Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Çok değişik bir sorunum var yardımcı olucak var mı ?

lossy34

Recommended Posts

Öncelikle selamın aleyküm. Benim sorunum oyuna girer girmez herkesin aniden donması, yani internet gidiyormuş gibi oluyor. Yazı yazmaya çalışıyorum yazamıyorum, server bağlantım kopmuyor internetimde modemimde ya da bilgisayarımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Özelliklede internetimde.

Aleyküm selam.

Bağzı modemlerde sıkıntı olabiliyor bu tip donlamalar veya diğer oyuncuların seni görememesi gibi. Evinde farklı bir modem varsa onu denermisin? veya komşunun internetine bağlanıp deneyebilirmisin?

Bunları yapamıyorsan modemini üzerindeki küçük tuş ile reset atmayı deniyebilirsin (AÇMA KAPAMA TUŞU DEĞİL) @Bomlife

• 1 month later...

Herkes donuyor ancak siz hareket edebiliyor musunuz veya mouse ile görüntüyü çevirebiliyor musunuz? Yazdığınız yazı gecikmeli de olsa gitmiyor mu? Bunları oyun uygulama olarak mı donuyor, donanımsal mı ya da internet kaynaklı mı bunu anlamak için sordum. Uygulamada hiçbir şey kıpırdamıyorsa, siz de kıpırdatamıyorsanız bu donmalar donanımınızla alakalı olabilir. Bilgisayarınızın içini temizlemek ve soğutucu kullanmak veya bilgisayarınızı yenilemek çözebilir. Yazdıklarınız gecikmeli olarak gidiyorsa, oyun tamamen değil kısmen donmalar oluyorsa internet altyapısı veya modem kaynaklı olabilir modeminiz eskiyse mümkünse başka bir modemle oynayıp deneyin çünkü modemler de çok can sıkabiliyor.

Her şeyden önce oyunun yazılımının bilgisayarınızda eksiksiz olup olmadığını öğrenmek için steam'de oyunun yerel dosyalarını kontrol etmenizi öneririm.

Steam > Kütüphane > ETS2 > Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Belleğinin Bütünlüğünü Doğrula

Diyerek oyun belleğinin bütünlüğünden emin olabilirsiniz.

Umarım sorunu halledersiniz, keyifli oyunlar dilerim, kolay gelsin.

On 06.08.2016 at 4:58 PM, lossy34 said:

Öncelikle selamın aleyküm. Benim sorunum oyuna girer girmez herkesin aniden donması, yani internet gidiyormuş gibi oluyor. Yazı yazmaya çalışıyorum yazamıyorum, server bağlantım kopmuyor internetimde modemimde ya da bilgisayarımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Özelliklede internetimde.

Kullandığınız modemin marka ve model numarası nedir ?

• 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.