Jump to content

[Poradnik] Jak naprawić zawieszanie się gry podczas szybkiej podróży, spania itp.


Recommended Posts

Cześć!

 

Ja jestem RaneMoro, a dzisiaj pomogę tobie naprawić dosyć częsty problem - czyli zawieszanie się gry podczas np. szybkiej podróży :)

 

1. Spróbuj założyć oddzielny save na MP

Stosowanie tego samego save na dwa różne tryby (SP i MP) może powodować nie tylko ten problem, ale również inne.

 

2. Wyłączenie synchronizacji ze Steam Cloud

Jak wyłączyć tę synchronizację?  PPM na ETS2>Właściwości>Aktualizacje i odznacz syncrhonizację ze Steam Cloud

 

3. Zmiana języka NEW!

Zmień język w Multiplayerze na inny niż Polski.

 

4. Zwyczajnie poczekaj 

Najdłuższa metoda, w wielu przypadkach nie pomaga.

 

I to tyle! Mam nadzieję, że przez ten poradnik udało ci się naprawić ten problem :)!

Pozdrawiam, RaneMoro

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Warto spróbować usunąć cały folder ETS2 z moich dokumentów

lub

odinstalowanie ETS2 wraz z usunięciem folderu ETS2 z moich dokumentów (jeśli folder nie został usunięty po odinstalowaniu gry), po czym ponownie zainstalować ETS2.

 

Można także sprawdzić, przywracając grę do starej wersji i sprawdzenie, czy oby nowe aktualizacje gry nie mają jakiś błędów/bugów lub sprawiają, że dany sprzęt ma problemy z grą.

 

A jeśli nic nie pomaga, to przeważnie pomaga formatowanie i instalacja wszystkich sterowników i gier na nowo, ale to ostateczna ostateczność (wtedy mamy pewność, że mamy najnowsze sterowniki i gra jest zupełnie pozbawiona śmieci, które zostawia pomimo jej standardowego odinstalowania). :P

Edited by ElectroMusic!

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobra mam zrobioną osateczną ostateczność i nadal nie mogę dokończyć zlecenia które mam dowieźć do Skandynawii nawet nie mogę go porzucić zmiana języka również nie pomaga dawniej nie było z podróżami problemu a teraz jak widać zależy to od jakiejś upartości gry że coś wywołuje zawieszenie gry.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Czasem też może pomóc taka możliwość : 

1.Wlaczasz singleplayer ets2 poprzez tryb uruchomienia gry (launch with safe mode)

2.W konsoli wpisujesz g_force_economy_reset 1 i zatwierdzasz enterem.

3.Wychodzisz z gry.

4.Wchodzisz znów do ets przez tryb uruchomienia gry (launch with safe mode)

5.W konsoli wpisujesz g_force_economy_reset 0 i zatwierdzasz enterem 

6.Wchodzisz na singleplayer poprzez tryb uruchomienia gry (launch with directx).

7.Ustawiasz grafikę na najmniejsze detale , zapisujesz grę , uruchom grę ponownie w tym samym trybie ,  i jeżeli zadziała przenoszenie , spanie itd. poprawnie to zapisujesz ponownie grę i wchodzisz normalnie na multiplayer i ustawiasz swoje ustawienia graficzne jakie miałeś wcześniej i tyle.

 

Mi kiedyś to podziałało w podobnym problemie (zważając na brak możliwości przenoszenia się z punktu A do punktu B.

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.