Jump to content

connection with server has been broken restart game...


Recommended Posts

Salutare baieti ! De cateva zile ma exaspereaza problema aceasta. MP-ul functioneaza perfect pe router. Cand cuplez cablul de net, in cca 30" ma arunca serverul afara si primesc mesajul de mai sus. Am incercat o sumedenie de variante. Dezinstalat si reinstalat MP. Update driver placa net. Remufat cablul de net....In zadar. Netul functioneaza fara probleme cu cablul cuplat. Doar serverul MP pierde conexiunea. Astept o idee salvatoare de la voi. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru interes. " fyzz08 " joc de pe laptop, pe rooter. Problema e catre seara cand intra pe net si sotia & fiul ( fiecare pe laptopul sau ) iar " ala micu " mai descarca si cateva torente si navigeaza si de pe telefon....Lag-ul se face cat casa.  " Soryn Official " ( baiat saritor la nevoie, ca de obicei ) ping-ul pe cablu este in jur de 60 ( +/- cateva procente ) si ti-am zis, net-ul pe el merge perfect, excluzand serverul MP.....Cred ca unica solutie e sa-mi schimb rooterul ( o cocioaba de ZTE de la RDS ) cu unul performant....

Link to comment
Share on other sites

...Dupa lupte seculare, care au durat aproape douazeci de ani...( saracul nenea Iancu ) am gasit rezolvarea.  O postez aici, poate cineva va avea nevoie de ea, candva.

Start> Run> tastați "cmd"> OK.
Introduceți comanda "ipconfig / flushdns" și apăsați Enter.

Apoi introduceți următoarea comandă și apăsați tasta Enter,

ping 1.eu.game.ets2mp.com

  Alah sa-l aiba in paza lui pe

Kayıtlı Kullanıcı, cel care a postat pe acest forum: http://forum.wotmp.com/konu/connection-with-server-has-been-broken-hatasi.12934/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@atamanu666 - Internetul il ai prin Fibra daca da nu cred ca trebuie sa ai ping de +/- 60 prin Fibra cred ca problema vine de la furnizorul de internet .

- Si daca ai avea internet prin ADSL+ tot undeva pe la 35-40 ar fi ping-ul mult ca sigur problema vine de la furnizorul de internet .

 

- Internet prin Fibra = Ping 20-35 Maxim 

- Internet prin ADSL+ = Ping 30-48 Maxim .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.