  • Przykładowe obrazki
    
    http://imgur.com/a/VzgPT
     
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna?
    Uniemożliwiło by to dołączanie np. Azjatów do EU3 z pingiem 350ms. Uniknęlibyśmy sytuacji ze zdjęcia.

Jestem jak najbardziej za :)

Link to comment
Share on other sites

Ahh. Jak agromex jedzie to też jest tyle ludu xD :). Pozdrawiam. A tak serio, to europejczycy wykorzystują zagraniczne serwery tylko po to, by ponaginać prawo, a serwery regionalne są bez sensu, bo i tak prawie nikt z nich nie korzysta. No ale jak kto woli. Mi tam obojętne i nie widzę potrzeby dodawania blokady.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie na nie ponieważ ograniczy to ilość graczy na serwerach europejskich, na których grają także azjaci i amerykanie. Poprzez to nie będzie można poczuć się jakby naprawdę się jechało dlatego iż nikogo nie bedzie mozna spotkać :/

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za, ponieważ dużo osób za granic Polski mam na myśli m.in Turków.. Nie wiedzą chyba do czego służy ten symulator i jak się tym posługuję, taranują wszystkich jak idzie w kilkunastu miałem wczoraj taką sytuację także dla mnie bomba pomysł...Przede wszystkim mniej trolli było aczkolwiek w Polsce też zdarzają się tacy którzy grają w ten sposób który napisałem wyżej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, PyskatyPL said:

Ja jestem za, ponieważ dużo osób za granic Polski mam na myśli m.in Turków.. Nie wiedzą chyba do czego służy ten symulator i jak się tym posługuję, taranują wszystkich jak idzie w kilkunastu miałem wczoraj taką sytuację także dla mnie bomba pomysł...Przede wszystkim mniej trolli było aczkolwiek w Polsce też zdarzają się tacy którzy grają w ten sposób który napisałem wyżej.

W każdym kraju znajdzie się przysłowiowa "czarna owca" która będzie chciała uprzykrzyć życie innym. Wśród wyżej wspomnianych Turków też zdarzają się normalni gracze, więc trudno to rozgraniczyć. 

  • Upvote 1

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobra sugestia.

Uniemożliwi to przepływ np graczy na serwerze #EU2 z poza Europy co przekłada się na zmniejszenie się ilości trolli.

Na serwerze EU2 nie powinno być na przykład turków czy innych narodowości z poza europy, którzy lubią uprzykrzać grę innym i są z poza europy, więc powinni grać na serwerze w swojej lokalizacji. Rozwiązało by to wiele problemów w tym trollingu ;)

 

Edited by Unn4r
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bochen said:

W każdym kraju znajdzie się przysłowiowa "czarna owca" która będzie chciała uprzykrzyć życie innym. Wśród wyżej wspomnianych Turków też zdarzają się normalni gracze, więc trudno to rozgraniczyć. 

Tak to prawda, ale jak dla mnie tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle dostępu do serwerów EU powinni mieć swój własny serwer bądź blokadę jak w innych grach Ruscy. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jest za mało graczy aby wprowadzać blokady regionalne. 

Przykład:

W World of Tanks mamy podział na EU, NA, RU, Asia i Korea, dlatego że logujących się dziennie graczy są miliony. I takie rozwiązanie ma sens. 

ETS2 na MP ma dużo mniejszą liczbę graczy. Dziennie mogą się logować tylko tysiące. Blokady nie mają sensu zastosowania. Poza tym utrzymanie kolejnych serwerów to wzrost kosztów, a wcale małe nie są (Nawiązuję do reaktywacji NFS World, gdzie narazie nie ma funduszy na stworzenie serwerów stabilnych, dedykowanych, gdyż są one wysokie). 

Jesteście zapatrzeni tylko na sprawę trolli i samych siebie, pomijacie inne, ważniejsze problemy

Jestem przeciwny blokadzie regionalnej.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.