Jump to content

Nizam Logistics | Lojistikteki Nizam


Guest Nizam l BraveClay
 Share

Recommended Posts

Guest Nizam l BraveClay

9oa2J3.jpgYkQrAz.png

 

Biz Kimiz?

Lojistik kelimesinden öte bizler bir aileyiz. Nizam Lojistik bünyesinde barındırdığı her unsurda aile bağlarını ön planda tutar. Aile politikasını damarlarımıza işleyen bu birlik ve beraberlik bizleri bu konuma getirdi. Sahip olduğumuz onca başarı ve karşılığını aldığımız onca fedakarlık bizleri bugünlere taşıyan en büyük iki unsur. Nizam Lojistik ailesi olarak bu güzel hadiselerin ziyadesiyle bilincindeyiz.Bu bilinç ve disiplin ile daha büyük hedeflere azimle yürümeye devam ediyoruz.

Nizam lojistik oyun ve simülasyon kavramlarının birkaç adım geride olduğu bir ortam. Nizam ailesine katıldığınızda ilk olarak öğreneceğiniz şey “Aile” olmaktır. Bizler tüm üyelerimize bu doğrultuda kazanımlar yaparak herkesin aynı yolda yürümesine aracılık ettik. Bu bilinç ve birikim ışığında sürdürülen ekip çalışmaları da fazlasıyla başarıya ulaştı.

Nizam adıyla çıktığımız bu yolda ilk adımımızı 19.12.2014 tarihinde attık. Yiğitcan Balçık önderliğinde sürdürülen Nizam Lojistik ruhu günümüze kadar hiç durmaksızın büyüyerek, ilerleyerek ve gelişerek ulaştı. Adımızın ruhunda yatan düzeni ve disiplini fazlasıyla sağlayarak, Nizam üyelerinin her birinin karakterine bu iki vazgeçilmez unsuru işledik.

Unutulmamalıdır ki; bizler bu noktaya gelinceye kadar birçok kişi ile karşılaştık. Kurucumuz Yiğit Can Balçık politikalarına saygı ve hoşgörü göstererek tam anlamıyla bir “Aile” olmayı başardık. Şirketimiz kurulduğu ilk günden bu yana bizleri kötü ithamlarıyla durdurabileceklerini sanan birçok kişi karşımıza çıktı. Ancak şu an ki konumumuz itibariyle onları ortada göremiyoruz. O hoşgörü yoksunları Nizam birlik ve beraberliği karşısında yok olup gittiler. Gidenler hak ettikleri, gelenler ise Nizam’ı yaşadıkları için buradalar. Nizam politikası bu şekilde işlendi, işleniyor ve işlenecektir.

Nizam Lojistik Ruhu

Nizam Lojistik üyeleri birer oyun arkadaşından ziyade kardeştir. Bu sayede bünyemizde bulunan herkes birlik ve beraberlik ile büyür. Rütbeler ve yetkiler bir noktada kenara bırakılır ve insanlık ön plana çıkar. Yaş ve saygı çerçevesinde kurulan bu aile ortamı sayesinde birçok başarıya imza atmış bulunmaktayız. Hataların eğitimlerimizde ki hoşgörü ile telafi edilmesi bu Aile ortamının ilk göstergesidir. Her Nizam Lojistik üyesi bilir ki; Nizam Lojistik oyunlardan evvel insanlığı ve Aile bilincini konu alır. Bilinen bu iki ilke en nihayetinde kişilerin birbirine sıkı sıkıya bağlanmasına vesile olmaktadır.

Nizam Lojistikte Düzen

Adımızın her harfinden de anlaşıldığı üzere bizler düzene düşkün insanlarız. Nizam Lojistik kurucusu Yiğitcan Balçık başta yönetim kadromuz olmak üzere tüm üyelerimize düzenin getirilerini sunmuştur. Bu getirilerin sağlanması ve ortamın tam anlamıyla kusursuz hale gelmesi için her Nizam üyesi çalışır ve çaba gösterir. Düzene ve konulan kurallara uyumsuz davranışlar sergilemek Nizam Lojistik bünyesinden ayrılmanıza neden olacaktır. Kuralların ve kırmızı çizgilerin çevrelediği Nizam Lojistik, bünyesinde bulundurduğu saygı, sevgi ve hoşgörü sayesinde bu seviyeye ulaşmıştır.

Nizam kelimesi ciddiyetin farkına varmanızı sağlayacak. Ciddiyetin ve kuralların egemenliğinde yaşanan onca güzel an tüm üyelerimize tecrübe kazandırmaktadır. Tecrübeler sadece oyunlarda ki seviyeler ile mi kazandırılır? Nizam Lojistik ilke ve kuralları bunu reddeder. Nizam Lojistik tüm üyelerinin ilk olarak hayatı, saygıyı, hoşgörüyü ve düzen bilincini tecrübe etmelerine aracı olur. Oyun ve diğer konularda ki başarılar bu verilen temel bilinçler önderliğinde fazlasıyla sağlanmaktadır.

Nizam Lojistik Oyun Politikası

En baştan beridir bahsettiğimiz saygı ve hoşgörü noktasından hemen sonra gelen oyunlarda ki Nizam bizlerin hassas olduğu bir diğer konudur. Bu noktada Nizam Lojistik üyelerinden zor isteklerde bulunur. Zor sınavların getirileri de büyük olacağından Nizam Lojistik daima en zoru yani en iyiyi hedefler. Lojistiğimizin kuruluş amacı olan Euro Truck Simulator 2 oyununda her Nizam şoförünün başarılı olması gerekir. Oyunda ki mantığıni politikanın ve simülasyon bilincinin kavranması çok önemlidir. Bu unsurları kavramayan kişilerin Nizam Lojistik bünyesinde yer alması mümkün değildir.

Nizam Lojistik bünyesinde başta Euro Truck Simulator 2 olmak üzere birçok oyun oynanmaktadır. Popüler oyunlarımızdan olan GTA V ve Counter Strike GO‘da üyelerimiz tarafından sıklıkla oynanmaktadır. Kişiler her ne oynarlarsa oynasınlar devamlı bir ekip ruhu içerisinde olarak en iyiyi hedeflemektedirler. Oyunlar bünyesinde sağladığımız düzen politikaları üyelerimizin daima en yüksek oyun deneyimini yaşamalarını sağlamıştır. Bu kural ve politika bütünlüğüne uyumluluk gösteren üyelerimiz sayesinde bu kadar çok oyunu bir arada oynamaktayız.

Nizam Lojistik Eğitim Politikası

Aramıza katılmadan evvel bilmeniz gereken çok önemli bir nokta var. Nizam Lojistik onca sıkı kurala ve politikaya rağmen eğitimlerinde hoşgörüyü ve sabrı elinden bırakmaz. Tüm yönetim ve eğitim kadromuz bu bilince sahip olan insanlardan oluşmaktadır. Bu sayede üyelerimizin tamamı Nizam Lojistik bünyesine katıldıkdan kısa bir süre sonrasında başarıya ulaşmaktadır. Eğitimlerimiz baştaEuro Trucks Simulator 2 oyunu olmak üzere birçok temel oyunda sürdürülmektedir. Kişinin oyun mantığını, alt yapısını, kurallarını ve bilincini anlaması maksadıyla sürdürülen bu eğitimler, kişilerin oyundan daha fazla zevk almalarını amaçlayarak ilerletilmektedir. Hiç kimse kusursuz olamaz ancak her birey kendi çabası ve buna bağlı istikrarıyla istenilen hedefi tam 12’den vurabilir. Bizler üyelerimize bu noktada destek olmak maksadıyla eğitimler vererek daha iyi seviyelere gelmelerini sağlamaktayız.

Nizam Olmak!

Kendimizi anlatırken birçok kez düzen ve kural kelimesini kullandık. Bu kelimelerin anlamlarının tam olarak algılanmasını amaçlıyoruz. Nizam Lojistik bünyesinde gülmek ve eğlenmekte bir kuraldır. Resmi konvoy ve etkinliklerimiz haricinde oyunlar bünyesinde ekipçe farklı deneyimler yaşamak ve farklı kurgulara imza atmak en büyük tutkumuzdur. Bu noktada gülmek ve eğlenmekte yeri geldiğinde kurallarımızın en üstünde yer almaktadır.

Nizam Lojistik bünyesine kayıt olduğunuzda ilk olarak “Kanun Lojistik” çatısı altında faaliyet göstereceksiniz. Nizam Lojistik ilke ve kurallarına uyum sağlayabilmek, oyunlarda Nizam adını zirveye taşıyabilecek seviye ve bilince sahip olabilmek maksadıyla Kanun Lojistik bünyesinde kişilere eğitimler verilmektedir. Oyunda sürdürülen başarının ötesinde kişinin genel hal ve hareketleri de değerlendirilerek, kişinin yönetim kadrosu tarafından Nizam olup olmayacağı kararı verilir. Bu noktada Nizam olmak ve bu başarıyı korumak çok önemlidir. Nizam olan bir üyemiz yaptığı hatalar bütünüyle tekrar Kanun Lojistik çerçevesinde faaliyet göstermek zorunda kalabilir. Bu eğitim neticelerine ve yönetici değerlendirmelerine bağlıdır.

Nizam Lojistik ve eğitim kolumuz Kanun lojistik aynı ortamlarda bulunmaktadır. Aynı oyunları oynamakta ve aynı şekilde iletişim kurmaktadır. Bu noktada tecrübe ve bilgi düzeyi haricinde hiçbir ayrım noktası bulunmamaktadır. Bu sayede tüm üyelerimiz aynı bilinçte yetişerek kusursuz bir uyum içerisinde faaliyet göstermektedir.

Kısacası Nizam olmak asaletli bir düzene saygı duymaktır…

 
lZv1zB.png

 

 

rM5MgP.png


 

Başvuru yapmadan önce kesinlikle aşağıdaki kurallar ve şartlar bilgilendirmesini okuyunuz. 


(Kurallar ve şartlara uymayan veya uyamıcak kişiler lütfen başvuru yapmasınlar)

 

 

 

✓ Topluluğumuzda herkes makam,rütbe farketmeksizin yaşını bilerek hitap etmelidir.

✓ Nizam Lojistiğin alt grubu Kanun Lojistik olup yeni gelenler DLC‘si eksiği olanlar buraya alınır. DLC paketlerini tamamlayan kişiler, oyun becerisi yeterli derecede olanlar, davranışlarında sıkıntı görmediğimiz kişiler Nizam Lojistik‘e alınır.

✓ Nizam Lojistik için şart olan DLC paketleri şunlardır; ” Going East , Scandinavia , Vive La France , Italia ,Beyond the Baltic Sea , Heavy Cargo Pack , DAF Tuning Pack , Schwarzmüller Trailer Pack , Michelin Fan Pack,Raven Truck Design Pack , Mighty Griffin Tuning Pack , High Power Cargo Pack, Cabin Accessories , Wheel Tuning Pack , National Window Flags , Special Transport , Turkish Paint Jobs Pack , Metallic Paint Jobs Pack “

✓ Nizam Lojistik‘e alım yaşı +18’dir. Kanun Lojistik‘e alım yaşı +16’dır.

✓ Nizam Lojistik’e alım için “En Az Oynama Süresi 300 Saat Olmalıdır”.

✓ Şirketimize alım için “En Fazla 3 Banınız Olmalıdır. Fazlası Kabul Edilmez”.

✓ Şirketimizde resmi konvoylarda küfür etmek yasaktır, her birey olgun davranmalıdır.

✓ Şirketimizde şakalar ve espriler yeri geldiğinde dozunu kaçırmamak icabıyla yapılabilir.

✓ Kimse kimseden üstün değildir, herkes sorun değil çözüm üretmeye bakmalıdır.

✓ Şirketimizde bilgisayarınızı açar açmaz “Discord” sunucumuza girmek zorunludur.

✓Şirketimizde Euro Truck Simulator 2‘de konvoy günleri şu şekilde olup (Salı,Perşembe,Cuma,Cumartesi) konvoya gelemediğiniz zaman mazaret bildirmeniz zorunludur…

✓ Şirketimizde her resmi konvoyun saati 21.00 toplanma olup 21.30 kalkıştır. Kalkış saatinde gelenler mazareti yoksa beklenmeyecektir gerekirse konvoya alınmayacaktır.

✓ Şirketimizde konvoy kurallarına uymak zorunludur. Örneğin; Sinyalleri kullanma, trafik diliyle anlaşma, takip mesafesini iyi ayarlama, kaza vesaire olduğunda napıyorsun ya vesaire gibisinden ortamı gerecek kelimeler kullanmamak, konvoylara saatinde gelinmesi, trafikte centilmen ve efendi davranmak , küfürlü ve gereksiz konuşmamak başta olan kurallardır.

✓ Şirketimizde Nizam Lojistik’e atanan kişiler aynı şekilde kendilerini geliştirip, çizgilerini bozmazlarsa Elit Şoför rütbesine atanırlar.

✓ Şirketimizde konvoylar Resmi Konvoy ve Özel Konvoy olmak üzere ikiye ayrılır. Resmi konvoylar her zaman planlı, gelinmesi zorunlu olan konvoylardır. Özel konvoylar gelinmesi zorunlu olmayan, doğaçlama yapılan konvoylardır.

✓ Şirketimizde kurucu üyeler üzerinde ne yetkiye sahipse aynı şekilde yönetim ekibide aynı yetkiye sahiptir, yönetim ekibi özenle seçilir.

✓ Şirketimizde bir şikayetiniz, bir isteğiniz, bir öneriniz olduğu zaman bunu kurucu veya yönetim ekibine bildirmeniz zorunludur.

✓ Son olarak yukarıda yazan bilgilendirmedeki asıl amaç nezih bir ortam, profesyonel şoförler, aile ortamı şeklinde devam etmesi içindir. 4 yıldır genelde aynı kurallar kullanılıp, bazı değişiklikler yapılmıştır. Şirkete girdikten sonra şartlara uyup kurallara uymayan, bizden olumsuz dönütler alan kişiler kurucu insiyatifine göre en fazla 3. uyarıda şirketten çıkarılır.

 

 


1v6vDG.png

Resme tıkladığınızda Canlı Yayın vesaire duyuruların yapıldığı Facebook Sayfamıza gidersiniz.


rM5M3B.png
Resme tıkladığınızda Canlı Yayın yaptığımız Twitch adresimize gidersiniz.

1v6vJp.png
Resme tıkladığınızda Canlı Yayın vesaire duyuruların yapıldığı Steam Grubumuza gidersiniz.

9oaolN.png
Web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mailinizi size ulaşabilceğimiz şekilde yazınız.

WkqY48.png
Herkese açık Facebook Grubumuza katılmak için tıklayınız.

6Pan93.png
Resme tıkladığınızda Youtube kanalımıza gidersiniz.

Discord adresimiz : https://discord.gg/7uMehUn
Spoiler


LAlAMV.png 

7gagnl.jpg 

qMdMVV.jpg 

pzbz1z.jpg 

rM5Mrz.jpg 

1v6vQb.jpg 

bDVDNY.jpg 

E8m8v9.jpg 

m6M6Qy.jpg 

nMQMzg.jpg 

9oaoMQ.jpg

  
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Ekip üyeleri gerçekten saygı, sevgi çerçevesindeler. şahsen tanımamla birlikte, sıcak, samimi ve içten bir ortam. Başarılar Nizam Lojistik.

  • Like 1

Sincerely,
AdaBey

Former TruckersMP Game Moderator

Support of the Year 2018

 

Official Rules Official Turkish Rules | Support Ticket | Steam How to become a Game Moderator?

 

¯\_(ツ)_/¯

SometimesTheUglyTruthCanBeBeautiful

Nothing last forever.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.